Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, po konsultacji, Kamil też to znalazł, nawet wcześniej ode mnie, jednak na jego liczniku to niestety nie ruszyło, albo działy się jakieś dziwne cyrki. Kamil to powinien lada moment opisać :hi:

---------- Post dopisany at 11:40 ---------- Poprzedni post napisany at 11:40 ----------

Karol a pamiętasz jakie kodowanie masz w tym kanale 19

Tak. 10011. Odbierz maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dla zainteresowanych komórka $1DE odpowiedzialna jest za podświetlenie tylko co do wartości to nie wiadomo o co biega bo różne jaja się dzieją po zmianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej jak w pasku to wygląda. Komórka w naszych licznikach jest ta sama tylko wartości inne

3. podswietlanie segmentow tarczy zegarow bezwzgledu na pozycje przełacznika światel. (po przekreceniu zaplonu)

Adres $1ED (w niektorych modelach $21F)

pod tym adresem ustawiamy co ma sie swiecic. nie interesuje nas jaka jest pierwsza cyfra, druga wstawiamy odpowiednio do:

0- brak podświetlenia

3- wyswietlacz

5- skala

7- skala i wyświetlacz

9- same wskazówki

B- wskazówki i wyswietlacz

D- wskazówki i skala

F- wszystko

np. pod adresem $1ED mam wartość 30 a chciałbym zeby wskazówki mi sie swiecily po przekreceniu kluczyka, zmieniam ta wartość na 39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że to co jest w paskowych licznikach nie jak sie ma do naszych liczników, już to było testowane... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fakt. Komórka na bank będzie ta, tylko wartości są zagadką żeby dorwać licznik z a4 po lifcie z podświetleniem po zapłonie to już by coś wiedział więcej

---------- Post dopisany at 12:24 ---------- Poprzedni post napisany at 12:20 ----------

i teraz tak w moim liczniku z A4 jest ta wartość ustawiona na 35 i podświetlone są wyświetlacze

w liczniku Karola z A6 tylko nie wiem który rocznik te wartości wyglądają następująco:

F5 - wskazówki

BD - blat

FD - wskazówki i blat

B5 - wyświetlacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fakt. Komórka na bank będzie ta, tylko wartości są zagadką żeby dorwać licznik z a4 po lifcie z podświetleniem po zapłonie to już by coś wiedział więcej

---------- Post dopisany at 12:24 ---------- Poprzedni post napisany at 12:20 ----------

i teraz tak w moim liczniku z A4 jest ta wartość ustawiona na 35 i podświetlone są wyświetlacze

w liczniku Karola z A6 tylko nie wiem który rocznik te wartości wyglądają następująco:

F5 - wskazówki

BD - blat

FD - wskazówki i blat

B5 - wyświetlacz

Licznik z a6 allroad z 2003 roku po pełnym lifcie :whistling: zjadłem obiad, wartości się same wypisały z konta Kamila :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no tak wyszło jakoś :D tak mnie zastanawia czy jest taka opcja w ogóle do włączenia w licznikach a4 ale miałem wcześniej licznik po pierwszym lifcie i tam po zapłonie od razu podświetlał blaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW:

Pany w a4 przedni zderzak ma podfrezowane od wewnętrznej strony otwory na spryski?

Od wewnętrznej strony zderzaka? Kurczę nie pamiętam, w tym tygodniu będę ściągał zderzak, to Ci mogę fotkę strzelić. BTW, coś Ty wrzucił w podpis?! :shock3::doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW:

Pany w a4 przedni zderzak ma podfrezowane od wewnętrznej strony otwory na spryski?

moj przedlift nie ma...:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wsady od A4 które mam nie ważne TDI czy PB mają w tej komórce też 35 :thumbdown:

a może trza by zernąć na 1DE i 1DF łącznie??

a czy któryś z nich podświetla licznik po zapłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polift w sensie mnie interesuje..

Kaju, zerknij przy okazji..

no chyba ze masz spryski -to nie zobaczysz, bo juz jest dziura;)

pytam o to czy otwory pod spryski są "wstepnie"zaznaczone/przetłoczone itd.

opis sygnatury sie nie zmienił, tyle ze ascii > hex ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wsady od A4 które mam nie ważne TDI czy PB mają w tej komórce też 35 :thumbdown:

a może trza by zernąć na 1DE i 1DF łącznie??

1DF we wszystkich przypadkach jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polift w sensie mnie interesuje..

Kaju, zerknij przy okazji..

no chyba ze masz spryski -to nie zobaczysz, bo juz jest dziura;)

pytam o to czy otwory pod spryski są "wstepnie"zaznaczone/przetłoczone itd.

opis sygnatury sie nie zmienił, tyle ze ascii > hex ;P

No mam spryski ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na ponad 30 wsadow ktore mialy podswietlanie zaden z obrotkiem nie zadzialal jakie to wsady ????? nie wiem ale jutro powinienem to wyrwac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na ponad 30 wsadow ktore mialy podswietlanie zaden z obrotkiem nie zadzialal jakie to wsady ????? nie wiem ale jutro powinienem to wyrwac

z CANem Panie :wink: a przestawiałes wartości na 60? i główne kodowanie? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...