Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatki do ON- Mixol S vs 2T Semi syntetic


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Ze wzgledu na zacinajacy sie zaworek od PD musze czasami stosowac dodatki do ON. Wg zalecen mechanika obeznanego z PD i wtryskami mial byc to mixol,ale gosc na stacji polecil mi niby nowszy lepszy mixol. Nazwa 2T produkcja orlen. Jest to niby to samo, tylko polsyntetyk. Ma ktos pojecie co to jest i co lepiej dolewac (1l na bak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podepne z innym pytaniem - sa rozne przerozne dodatki itp do diesla co niby czyszcza, zmniejszaja spalanie i takie tam pierdoly, co polecacie dobrego i w rozsadnej cenie i co ile KM lac ?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlewam dodatek Schell-a w małej buteleczce jest bardzo dobry. Zimą to wlewałem go co 2-3 tankowanie a latem co 5 Koszt to około 7 zł czy 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysl. 2T to oznaczenie dla silnikow dwusuwowych.
tak samo jak i mixol

Murzyn, myslę że nic sie nie stanie jak będziesz od czasu do czasu dolewal mixolu a tą nowość 2T moze lepiej nie ryzykować

mixol to stary sprawdzony temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu.

Sprawdzone - dolewany mixol i jest poprawa.

Oczywiście można dolewać STP- a.

Ale ja będę dolewał mixolu 150 ml. na zbiornik paliwa :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: ale to chyba nie do tego ma sluzyc, bo tu nie chodzilo o czyszczenie PD tylko przesmarowanie. PD'ek przez program z za duzym czasem otwarcia, poprostu sie przycinal (nie domykal) po korekcie programu objaw ustal i nie trzeba juz bylo nic dolewac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem jeszcze linka do liqui moly. tam jest dodatek smarujacy do diesla.

a nie sadzisz ze przycinanie sie zwiazane jest wlasnie z zanieczyszczeniem? moxol nic wiecej ni epomoze. a ja jakos krajowym bebeluchom nie ufam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem jeszcze linka do liqui moly. tam jest dodatek smarujacy do diesla.

a nie sadzisz ze przycinanie sie zwiazane jest wlasnie z zanieczyszczeniem? moxol nic wiecej ni epomoze. a ja jakos krajowym bebeluchom nie ufam.

no wlasnie przy programie niekoniecznie ;) wtryski mialem czysciutkie, w pelni sprawne, problem byj przes soft jak napisalem wyzej. Dlatego pytalem lexpara co mu sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na zacinajacy sie zaworek od PD musze czasami stosowac dodatki do ON. Wg zalecen mechanika obeznanego z PD i wtryskami mial byc to mixol,ale gosc na stacji polecil mi niby nowszy lepszy mixol. Nazwa 2T produkcja orlen. Jest to niby to samo, tylko polsyntetyk. Ma ktos pojecie co to jest i co lepiej dolewac (1l na bak)

Wydaje mi się ,że litr na bak to będzie za dużo. Ładnych parę lat temu to do opału ,czy radzieckiej ON to się dolewało 1litr mixol'u na beczkę 100l paliwa - a jak do takich syfów się stosowało taką dawkę ,to Ty ,tankując napewno lepsze paliwo ,wystarczy jak zastosujesz połowę wspomnianej przeze mnie dawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn

U mnie coś mało daje na jednym wtrysku. Vag-ował Łukaszr i podsunął mi pomysł z mixolem.

Zreszta jak wiem to boberek lał mixol (150 ml) na zbiornik paliwa i podobno jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była bardzo długa i burzliwa byskusja n/t mixolu na AKP. Autorytety polecają...

Ja z wasnego doświadczenia i przemysleń mogę powiedzieć:

1) leję MIXOL (lejcie jaki wam się kupi - może być orlen Mixol-S ) 250-300ml na bak 70l

2) leję co każde tankowanie bo bez sensu jest lanie co jakiś czas ponieważ mixol ma na celu smarowanie pompy/PD i smarowanie oraz czyszczenie wtrysków więc proces powinien odbywać się ciągle. Pozatym taka ilość oleju dla diesla jest jak najbardziej do przepalenia bez żadnych problemów

3) róznice:

- możliwe że subiektywna - pompa ciszej i bardziej miękko chodzi

- sprawdzona i udokumentowana - korekcje się w znacznym stopniu POPRAWIAJĄ!

Tyle ode mnie :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Super Diesel Additiv by Liqui Moly ale uwaga tylko do TDI z 1 pompą wtryskową

używam i jest wyraźnie lepszy start i lżejsza praca silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewając trochę kotleta zakupiłem ostatnio Mixol i LM Super Diesel Additiv. Na pierwszy ogień idzie Mixol, później LM i zobaczymy jak to wszystko będzie hulać.

Nie trudno się pogubić w tematach wokół dodatków do ON, jedni radzą unikać Vervy itp., inni na odwrót. Jedyne co mogę potwierdzić, jak byłem z autem w serwisie diesla to serwisant radził jednemu klientowi po regeneracji pompy dodawać Mixol. Serwis bardzo dobry i szanowany, nie gdzieś w polu za stodołą. Coś jest więc na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...