Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

No oczywistym jest, że miska była wymieniana u mnie, a założona z czujnikiem, bo taka akurat była ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to teraz tylko licznik po lifcie i puścić sygnał z misy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misy sa na pewno, bo w moim mimo braku instalacji jest misa z czujnikiem ;)

oki tylko ty masz 110 km a ja mam 90km - nie wiem czy do mego AHU by pasowała misa od twego silnika;/

Z tego co widzę w ETCE to miski mamy takie same

moja miska jest metalowa a u Ciebie chyba aluminiowa ;/ to od jakiego silnika do AHU pasuje misa aluminiowa z czujnikiem? prosze o kody silników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jutro jade po licznik niestety jest on już poza samochodem. Licznik VD0 z dwoma kostkami T32. Moje pytanie wiem że w kostce niebieskiej pin1 to plus a pin9 to minus czy jak podepne je do aku to zaświeci wyświetlacz żeby sprawdzić czy nie ma popalonych lini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejdzie. ale jestkilka spraw do ogarnięcia. np. wskaznik paliwa, inna rozpiska pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześku, czy Ty u siebie posiadałeś tuner TMC? Jeśli tak to jak wyglądało podłączenie pomiędzy navi a fisem? No i pamiętasz może co z tymi drzwiami? Bo teraz mi nie wyrzuca nawet info o drzwiach kierowcy, czy klapie bagażnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli o info z drzwiami mogę zapomnieć, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shit happens :wallbash: no ale bynajmniej info z TMC chyba wyświetli, czy też a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem,ja zmienilem z powrotem na licznik z A4 bo juz mi sie znudzil a6 za duzo rzeczy nie trybilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zna ktoś odpowiedz na moje pytanie bo rano jade po licznik i nie wiem czy w ten sposób go sprawdze

Panowie jutro jade po licznik niestety jest on już poza samochodem. Licznik VD0 z dwoma kostkami T32. Moje pytanie wiem że w kostce niebieskiej pin1 to plus a pin9 to minus czy jak podepne je do aku to zaświeci wyświetlacz żeby sprawdzić czy nie ma popalonych lini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześku, czy Ty u siebie posiadałeś tuner TMC? Jeśli tak to jak wyglądało podłączenie pomiędzy navi a fisem? No i pamiętasz może co z tymi drzwiami? Bo teraz mi nie wyrzuca nawet info o drzwiach kierowcy, czy klapie bagażnika...

tuner tmc podłącza sie podajrze po canie.

tunera nie miałem ale mam gdzies rozpiski jak podąłczyć wszystko. wyslij mi na pw maila to ci podeśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja zmagam (dot. A6 99rok) się z informacją o spalaniu na FIS'ie. Auto jest po swapie na 1.9 tdi AWX licznik został stary czyli jeszcze "919" bez CAN (3 kostki w tym czerwona). Sygnał konsumpcji został bezpośrednio podany ze sterownika silnika (wg schematów pin 28 w sterowniku AWX odpowiada za sygnał konsumpcji) na licznik (czerwona kostka pin 1) i na fisie wyświetla chwilowe spalanie 10l, średnia 0,0 i zakres km zdecydowanie bardziej zawyżony dodam że chwilowe i średnia wogole się nie zmienia. Ktoś spotkał się z podobnym problemem, tak się zastanawiam czy jedynym rozwiązanie nie będzie wymiana licznika na poliftowy z CAN, ale tu dojdzie przerobie kostek. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 Fis 2000 po podłączeniu pokrywy silnika brak reakcji o otwarciu, czy trzeba kodować by wyświetlało info o otwarciu pokrywy silnika? wszystkie pozostałe drzwi i tylna klapa działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyświetla bo niema w ogóle takiej funkcji jak info o otwartej pokrywie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyświetla bo niema w ogóle takiej funkcji jak info o otwartej pokrywie silnika.

W takim razie po co przy zamku są kabelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest krańcówka przy zamku ale wykorzystywana jest w przypadku jeżeli na fisie pojawi się komunikat o niskim stanie oleju i jeżeli otworzysz i zamkniesz maskę to komunikat zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, czyli opcji wyświetlania otwarcia maski można zapomnieć, ale można podłączyć Zielona kostka 25 - Pokrywa przedziału silnikowego i będzie wykorzystana tak jak piszesz że krańcówka przy zamku będzie wykorzystywana w przypadku jeżeli na fisie pojawi się komunikat o niskim stanie oleju i jeżeli otworzysz i zamkniesz maskę to komunikat zniknie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...