Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tani sposób na naprawę uchwytów rolety w Avancie A4 B5


kls

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zastosowałem "patent" elementa. Super sprawa uchwyty nie do zerwania. Trochę zmodyfikowałem uchwyty do mebli, dodatkowo doszlifowałem je do tapicerki okleiłem klejem aluminiowym (jak wyschnie jest twardy jak metal) zrobiłem na nim strukturę metalu a na końcu pomalowałem to czarną matową farbą. Po otwarciu klapy nie widać aby uchwyty były modyfikowane. :good:

poka fote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobię je dziś wieczorem i myślę że jeszcze je dziś wstawię [br]Dopisany: 08 Wrzesień 2010, 12:33_________________________________________________Oto efekty moich prac

qB86r.jpg

qBn4i.jpg

qBH1r.jpg

qC7t0.jpg

Uchwyty są teraz nie do zerwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy te uchwyty znajdujecie, ostatnio szukałem dziadostwa w OBI i były ale większe niz te na fotkach :wallbash: juz od 3 miechów jeżdze z zwinietą roletą ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też nabyć ori zestaw naprawczy w salonie (nr kat. 8Z0 837 891). Koszt ok 42 złotych. Są też na allegro po 40zł + koszt wysyłki.

pokaż linka :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy te uchwyty znajdujecie, ostatnio szukałem dziadostwa w OBI i były ale większe niz te na fotkach :wallbash: juz od 3 miechów jeżdze z zwinietą roletą ;(

cze :decayed: w piatek kupilem w obi je 5.49 za woreczek 2 szt w woreczku, w oryginale one maja dluzsze te plecki na fotkach juz sa dociete :good: szukaj na akcesoriach meblowych za klamkami, sa poleczki na nich leza akcesora kazda szufladka ma na froncie przyczepiony wzornik elementu wiec chwile lypania slepiami i znajdziesz :decayed: ja 3 razy podchodzilem bo oczoplasu dostawalem od tych pierdolek wszelkiej masci :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy te uchwyty znajdujecie, ostatnio szukałem dziadostwa w OBI i były ale większe niz te na fotkach :wallbash: juz od 3 miechów jeżdze z zwinietą roletą ;(

cze :decayed: w piatek kupilem w obi je 5.49 za woreczek 2 szt w woreczku, w oryginale one maja dluzsze te plecki na fotkach juz sa dociete :good: szukaj na akcesoriach meblowych za klamkami, sa poleczki na nich leza akcesora kazda szufladka ma na froncie przyczepiony wzornik elementu wiec chwile lypania slepiami i znajdziesz :decayed: ja 3 razy podchodzilem bo oczoplasu dostawalem od tych pierdolek wszelkiej masci :naughty:

dzięki za namierzenie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powód jak przy opadającym podłokietniku albo kupisz nowy oryginał i słono zabulisz albo się musisz przyzwyczić do zwiniętej rolety :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też nabyć ori zestaw naprawczy w salonie (nr kat. 8Z0 837 891). Koszt ok 42 złotych. Są też na allegro po 40zł + koszt wysyłki.

pokaż linka :notworthy:

Ponawiam :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem w etce czy sa jakieś zestawy naprawcze, ale cos nic nie widac jeśłi chodzi o b5 :thumbdown: wiec trzeba ratować sie w meblarstwie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych podaje link allegro z aukcja tych meblowych uchwytow do naprawy zaczepow http://allegro.pl/uchwyt-drazka-szafy-metalowy-i2215260535.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

widzę, że problem "składającej się rolety z wielkim hukiem w dniu wyjazdu" jest każdemu dobrze znany.

ja z owym problemem poradziłem sobie następująco (dodam, że wyłamane fragmenty boczków udało mi się znaleźć w czeluściach bagażnika - szczęściarz:decayed:)

Materiały:

- drut o dł. 1,0-1,5m (w miarę możliwości łatwy do wyginania, ale nadal twardy)

- klej (nazwy nie pamiętam, struktura płynna, elastyczna, łatwość dozowania jak silikon)

- klej kropelka (potrzebny do wstępnego sklejenia elementów, później wypełniacz ubytków; klej pomocniczy)

- obcęgi

- papier ścierny 800

- nóż do tapet

krok 1:

demontaż boczków

krok 2:

wyrównanie krawędzi łączonych elementów

krok 3:

wymodelowanie drutu z krótkich kawałków w kształcie literki "C", x 2szt. na boczek

później także długiej "L", ale krótka stop (pod kształt połówki "C") i długa nóżka x 2szt. na boczek

w moim pomyśle chodzi wypełnienie całej szerokości wyłamanego zaczepu drutem i...

...krok 4:

...zalanie wmontowanego drutu klejem i czekamy, aż wszystko wyschnie

krok 5:

montaż naprawionych boczków

Ja cieszę sięz użytkowania boczków z uchwytami rolety w wersji HD już ponad 8 miesięcy:wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi zobacz tu coś było o zestawach naprawczych i etce [Audi A4 B5 Avant ] Zestaw naprawczy rolety bagażnika

U siebie miałem już pospawany stelaż z tulejki i powyginanych szprych rowerowych lecz nabyłem w dobrej cenie piękne boczki poliftowe więc już się nie bawiłem ze starymi.

W nowych profilaktycznie wkleiłem na żywicę twarde elementy stalowe i myślę że zaczepy będą bezpieczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...