Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli olej woła co 100km to bym proponował sprawdzić czujnik otwarcia pokrywy silnika. Jeśli nie macie takiego czujnika to trzeba podłączyć do masy.

to powiedz jeszcze jak go sprawdzić, albo inaczej który pin i w jakiej kostce za to odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik otwarcia pokrywy jest ok.... przynajmniej u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde gdzies bylo na forum jak podlaczyc czujnik temp oleju siedze godzine szukam i nic :(

jak to ogarnac od czujnika do kompa i od kompa do licznika czy bezposrednio od czujnika do zegarow?

Bezposrednio od czujnika do zegarow.

dzieki za info

---------- Post dopisany 02-08-2012 at 15:57 ---------- Poprzedni post napisany 01-08-2012 at 19:26 ----------

Panowie malymi krokami dochodze do konca prac...dzisiaj podlaczylem swiatla do budy i nie krzyczy juz bledu oraz podlaczylem temp zewnetrzna :) pojawil sie OK a po chwili poziom spryskiwaczy...panowie musze zmieniac zbiorniczek plynu spryskiwaczy zeby zamontowac czujnik? i pod ktory przewod musze sie ewentualnie wpiac z czujnikiem lub ewentualnie podac mase do budy zeby nie krzyczalo bledu

---------- Post dopisany at 16:07 ---------- Poprzedni post napisany at 15:57 ----------

czujnik do spryskiwaczy wyrwalem na allegro za smieszne pieniadze AUDI A4 B5 96-01r CZUJNIK PŁYNU SPRYSKIWACZY (2481906610) - motoAllegro czujnik temp oleju juz tez kupiony Czujnik temperatury oleju AUDI 100 A4 A6 PASSAT (2473306373) - motoAllegro

---------- Post dopisany at 17:01 ---------- Poprzedni post napisany at 16:07 ----------

dsc04614o.th.jpg

na chwile obecna tak to u mnie wyglada w sobote moze zaczne ogarniac manetke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sprawdzić w rozpisce pinów, w polifcie za poziom płynu spryskiwacza odpowiada pin 15 w szarej kostce, wystarczy podać go do masy i komunikat zgaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o zbiornik to jest szansa że będziesz miał miejsce zaślepione na czujnik a jak nie to wystarczy gdzieś na dole wywiercić otwór o średnicy czujnika i go wsadzić a jak będzie ciekło to silikonem uszczelnić ja tak robiłem bo nie miałem zaślepki, jeden przewód od czujnika ciągniesz do masy a drógi do licznika zobacz na rozpisce pinów do którego bo nie wiem jak jest w przedlifcie jeżeli chodzi o cene czujnika to ja za toprana w sklepie dałem 12zł i ostatnia rzecz fajnie wygląda fis bez wypalonej ani jednej linii ale skasuj inspekcję bo wali po oczach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie z ta inspekcja nie wiem co jest grane bo polskim vagiem 2.5 moge usunac wszystkie inspekcje oprocz wlasnie tej nie chce mi udostepnic kanalu 8 do skasowania jej...nie moge ogarnac tego kabla zeby dobrac do niego vag com'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedno. Skoro marad_co podał rozpiskę a mój system szkolnictwa (tzn. za mojej młodości) nie przewidywał języka angielskiego, a nawet go "gnębił" to prosiłbym wszystkich, którzy coś kumają o przetłumaczenie zwrotów na język polski.Byłbym wdzięczny za każde przetłumaczone słówko, tym bardziej że język jest, co tu dużo .....mocno techniczny. A ja to tylko "wsio budziet ołrajt"

zgodnie z zyczeniem :P profesjonalne tlumaczenie to to nie jest ale lepsze takie niz zadne :P

ozpiska pinow licznika z 1996 r:

Niebieski, 26-pin

1 -nie uzywany

2 -Aktywacja brzeczyka

3 -Terminal 15

4 -Terminal 15

5 -Nie uzywany

6 -Terminal 61

7 -Awaria hamulca/ Hamulec reczny

8 -ABS

9 -Poduszka powietrzna

10 -CAT

11 -ABS odwrotny (cokolwiek to znaczy)

12 -Poduszka powietrzna odwrotna (cokolwiek to znaczy)

13 -Prawe światło parkingowe

14 -Blokada zapłonu, S-Contact

15 -Aktywacja brzeczyka

16 -Nie uzywany

17 -Nie uzywany

18 -Cisnienie oleju 1.8 bar

19 -Terminal 58d

20 -Poziom plynu chlodniczego

21 -Prawy kierunkowskaz

22 -Swiatla drogowe

23 -Wejscie szybkosciomierza

24 -Plyn hamulcowy

25 -Klocki hamulcowe

26 -Lewy kierunkowskaz

żółty, 26-pin

1 -Terminal 58

2 -Terminal 58

3 -Sygnal szybkosci silnika (obrtotomierz?)

4 -Klimatyzacja

5 -Zegar

6 -Szybkosc pojazdu sygnal 1

7 -Szybkosc pojazdu sygnal 2

8 -Czujnik drzwi -strona kierowcy

9 -Terminal 30

10 -Terminal 30

11 -nie uzywany

12 -Rezerwa paliwowa

13 -Lewy kierunkowskaz

14 -nie uzywany

15 -nie uzywany

16 -przelacznik klamry paska ? =]

17 -nie uzywany

18 -Terminal 31

19 -Terminal 31

20 -Okablowanie diagnostyczne

21 -Nie uzywane

22 -nie uzywane

23 -Swiece

24 -Immobiliser

25 - Wskazowka paliwowa (na zegarze)

26 -Temperatura plynu chlodniczego

czarny/szary?, 20-pin

1 -Sygnal spalania

2 -nie uzywany

3 -Nie uzywany

4 -nie uzywany

5 -Temperatura otoczenia

6 -Wskaznik biegu

7 -nie uzywany

8 -nie uzywany

9 -Poziom plynu chlodniczego

10 -Cisnienie systemu hydraulicznego

11 -Kmputer pokladowy - reset

12 -Radio/telefon - zegar

13 -Radio/telefon - dane

14 -komputer pokladowy - w lewo

15 -Radio/telefone - aktywny

16 -siatla: pozycyjne/mijania

17 -przekaznik swiec ?

18 -Komputer pokladowy - w prawo

19 -Swiatlo stopu

20 -nie uzywany

czarny, 4-pin

1 -Temperatura oleju

2,3,4 - nie uzywane

to chyba tyle ;) Jak cos to poprawcie :P

Pozdro

znalazlem tylko to na forum ale nie widze nigdzie wejscia na spryskiwacze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerna kontrolka poziomu oleju :kwasny:

Można to jakoś zmostkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam dwa pytania fis wspolpracuje z kazdym radiem? czujnik temp oleju mam zamontowac w miejscu zaznaczonym na foto w kółko? miejsce ze strzalka to czujnik oleju...pytam bo z tego co wyczytalem to miejsce na czujnik temp oleju powinno byc zaslepione a u mnie normalnie widac gwint

20120805293.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam dwa pytania fis wspolpracuje z kazdym radiem? czujnik temp oleju mam zamontowac w miejscu zaznaczonym na foto w kółko? miejsce ze strzalka to czujnik oleju...pytam bo z tego co wyczytalem to miejsce na czujnik temp oleju powinno byc zaslepione a u mnie normalnie widac gwint

http://img593.imageshack.us/img593/1007/20120805293.jpg

FIS działa tylko z fabrycznymi.

Czujnik właśnie w to miejsce. U mnie też nie było żadnej śruby zaślepiającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUDI CONCERT II - A3 - FABRYCZNE CD - JAK NOWE - (2518218799) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. czyli takie radyjko będzie śmigać bez problemu z Fisem ? jeszcze techniczne pytanko którędy ciągnąć przewód od spalania do licznika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno, ale jeśli chcesz concerta cd, to muszisz szukać od A6 C5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUDI CONCERT II - A3 - FABRYCZNE CD - JAK NOWE - (2518218799) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. czyli takie radyjko będzie śmigać bez problemu z Fisem ? jeszcze techniczne pytanko którędy ciągnąć przewód od spalania do licznika

nie bedzie chodzilo z fisem!!!! w tym radiu wszytko idzie po canie.... potrzebowalbys jeszcze adapter can-bus z obsluga fisa..... ogolnie nie pchalbym sie w takie radio.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

concert I (z poprawionym procesorem dzwieku) + zmieniarka mp3

Emulator mp3 znaczy się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...