Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wygłuszenie drzwi i montaż głośnika 13cm


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, moze głupie pytanie, ale nie chce spartolić roboty na wstępie.

Mająć głośnik 130mm, jakiej dokładnie średnicy powinien być otwór w owym panelu własnej roboty? Rozumiem, że w owy otwór powinien dać się wsunąć głośnik.

Może ktoś pomóc laikowi?

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moze głupie pytanie, ale nie chce spartolić roboty na wstępie.

Mająć głośnik 130mm, jakiej dokładnie średnicy powinien być otwór w owym panelu własnej roboty? Rozumiem, że w owy otwór powinien dać się wsunąć głośnik.

Może ktoś pomóc laikowi?

POzdrawiam

To zależy od budowy kosza. Tak, w ten otwór ma się zmieścić głośnik z lekkim luzem ale tak aby było go do czego przykręcić... :kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a oplaca sie wygluszyc drzwi przy seryjnym zestawie nokii? z subem?? i jak wygluszac naklejac na blache drzwi czy na rame czy to i to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a oplaca sie wygluszyc drzwi przy seryjnym zestawie nokii? z subem?? i jak wygluszac naklejac na blache drzwi czy na rame czy to i to?

blacha i rama do zrobienia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, część roboty mam już za sobą. Wyciąłem panel z płyty mdf 10mm.

1. I teraz pytanie, jak przykladam głośnik do zamontowanego już panelu, to moim zdaniem jest ok jeśli chodzi o to czy głośnik się mieści na głębokość. Tzn. po opuszczeniu szyby maksymalnie na doł, między szybą a głośnikiem jest jakiś centymetr. Wystarczy czy muszę dokręcać jeszcze jeden pierścień na to ?

2. Nie ogarniam totalnie, to też proszę bez śmiechów. Nie chce bawić się w zmienianie kabli idących z radia do ori głosnika nokii, planuje tylko po zamontowaniu woofera i tweetera, nowymi kablami poprowadzić do zwrotnicy, a ze zwrotnicy do radia użyć kabli, które były już puszczone do wcześniejszego głosnika.

Rozumiem, że nie jest to żaden problem i dobrze to zrozumiałem?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Centymetr w zupełności wystarczy, ja przy montażu 16cm głośników musiałem podpiłować te zielone plastikowe prowadnice do szyb i nawet centymetra odstępu nie mam. Sprawdź po prostu czy Ci się otwiera i zamyka szybka, jeśli tak jest git.

2. Tutaj ten zabieg wydaję mi się nie potrzebny, samo puszczenie nowych kabli do zwrotnicy nic Ci nie da. Mniemam, że chcesz puścić grubszy kabel od tego fabrycznego? Jeżeli tak nie piernicz się i ciągnij od radia całkowicie nowy GRUBSZY od fabrycznego kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobie.

W takim razie ostatnie "głupie" pytanie wynikające z tego, że w sumie nie miałem nigdy doczynienia z elektroniką.

Dla was to pewnie oczywiste, ale jeśli puszcze kable (do zwrotnicy bez problemupodłącze bo wystarczy tylko dokręcić śrubką), natomiast jak to wygląda gdy chce podłączyć do kostki od radia? Trzeba to jakoś lutować, bo nie rozumiem za bardzo w jaki sposób te kable tam "siedzą".

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable siedzą tam na pinach, kupujesz rodzaj pina w zależności jaką masz kostkę iso.

Tak wygląda pin: http://forum.octaviaclub.pl/files/iso_699.jpg

W sklepie elektronicznym cena jednego to z 30 groszy.

Oczywiście, możesz też je połączyć na przysłowiowego ryjka i owinąć taśmą bez wyciągania starych pinów i wkładania nowych. Ja jednak polecam zainwestować 5 zł w nowe piny i zrobic to jak się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z powodu braku czasu zrobiłem zaledwie jedne drzwi - lewe (tj wygłuszenie, zamocowanie panelu mdf, montaż tweetera i woofera Power Bass - 13cm), zamocowanie zwrotnicy itd.

Wiem, że efekt można dopiero oceniać po zrobieniu drugiej strony, aczkolwiek musze przyznać, że prawa strona gra mocniej, głośniej i jakby z większym basem. Co prawda jakość dźwięku jest gorsza przy odpowiedniej głośności ze względu na to, że głośnik jest zamocowany tam fabrycznie w tapicerce, ale nie zmienia to faktu ze gra moim zdaniem o wiele mocniej (pomimo, że jest to 10tka Nokia).

Przewody podłączyłem raczej dobrze, z zachowaniem + i - wg instrukcji na zwrotnicy.

Dodam, że nie wymieniałem jednak kabla woofer - radio - tzn. zostawiłem ten co był.

Wiem, że sprzęt który mam nie jest niewiadomo czym, jest to PB S-5C 130mm, radio póki co też całkiem przeciętne (4x 45 JVC nienajnowsze już) no i żadnego zewnętrznego wzmacniacza, to też nie oczekuje pięknego audio. Ale moim zdaniem gra gorzej niż ori.

Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownaj sobie na odlączonym calkiem glosniku noki moze ona ma inny opor czy cos i dlatego gra glosniej ja za miesiac zaczynam zabawe z kupnem 16 hertz i do tego wzmaczniacz 4kanalowy wiec czuje ze tez bede mial niezle problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! tez zabieram sie za wymiane glosnikow w drzwiach przednich... Czuje bedzie niezla jatka - jestem masakrator laik w tych sprawach ale coz tam! U mnie jest system Bose i w drzwiach od kierowcy strasznie " pierdzi dolny glosnik" poza tym nizle gra... kable pozostawie takie jak sa! Wygłuszenie + jakosc glosnika musi dac efekt... postaram sie wszystko po kolei fotografowac a nastepnie umieszcze na forum, jak to robilem :) choc sam bym chcial miec taki przyklad:wink:

B5 Avant :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki przyklad jak ladnie facet montuje wyglusza itp w dziale zrób to sam ale teraz po modernizacji nie wiem czy beda dzialac zdjecia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie ja jestem właśnie po montażu car audio w b5 sedan, może komuś się przydadzą moje doświadczenia, nie jestem audiofilem, ale nie jestem zwolennikiem tanich rozwiązań. Lubie czysty dźwięk bez zniekształceń z głębokim "mięsistym" basem :). Dla osób, które nie planują montażu subwoofera zdecydowanie na przód polecam 16cm, z subwooferem wystarczą dobre 13. Ja na przód dałem głośniki Audio System Gladen 13cm, maty dałem na "boczki" i drzwi od zew strony, wzmaczniacz Crunch GPX1000, a subwoofer Rockford R1. Nie załujcie kasy na kable zasilające i RCA polecam zestawy kabli firmy hollywood. Kabel zasilający puściłem przez otwór koło pompy hamulcowej, dalej prawą przez progi i tylnią kanapę. Kable RCA z kablem remote i kablem do kamery cofania puściłem tunelem środkowym pod dywanikiem i lewą stroną pod kanapą. Wzmacniacz przykręcony do półki (obudowa wzmacniacz Crunch nie przewodzi) całość gra powyżej moich oczekiwań. Polecam również pod ramkę tablicy rejestracyjnej dać matę, wpada w rezonans... Za całość z radiem LG LDF900UR zapłaciłem ponad 2000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienie radio glosniki i dloze suba ale waham sie miedzy 13 a 16 bo jesli dam 16 dam to pod wzmacniacz ale pozniej bo niechce mi sie ciagnac kabli chociaz jak juz cos robic to od razu wiec kurde nie wiem ale jestem pewien ze kolo 2000zl bedzie to kosztowac... kolego ty zamawiales kazdy kabel osobno czy jakis zestaw do podlaczenia wzmacniacza itp i ile metrow kabla do zasilania wzmacniacza ci wyszlo ja chce puscic przez kompa i lewym progiem :D a kabel rca tak jak ty srodkiem razem z 2 kablami sygnalowymi bo kupuje wzmacniacz 4 kanalowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie mam następujące pytanie.

1.W dalszym ciągu mam mega-wątpliwość, a mianowicie: nowo wymieniony lewy głośnik 13cm PB S-5C gra słabiej(mniejszy bas) niż ori 10cm NOKIA. Nie dam sobie ręki uciąć(bo jestem laikiem w tych sprawach), ale na 99,9% wszystko podłączyłem prawidłowo. Czy możliwe, że podczas montażu umieściłem go w taki sposób, że coś go "Blokuje"/"ogranicza"? Ewentualnie da się zdjąć tą maskownice plastikową z boczka bez sciągania całego boczka, żeby zobaczyć jak jest ukierunkowany głośnik?

2. Czy jeśli podłącze do tych 13-stek wzmacniacz średniej-słabszej klasy(nie znam się na firmach więc wybierzcie sobie jakiś do 150zł 2kanałowy), to efekt powinien być przyzwoity? Pytam ponieważ nie chciałbym zmieniać ich teraz na 16stki, a oczekuje przyzwoitego basu itd. (nic super wymagającego).

3. Znalazłem pod maską, wyprowadzony kabel do wzmacniacza(chyba), taki czerwony dość gruby, z bezpiecznikiem. Jutro zrobie fotki, aczkolwiek wychodzi on tak jakby z tej czarnej skrzynki z komputerem(prawy górny róg) i jest ucięty/odczepiony - konczy się na wysokości akumulatora. Obok niego idzie drugi równolegle- byćmoże to uziemienie?

Pytanie brzmi - skoro "wychodzi" on spod komputera, to oznacza że tamtędy jest gdzieś poprowadzony do wnętrza auta? A to gdzie się konczy przy akumulatorze, to po prostu ktoś odłączył od aku, no bo nie dostałem w prezencie wzmaka ani nic do autka ;p.

Proszę o odpowiedź na moje (być może głupie) pytania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 3 pytanie odpowiem :)

czerwony kabelek z bespiecznikiem to kabelek od + do akumulatora pociagniety od wzmacniacza wchodzi on w komuter bo tamtedy mozna go pozniej puscic kolo kierownicy bespiecznikow i twoim progiem az do bagaznika a drugiego kabla tam nie znajdziesz bo uziemienie czyli - zazwyczaj biora ludzie od sruby ktora trzyma pasy lub cos w tym stylu znaczy sie max 1.5m od wzmaka czyli w okolicach bagaznika

wychodzi na to ze byl zwmacniacz kiedys u ciebie gosc nie bawil sie w wyciaganie kabla tylko go upierniczyl i teraz masz :D to co masz :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie drugiego, jak kupisz jakis dobry wzmak to cos tam lepiej zagra, ale 16ki bez wzmaka to też lipa bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. A powiedzciemi jeszcze jedno, z racji, że nie mam totalnie pojęcia na ten temat.

Jak na chłopski rozum działa wzmacniacz? Tzn. jeśli obecnie zamontowana przeze mnie 13stka, na dośc słabym radiu po zwiększeniu głośności na powiedzmy 20/30 dość zauważalnie "buczy" (nie wiem jak to nazwać), to czy oznacza to, że po zamontowaniu wzmaka, (keidy to moc będzie większa) będzie dokładnie to samo tylko bardziej?

Czy taki zamontowany głośnik bez wzmaka, poprawnie umiejscowiony i wyciszony, powinien grać full całkiem czysto? Czt właśnie po to jest wzmacniacz, żeby tej rzeczy uniknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja a4 tez zostala wygluszona :) Prezentuje sie to tak:

img20120908095712.jpg

By marcinmiszewski at 2012-09-08

img20120908100401.jpg

By marcinmiszewski at 2012-09-08

img20120908100748.jpg

By marcinmiszewski at 2012-09-08

img20120908104725.jpg

By marcinmiszewski at 2012-09-08

img20120908105511.jpg

By marcinmiszewski at 2012-09-08

Ogolnie robiote z plyty 2cm i pierscienia z mdf:) calosc podmalowana. Tasma to Soudal :) swietnie sie kleil i latwo daje sie ja kształtowac:)

A basik jest:)

Problemow ze spasowaniem tapicerki nie mialem:) bo nawet fabryczna gąbka weszła po wytłumieniu: )

Jeden zaczep trzeba bylo wyciac i pro forma wycialem fabryczne górne mocowanie glosnika w tapicerce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...