Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Pany pomocy. Miałem licznik FIS przedliftowy z 95r i radio symphony II z A6 i RDS po can adapterze był. Zmieniłem licznik na poliftowy z cyfrowym zegarem, połączyłem wszystko po can. Radio odpala podświetlenie jest i ogólnie działa jak fabryka chciała ale brak RDS na FIS.

Strasznie mnie irytuje ta ciemna plama na FIS a mam już tak z rok czasu.

Ktoś cos wie, cos słyszał od kolegi, siostry, kochanki ?

Aha i dodam że jak kiedyś wsadziłem licznik z A6 z cyfrowym zegarem to normalnie wyświetlało RDS na FIS, a po włożeniu licznika z A4 z cyfrowym zegarem za cholere nie wyświetla mi tego RDS:facepalm: licznik D07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kolego do licznika z a4 potrzebny ci jest tuner tmc który przekłada sygnał z radia can na sygnał can który odczytają zegary. Bo w pierwszych wersjach cana nie do końca były ze sobą zsynchronizowane sygnały z radia z sygnałami z licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany czemu mmi komputer pokazuje spalanie na pograniczu 60 l / 100km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnał spalania masz w liczniku z ecu dociągnięty?

---------- Post dopisany at 17:27 ---------- Poprzedni post napisany at 17:22 ----------

ojcowie...

mam konwerter z rs232 na usb oparty o pl2303 (prolific).

wszystko się ładnie instaluje, w lapie pojawia sie port com itd.

W Vagu łącze się ze wszystkim... wszystkim oprócz licznika :facepalm:

tzn. klika przekaznik w liczniku, za moment rozłącza, zwraca błąd "can't sync baud rate"

eepromer, commander to samo - klik,klik i sypie błędami.

WTF?!

zaraz zabiorą mnie do Tworek..

jakies pomysły?

pzdr.

assist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnał spalania masz w liczniku z ecu dociągnięty?

---------- Post dopisany at 17:27 ---------- Poprzedni post napisany at 17:22 ----------

ojcowie...

mam konwerter z rs232 na usb oparty o pl2303 (prolific).

wszystko się ładnie instaluje, w lapie pojawia sie port com itd.

W Vagu łącze się ze wszystkim... wszystkim oprócz licznika :facepalm:

tzn. klika przekaznik w liczniku, za moment rozłącza, zwraca błąd "can't sync baud rate"

eepromer, commander to samo - klik,klik i sypie błędami.

WTF?!

zaraz zabiorą mnie do Tworek..

jakies pomysły?

pzdr.

assist

ja tak miałem jak linia K z W była pomylona, ale co grzebałes w kablach czy co? :wink:

bo tak samo z siebie chyba nie powinno się uwalić, chyba że coś się uwaliło w liczniku... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie strasz;)

zobacze ze starym lapem (rs232) i sprawdze..

kolega tak uwalił jakąś komunikację z licznikiem, coś zmieniając przebieg czy coś.. i potem mu darł ryja o serwisy i inne rzeczy, do których dotrzec nie można było :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilanie +12V; pin 1, pin23, Masa pin 9, pin 24. Oczywiście w niebieskiej kostce.

Podłączyłem tak w polfitowym i nie ma podświetlenia :(

---------- Post dopisany at 18:07 ---------- Poprzedni post napisany at 18:06 ----------

Dobra, odłączyłem mase z 9-tki i jest podświetlenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin 7 to masa czujnika temp.

---------- Post dopisany at 18:21 ---------- Poprzedni post napisany at 18:19 ----------

dziwne bo w elsie była masa na 9 pinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziewuchy, pościągałem wsady z różnymi opcjami na kanale 19, ktoś tutaj wrzucił rozpiskę tego kanału - wszystko ładnie pięknie, ale w A4 to nie lata, chyba, że po zalogowaniu, ktoś może spróbować, a ja będę walczył po umyciu dzieciaków w hexie w których komórkach to siedzi. BTW, tablica rozmiarów US na d*pie zamontowana :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwiara jak tam postepy? czy czekasz na ten drugi licznik?

ja cos dzis weny nie mam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziewuchy, pościągałem wsady z różnymi opcjami na kanale 19, ktoś tutaj wrzucił rozpiskę tego kanału - wszystko ładnie pięknie, ale w A4 to nie lata, chyba, że po zalogowaniu, ktoś może spróbować, a ja będę walczył po umyciu dzieciaków w hexie w których komórkach to siedzi. BTW, tablica rozmiarów US na d*pie zamontowana :banan:

kaju możesz mi te wsady podesłać przeanalizuje sobie te podświetlenie i porównam z moim wsadem z a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos zapodac schemat ale gniazda wtyczki czerwonej 20pin ? opis wtyczki jest ale jest narysowana jako symetryczna wtyczka a przeciez symetryczna ona nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziewuchy, pościągałem wsady z różnymi opcjami na kanale 19, ktoś tutaj wrzucił rozpiskę tego kanału - wszystko ładnie pięknie, ale w A4 to nie lata, chyba, że po zalogowaniu, ktoś może spróbować, a ja będę walczył po umyciu dzieciaków w hexie w których komórkach to siedzi. BTW, tablica rozmiarów US na d*pie zamontowana :banan:

ja mam zamiar sprawdzić jakie kanały dostępne po zalogowaniu,,, jakby co dam znać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff..

po rs-ie bangla - łączy sie z licznikiem

cosik nie fartowny mam ten sklep;/

juz pare gratów zwracałem, ale to sie zaczeło jak wprowadzono ekologiczną cynę :grin:

Krzysiek... jedyny fejs USB->RS232 jaki uznaje to FTDI.. (ja mam na FTDI FT232RL)jest wg mnie w 100% zgodny z hardware'owym RSem... nie trafiło mi się jeszcze nic z czym nie mógł bym się skomunikować... a sporo tego mam w robocie.. Cisco, 3Com, jakieś kombinowane dokłądane RSy na Max323 do linksysów itp.. na wszystkim ładnie bangla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bronson,

wiem, zmyliła mnie nazwa na kablu..

unitek

mam pcmcia tej firmy i smiga wszystko

nawet centrale dcs-a satela..

no nic..

niech lezy w szufladzie.

Przyjdzie wena, moze cos rusze temacie.

pzdr.

assist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...