Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wygłuszenie drzwi i montaż głośnika 13cm


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

jak przymocować konstrukcję podtrzymującą głośnik z mdf-u do drzwi ??? wkrętami ??? Nie będzie za luźno. Proszę o foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawiam co jest pod glosnikiem :P

tzn okresle sie konkretniej.. czy glosnik pod spodem ma wygluszenie ktore zamyka go czy cala warstwa z wierzchu ktora widac i tworzy przestrzen z warstwa 2 ktora jest na od srodka przyklejona a pomiedzy sa flaki?

hmm nie wiem czy ktos zrozumie pytanie haha :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób ja zrobić nawet, szyba przy pełnym otwarciu prawie dotyka magnesu głosnika:wink: wiec przestrzeń tworzą całe drzwi po wygłuszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przymocować konstrukcję podtrzymującą głośnik z mdf-u do drzwi ??? wkrętami ??? Nie będzie za luźno. Proszę o foty

Wystarczą wkręty, Moja konstrukcja trzyma sie na 2 wkrętach + ciasne spasowanie konstrukcji do ramy drzwi = po skręceniu nie ma bata zeby to ruszyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytania, czy te maty wygłuszające są cieżkie, tzn , czy nie opuszczą się drzwi od nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytania, czy te maty wygłuszające są cieżkie, tzn , czy nie opuszczą się drzwi od nich ?

Nie no bez przesady :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: A czy po takim wygłuszeniu drzwi centralny zamek i wszystko działa bez zarzutu ? Ta mata nie koliduje z mechanizmem ?? Oraz czemu warto zamontować głośnik w drzwiach a nie w tapicerce ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo gołsnik aby grał musi mieć solidne mocowanie:whistling: a tapicerka jest ruchoma, głosnik robi cisnienie tak wiec rusza cała tapicerką:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, powiedz mi jeszcze czy jak wmontuje ten głośnik w drzwi, wygłuszę drzwi to nie wadzi o nic ta mata, centralny zamek, el szyby ? I czy taka mata była by dobra MATA WYGŁUSZAJĄCA BITUMICZNA BOLL 25 X 50 cm120 (3555454936) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu ma wadzic, musisz tak to zrobic by nie wadziła, bo wygłuszenie to nic innego jak zrobienie szczelnej komory dla głosnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, możecie mi podesłać jakis szablon do tego dystansu albo z wymiarowany dystans ?

Chce wsadzić 16 Hertz Dsk 165.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to i właściwie tylko Kowi87 wie o co kaman. Słuchać go i robić jak napisał. Drzwi b5 są wyjątkowo trudne do wygłuszenia, ale da radę (jak się pomyśli). Zawsze i wszędzie: mata na poszycie zewnętrze, mata na poszycie wewnętrzne - po zaślepieniu otworów technologicznych i/lub zrobieniu stelażu do mat (np. b5), pianka pod tapicerkę drzwi. To STANDARD. To, co tu pokazane - porażka - szkoda czasu i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile tej maty soudala kupic na dwoje przednich drzwi? Autor tematu pisze, ze 22,5cm x 10m a ktoś tam dalej już pisze ze 5m:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem takie cos ale wczasach jak kosztowało 300zł:grin: póki co obklejone drzwi tylko od strony poszycia i zostało mi jeszcze z połowe materiału

https://car-tronic.pl/mata-tlumiaca-hollywood-roadkill-hrk-250-bulk-pack-p2786.html

teraz tasme butylowa z warstwą alu jeszcze dokupie i w tym roku zrobie juz na gotowo drzwi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli też wyszło by u ciebie 22,5cm x 10m z tego co piszesz:wink: jutro uderzam do castoramy, ciekawe czy cena 74zl nadal aktualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz może fotki z tego wygłuszania? Konkretnie zewnętrznej części drzwi(bliżej tapicerki)?


@up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...