Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bediks mastah co trzeba wo 60 wklepaqc by obrotek ozyl? :whistling:

1024

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Dziekowac :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest mastah ?

Piter a ja Cię dalej nie kumam , na matme nie chodziłeś ? :kox:

Dajmy na to , miałeś zatankowane na fulla, przejechales 125 km, dolales 7,25 litra , czyli 7,25 / 1.25 = 5,8 litra

Prościej się nie da

---------- Post dopisany at 19:34 ---------- Poprzedni post napisany at 19:23 ----------

Oczywiście ilość przejechanych km i wlanego paliwa to zmienne wiec mozna wzór stosować w każdym momencie i przebiegu, warunkiem jest obliczanie od fulla do fulla bez zalewan w miedzy czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się pochwalę ;) Licznik zamontowany to VDO z 97 r. - z idealnym FISEM. Oczywiście zakup próbny, niedługo rezanie poliftowego, a ten pod młotek.

Moje spostrzeżenia to: żółty kabelek od spalania u mnie w AHU '96 był w kostce koloru brązowego. Nie wiem, która to w kolejności ponieważ przy rezaniu tempomatu wywaliłem czarną ramkę do kostek. Utrudniała montaż... bywa ;)

Czujnik temp zewnętrznej nowy. Podpięcie pod ten od klimatronika powodowało błędne wyświetlanie. Czujnik temp oleju jeszcze nie podłączony.

400 zł za licznik w komplecie z manetką i kostką FIS

Licznik niedługo na sprzedaż więc ramek na razie nie będzie.

Moje pytania:

- wyświetlacz dzieli się na 3 części, pierwsza od góry, druga z temp. i trzecia ze spalaniem. Czy da się zagospodarować jakoś górną część skoro nie mam ani ori radia ani navi?

- co oznacza żółta ikonka na zdjęciu poniżej (ostatni slajd)?

IMG_2735_Kopiowanie.jpg

IMG_2724_Kopiowanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz sobie snake'a zainstalowac, powaznie , zaden bajer

ikona z km oznacza ze mozesz sobie ustawic 2 predkosci przy ktorych na fisie wyskoczy info ze je przekroczyles

---------- Post dopisany at 21:01 ---------- Poprzedni post napisany at 21:00 ----------

o

FIS-Control

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te prędkości vagiem trzbea ustawić czy z poziomu FISa można? Sorry, przeczytałem jedynie 20 stron tematu :decayed: to mi dostarczyło 90% informacji, więc dalej sobie odpuściłem ;)

Gdzie cena tego wynalazku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi pojazdu jest to ładnie napisane.

---------- Post dopisany at 21:33 ---------- Poprzedni post napisany at 21:32 ----------

(można bez vaga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też jestem w trakcie zmiany. Kupiłem zegary mam do nich PIN lecz nie mam starego PINu a napisane jest :

"[Adaptation - 10]

Enter 050 in "Channel Number".

[Read]

For the following procedure, use the PIN of the OLD (ORIGINAL) instrument cluster."

i cholerka nie wiem co z tym zrobić

Plus pytanko mogę nie adaptować zegarów tylko zakodować klucze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- co oznacza żółta ikonka na zdjęciu poniżej (ostatni slajd)?

Przydatna rzecz jak się lubi depnąć, ale jakoś do tej pory nie miałem kiedy tego zrobić.

9625511836_75a21a9575_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmy jak nie masz starego pinu jak mówiłeś ze masz ?

Koleś który ogarniał Ci immo mówiłeś ze Ci podał ?

---------- Post dopisany 11-11-2013 at 15:02 ---------- Poprzedni post napisany 09-11-2013 at 09:46 ----------

Jimmy wychodzi na to ze twoje auto zostalo wyprodukowane przed majem 2000 dlatego masz immo 2 a nie 3, a do sprzedazy poszedł w 2001 , spojrz na kilka czesci w aucie i zobacz date produkcji miesiac rok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze faktycznie na to wychodzi, cóż sprawdzę to jutro. Po Vinie jak sprawdzałem przed kupnem wychodziło iż 2001 ...

Chyba że gródz z innego auta :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe

Po ginie wychodzi rok modelowy, mi też wychodzi 2001 , weź swój stary licznik np i zobacz jaka na nim data jest wybita miesiąc rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam AUDI a4 b5 1.9 TDI, 75km, jest to sedan z 1999r, mam zegary takie jak w tym poscie na 1 zdjeciu, chce zalozyc zegary z pelnym fisem, posiadam takowy Kabel diagnostyczny VAG USB OBD, dam rade sam to zrobic? Bez fachowej pomocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij poradnik: Wymiana FIS - VAG AUDI VW itd - soulmaster3m - Chomikuj.pl

nabij mi punkty wymienne na czelabińskie chomiki a się dowiesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz mial pin do licznika z fisem to zrobisz zwyklym kablem dopisanie kluczykow... reszta to zwykla kabelkologia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...