Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

ORI czujnik dałem (na allegro dostępne za 20zł+), no to zdjąłem zbiorniczek, wypaliłem w nim dziure, zamocowałem czujnik na silikon i podłączyłem :wink: czujnik jest rozwiązany "na masę", czyli ma 2 piny, z jednego lecisz do masy auta, a z drugiego do licznika pod pin 15 szarej wtyczki. Jak poziom zejdzie poniżej poziomu, to Ci pieje na FISie :wink:

---------- Post dopisany at 22:13 ---------- Poprzedni post napisany at 22:12 ----------

Na ścisłość, to sam jesteś w stanie taki czujnik ogarnąć, gwoździe jakieś "wgrzej" w zbiorniczek i też będzie gitara, tylko, żeby prąd to przewodziło :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kaju jak zwykle..

ot, mądrego po szkołach przyjemnie posłuchać ;P

@ misiek 547 jutro bede wiedział więcej,

ozwę się na gg/pw

No co, rózni się sumą kontrolną,

ale to nie dziwne, skoro 26 bitów jest rożnych..

pzdr.

assist

---------- Post dopisany at 23:09 ---------- Poprzedni post napisany at 22:50 ----------

misiek 547 sprawdź PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostanie Ci tylko do dołożenia kostka do FISa no i oczywiście manetka. Manetkę da się zaadoptować od polifta, ale jakaś tam rzeźba będzie z pinami, bo jest różnica we wtykach przedlift/polift. Maciek (szyba) to ogarniał u siebie z tego co kojarzę, uderz do niego, albo poczekaj do wieczora, sam się odezwie :wink:

:hi:

heja Pany, własnie odzyskalem przytomność po sylwestrze :grin:

co do manetek, problemu nie ma, strona poliftowa i przedliftowa manetek od świateł znacząco się nie różni, wystarczy tylko pociągnąć kable do kierunków z przedliftowej kostki bo w polifcie kierunki są osobno, szaro jakieś kable, no ale to banał..

większa rzeźba jest ze stroną wycieraczek, bo tam piny sa inne, płaskie a w przedliftach są okrągłe.. ale po kolorach idzie to wszystko ze sobą połączyć, zostaje tylko kwestia poprzekładania odpowiednio pinów bo w przedlifcie jakoś inaczej one szły, i bd taki efekt że jak włączycie wycieraczki i je wyłączycie to one się zatrzymają w jakimś tam miejscu na szybie a nie zjadą do dołu.. :whistling: ale to kwestia ogarnięcia paru pinów dużo ich tam nie ma.

no a sterowanie manetką do fisa to już bajka bo tam parę pinów jest bodajże chyba 4, czyli reset, góra, dół i masa chyba.. nie chce mi się sprawdzac ale chyba tak to było..

jak nie bd mogli sobie poradzić z wycieraczkami dajcie znać rozbiorę parcha i zrobię Wam zdjęcie kostki jak to wygląda u mnie :wink:

---------- Post dopisany at 23:37 ---------- Poprzedni post napisany at 23:34 ----------

ORI czujnik dałem (na allegro dostępne za 20zł+), no to zdjąłem zbiorniczek, wypaliłem w nim dziure, zamocowałem czujnik na silikon i podłączyłem :wink: czujnik jest rozwiązany "na masę", czyli ma 2 piny, z jednego lecisz do masy auta, a z drugiego do licznika pod pin 15 szarej wtyczki. Jak poziom zejdzie poniżej poziomu, to Ci pieje na FISie :wink:

---------- Post dopisany at 22:13 ---------- Poprzedni post napisany at 22:12 ----------

Na ścisłość, to sam jesteś w stanie taki czujnik ogarnąć, gwoździe jakieś "wgrzej" w zbiorniczek i też będzie gitara, tylko, żeby prąd to przewodziło :decayed:

łahahaha :polew: drut projekt, nie pochwalam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur*a Kaju nic nie kumam..

jak ten czujnik zrobiłes?

Inaczej: zwiera płyn, jak zabraknie rezystancja wzrasta i taadaaam?

:polew::polew: udam, ze to moje zwidy i nic takiego nie miało/nie ma miejsca w Twoim aucie:polew::polew:

---------- Post dopisany at 00:27 ---------- Poprzedni post napisany at 00:22 ----------

aaaaaaaaaaaaaaaa...

osiemnaście promili robi swoje.

Kaju, zwracam honor, dop. teraz doczytałem, ze masz jak biały człowiek czujnik ori..

po trzeźwemu każdy umie... ;P

jeszcze raz przepraszam za najście.

BTW, to Maćka wina, wytłuscił fragment o montowaniu czujnika,

później podsumował coś, a się człek zasugerował..

ok, biere order od Prezesa ;>

pzdr.

assist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Witam ta manetka sie nada do przedlifta przełącznik manetka wycieraczek audi a4 b5 (2907457812) - motoAllegro

---------- Post dopisany at 09:52 ---------- Poprzedni post napisany at 09:41 ----------

Czujnik temperatury oleju AUDI 100 A4 A6 PASSAT (2902795071) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. to taki czujnik oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze jak dobrze, że w poliftach wszystkie ważniejsze czujniki były i nawet nie trzebabyło kabelka przeciągać z puszki ECU:wink:

---------- Post dopisany at 09:57 ---------- Poprzedni post napisany at 09:56 ----------

za pewne ten...jak to kajo pisał...z dwoma takimi kutasikami:decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK to zamawiam, no niestety że nie ma tych wszystkich czujników ale chwała bogu że zostawili możliwość domontować te czujniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy w moim przypadku nie podjechać do aso :whistling:i se zamówić nówka sztuka, bo jak widzę jakie są koszta wysyłki tego dupsika:facepalm:

---------- Post dopisany at 10:05 ---------- Poprzedni post napisany at 10:04 ----------

dobra idę rezać...narazie teściowej klatkę na perliczki:decayed: a potem coś pomodze przy liczniku:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówie Ci, wpierdziel dwa gwoździe w zbiornik, podłącz jeden do masy, drugi do licznika i cześć jak

To to polega na tym, że płyn do sprysków przewodzi? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówie Ci, wpierdziel dwa gwoździe w zbiornik, podłącz jeden do masy, drugi do licznika i cześć jak

To to polega na tym, że płyn do sprysków przewodzi? :decayed:

Przecież jeszcze większa zawartość wody tam niż w wódce to jak to ma nie przewodzić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówie Ci, wpierdziel dwa gwoździe w zbiornik, podłącz jeden do masy, drugi do licznika i cześć jak

To to polega na tym, że płyn do sprysków przewodzi? :decayed:

Przecież jeszcze większa zawartość wody tam niż w wódce to jak to ma nie przewodzić :decayed:

:facepalm::doh::fool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju taką ma manetke kolega z forum http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-152/manetka-fis-polift-avant-254103/ chyba bendzie lapiej taką dozerać bo ma kostki, bo manetke do przedlifta to tak znaleść jak dobrą teściową:facepalm:

---------- Post dopisany at 10:58 ---------- Poprzedni post napisany at 10:30 ----------

tak się zastanawiam czy w moim przypadku nie podjechać do aso :whistling:i se zamówić nówka sztuka, bo jak widzę jakie są koszta wysyłki tego dupsika:facepalm:

---------- Post dopisany at 10:05 ---------- Poprzedni post napisany at 10:04 ----------

dobra idę rezać...narazie teściowej klatkę na perliczki:decayed: a potem coś pomodze przy liczniku:wink:

Kolego dzwoniłem do ASO i czujnik spryskiwaczy kosztuje 25zł nowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzwoniłem do ASO i czujnik spryskiwaczy kosztuje 25zł nowy

A o kostkę (i piny) do niego może pytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzwoniłem do ASO i czujnik spryskiwaczy kosztuje 25zł nowy

A o kostkę (i piny) do niego może pytałeś?

Nie sam czujnik piny myśle że spokojnie dorobie są tylko dwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel ten licznik co kupiłeś to tak ci powiem że ja go podłączałem no może z godzinkę proste jak j... :decayed: i teraz trochę żałuje bo mogłem wziąść z polifta więcej bajerów

---------- Post dopisany at 11:24 ---------- Poprzedni post napisany at 11:22 ----------

co do czujnika to inny masz kupić ma być z integrowany z pompką koniec i kropka

---------- Post dopisany at 11:35 ---------- Poprzedni post napisany at 11:24 ----------

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b5-efekt-wymiany-licznika-fis-6227/index144.html#post3000200

tam opisywałem jakie czujniki do pompki i który rocznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki ten czujnik? kolego kupić żeby to chulało czy lepiej zmasować i po problemie

---------- Post dopisany at 11:44 ---------- Poprzedni post napisany at 11:36 ----------

to mam zamówić tak Pompka spryskiwacza AUDI 100 80 A4 A6 A8 +KOMPUTER (2873435409) - motoAllegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie ta masz zamówić wtyczkę do niej masz w swojej już najprawdopodobniej tylko kabelek ucinasz i łączysz z fisem. Co do czujnika temp oleju to ja u siebie miałem już kabelek i wisiał gdzieś w komorze silnika bodajże kolor szaro niebieski on leci do kostki koło kompa zawsze możesz sprawdzić miernikiem zaoszczędzi ci to czasu z przekładaniem kabelków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...