Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

OK. Jutro działam.[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2011, 19:19_________________________________________________Czy RDS jest wypluwany na FISie w górnej części? Jest to możliwe, że nie pokazuje mi info z radia dlatego, że wyrzuca mi BREMS LICHT, kontrolkę spalonej żarówki i niskiego poziomu płynu sprysków? Jak się pozbyć tych trzech rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jutro działam.[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2011, 19:19_________________________________________________Czy RDS jest wypluwany na FISie w górnej części? Jest to możliwe, że nie pokazuje mi info z radia dlatego, że wyrzuca mi BREMS LICHT, kontrolkę spalonej żarówki i niskiego poziomu płynu sprysków? Jak się pozbyć tych trzech rzeczy?

Dokladnie. Dlatego nie pokazuje ci rdsa. Trzeba trzy piny w kostce od fisa zewrzec do masy. Jak szara kostka fisa to piny 14,15,16 do masy i te kontrolki znikna. Ewentulanie czujniki zzamontowacc i podlaczyc to :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: po raz kolejny wyciąganie liczników :kox: love it!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: po raz kolejny wyciąganie liczników :kox: love it!

Ja to robie w kilka sekund. Nawet ich nie przykrecam bo ostatnio caly czas cos w nim robie. Teraz szukam schematow do podlaczenia kierownicy multifunkcyjnej. Wszystko skrece jak juz bedzie zrobione i przetestowane :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam przykręconych, bo nawet nie mam jak ich przykręcić - urwane uchwyty ;) więc tylko ten górny plastik od kolumny je trzyma ;) Ja też chcę multifunkcję, ale coś z kolegą z forum, który chce moją Ese nie możemy się zgrać co do spota w celu wymiany kierownic... Wracając do tematu... W licznikach zaadaptowałem navi, lecz w navi kanał 62 mam niedostępny. W licznikach dałem wartość 21, zobaczymy jak będzie po zewrzeniu tych 3 kabelków. Oby wyświetlało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to w liczniku na kanale 62 ustawiasz 21 (lub 5) Ale co do navi to chyba jeszcze jakies kableki trzeba podlaczyc. Sprawdz rozpiske pinow w kostce fisa. Bo tam cos jest od nawigacji. Ale sam rds i radio powinno dzialas. Tak mi sie wydaje. Nie mam navi wiec nie wiem dokladnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko RDS będzie mi działał, na pewno nie będzie pokazywała komunikatów na fisie z navi, bo do tego jest potrzebny tuner TMC. Ale z tym już nie mam zamiaru się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmienisz kodowanie licznika

??xxx

+16 - Navigation aktiv / Navigation active

jakie masz teraz kodowanie ?

2040

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmienisz kodowanie licznika

??xxx

+16 - Navigation aktiv / Navigation active

jakie masz teraz kodowanie ?

2040

raczej powinno być 5 cyfr w kodzie licznika :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 2040 to jest to 02040. Po dodaniu +16 da Ci wynik 18040.[br]Dopisany: 28 Czerwiec 2011, 07:10_________________________________________________moscic, 14, 15 i 16 pin szarej kostki mogę razem skręcić w kupę i do masy pociągnąć, żeby mi zniknęły komunikaty, o których pisałem wcześniej? Czy każdy muszę zwierać osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 2040 to jest to 02040. Po dodaniu +16 da Ci wynik 18040.[br]Dopisany: 28 Czerwiec 2011, 07:10_________________________________________________moscic, 14, 15 i 16 pin szarej kostki mogę razem skręcić w kupę i do masy pociągnąć, żeby mi zniknęły komunikaty, o których pisałem wcześniej? Czy każdy muszę zwierać osobno?

Ja wszystkie razem zlaczylem i do masy. Dziala i zadnych problemow. Nie chcialem sie bawic w jak najwieksza ilosc kabli.

18040. To by sie zgadzalo. Bo to dodajemy to pierwszych dwoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kodowanie u siebie jakie masz dwie początkowe cyfry? 16 czy 20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam navi. U mnie jest chyba 00. Zadnych opcji dodatkowych. Musialbym sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie bangla. CAN podłączyłem, piny zwarłem do masy - znika tylko płyn sprysków. Brems licht i żarówka nadal świecą. Spróbowałem bezpośrednio z tych dwóch pinów do masy, czyli 14 i 16 - to samo. Coś nie halo u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie bangla. CAN podłączyłem, piny zwarłem do masy - znika tylko płyn sprysków. Brems licht i żarówka nadal świecą. Spróbowałem bezpośrednio z tych dwóch pinów do masy, czyli 14 i 16 - to samo. Coś nie halo u mnie...

Hmm... U mnie zadzialo juz za pierwszym razem. Bez zadnego kombinowania.A sprobuj kazdy pojedynczo podlaczac i sprawdzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, znika tylko płyn sprysków. Generalnie nie muszę go do masy zwierać - wystarczy jak zewrę z którymś z pozostałych dwóch pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec w tym liczniku nie da sie zmienic kodowania,chyba navi nie pociagnie bo jest tak gad zaprogramowany,z tego co pamietam tylko zmienic mozna liczbe cylindrow i nic wiecej.Wiec niewiem czy Ci to zadziala.Co do zarowek to 14,15,16 pin do masy wszystkie razem i napewno dziala,ja tak mialem.Kodowaniem nie wylaczysz zarowek bremsa i spryskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaux, kodowanie mogę zmienić, teraz mam nawet 20060, więc navi pójdzie w tych zegarach. Chodzi mi tylko o to, że nawet po bezpośrednim podłączeniu od pinów do masy znika tylko sprysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niestety ale cos musiales zepsuc,bo ja mialem na mase dane tylko bremsa i zarowki(nie zdazylem zamontowac przekaznika spalonych swiatel),a czujnik od spryskow juz mialem zamontowany i juz nawet dzialal.[br]Dopisany: 28 Czerwiec 2011, 10:53_________________________________________________sprobuj na takim kodowaniu 04040,zewrzec do masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...