Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

@The A4 nie wiem jak w blacie a6, wydaje mi sie ze jesli podepniesz sie pod istniejący czujnik,

(pin 7 ) bedzie ok..

teoretycznie, wskazania powinny byc takie same.

BTW: Karolu, jedzie "jakoś" to Twoje 1.8T?

zawsze miałem dylemata :P brać 1.8T, czy 1.9Tdi..

w wolnej chwili naskrob PW

pzdr.

assist

---------- Post dopisany at 22:38 ---------- Poprzedni post napisany at 22:14 ----------

eh..

ostatnie ;)

---------- Post dopisany at 22:52 ---------- Poprzedni post napisany at 22:38 ----------

Kaju, zweryfikuj - taka Twoja dola..

moim zdaniem, temp z tych dwóch czujników są mocno zblizone

http://przeklej.net/down/34082083239862621725395168089696857a91b5654c9573c54d20463.html

pzdr.

assist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak chcesz temp zewnętrzną, to ten drugi idący do pinu 8. Ten co idzie do 7 to temperatura powietrza bodajże w dolocie, jeśli dobrze to odczytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany przeczytałem z 3x posty i 3/4 to bym do kosza wrzucił. Chciał bym się tylko upewnić.

Mam 1.8 ADR 95r a więc całkiem pierwszy audik z imo poza zegarami jak mniemam. Mam też 2 małe zegary dodatkowe w swoich ori

Kupiłem licznik od 1.8 96r z 2 dodatkowymi zegarami + fis (zegar (h) jest taki sam jak moje obecne).

Rozumiem że dwie kostki pozostają bez zmian i są plug i play. Albo się mylę??

Do dorezania zostaje manetka i 20pinowa kostak wg poniższego schematu:

czarny/szary?, 20-pin

1 -Sygnal spalania <= żółty kabelek w skrzynce pod maską

2 -nie uzywany

3 -Nie uzywany

4 -nie uzywany

5 -Temperatura otoczenia <= Z klimatronika Kostka b pin 1 (sygnał wzmocniony)

6 -Wskaznik biegu <- bez zmian (manual)

7 -nie uzywany

8 -nie uzywany

9 -Poziom plynu chlodniczego <- zwieram do masy

10 -Cisnienie systemu hydraulicznego <-???

11 -Kmputer pokladowy - reset <-manetka

12 -Radio/telefon - zegar <- Puste

13 -Radio/telefon - dane <- Puste

14 -komputer pokladowy - w lewo <-manetka

15 -Radio/telefone - aktywny <- Puste

16 -siatla: pozycyjne/mijania <=??

17 -przekaznik swiec ? <- Puste

18 -Komputer pokladowy - w prawo <- Manetka

19 -Swiatlo stopu <- zwieram do masy - kontrola żarówek jak mniemam

20 -nie uzywany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś taki sam licznik czyli przed liftowy to nic nie ruszasz w kostkach żółtej i niebieskiej. interesuje cie tylko kostka czerwona od fisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko mam licznik z a6 jak wyłączyć w nim radio nawigacje i automatyczna skrzynie biegów bo cały czas mi błąd wywala?

znalazł juz może ktoś jakiś sposób by w liczniku z A6 pokazywało otwarte drzwi/?

czy jest ktoś na forum kto mógł by mi wgrać w licznik z A6 wsad od licznika A4 zeby pokazywało otwarte drzwi ?

z góry dziękuje

o radio i skrzynie nie wiem za pewne kaju będzie wiedział

a co do drzwi... w liczniku a6 nie ma takiej możliwości gdyż, w a6 było to zapisane w module komfortu...ale idzie to zrobić...ciągnąc z każdych drzwi, krańcówki do licznika:wink:

jak się mylę to proszę poprawić, ale gdzieś tu wyczytałem właśnie tak:wink:

Radio i navi to adaptacje, kanał 62 wartość 5 i kodowanie główne 04XXX(w miejscach X nie zmieniasz nic) i u mnie chodzi i RDS i navi na FISie. Co do skrzyni to :whistling: nie grzebałem przy tym i szczerze powiem, że nie wiem, wiem na pewno, że komunikacja jest przez moduł komfortu, który już w poliftach idzie po CANie, sprawdź kanał 16 a adaptacji, albo zostaw mi to na jutro na wieczór, to coś pogrzebię, bo może to też być w 19 kanale, tam gdzie uruchomienie podświetlania wskazówek :naughty: właśnie, próbował któryś w liczniku poliftowym A4 to uruchomić?

---------- Post dopisany at 21:33 ---------- Poprzedni post napisany at 21:33 ----------

ktos posiada wsad z blatu poliftowego z a6 1.8T?

Ja mam z a4 uk 1,8T :decayed:

---------- Post dopisany at 21:52 ---------- Poprzedni post napisany at 21:33 ----------

BTW, chcesz uaktywnić, czy dezaktywować automatyczną skrzynię? Jeśli aktywować, to spróbuj w adaptacjach kanał 60 dodaj do aktualnej wartości +2, jeśli chcesz wyłączyć, to spróbuj odjąć od aktualnej wartości. Jutro spróbuję u siebie, no chyba, że mnie ktoś uprzedzi, bo w przedliftowych licznikach chyba jest w kanale 16 lub 19, a w poliftach już w CANach siedzi to info. Głowy nie dam uciąć, dopóki sam się nie upewnię, spróbować możesz.

kodowanie w kanale 62 pomogło wszystko ładnie śmiga a jeszcze jedno pytanie jak usunąć napis service bo mi wyskakuje na chwilkę po załączeniu zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do czujnika to w zderzaku mam na kanale 55 tez pokazuje wiec pod tego powinno byc ok tak ?A CO POKAZUJE NA 59 kanale? Bo czasem te wartosci sa takie same.Ok dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z pinami 10 i 16??

tego nie podłączasz zostawiasz piny nie podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko mam licznik z a6 jak wyłączyć w nim radio nawigacje i automatyczna skrzynie biegów bo cały czas mi błąd wywala?

znalazł juz może ktoś jakiś sposób by w liczniku z A6 pokazywało otwarte drzwi/?

czy jest ktoś na forum kto mógł by mi wgrać w licznik z A6 wsad od licznika A4 zeby pokazywało otwarte drzwi ?

z góry dziękuje

o radio i skrzynie nie wiem za pewne kaju będzie wiedział

a co do drzwi... w liczniku a6 nie ma takiej możliwości gdyż, w a6 było to zapisane w module komfortu...ale idzie to zrobić...ciągnąc z każdych drzwi, krańcówki do licznika:wink:

jak się mylę to proszę poprawić, ale gdzieś tu wyczytałem właśnie tak:wink:

Radio i navi to adaptacje, kanał 62 wartość 5 i kodowanie główne 04XXX(w miejscach X nie zmieniasz nic) i u mnie chodzi i RDS i navi na FISie. Co do skrzyni to :whistling: nie grzebałem przy tym i szczerze powiem, że nie wiem, wiem na pewno, że komunikacja jest przez moduł komfortu, który już w poliftach idzie po CANie, sprawdź kanał 16 a adaptacji, albo zostaw mi to na jutro na wieczór, to coś pogrzebię, bo może to też być w 19 kanale, tam gdzie uruchomienie podświetlania wskazówek :naughty: właśnie, próbował któryś w liczniku poliftowym A4 to uruchomić?

---------- Post dopisany at 21:33 ---------- Poprzedni post napisany at 21:33 ----------

ktos posiada wsad z blatu poliftowego z a6 1.8T?

Ja mam z a4 uk 1,8T :decayed:

---------- Post dopisany at 21:52 ---------- Poprzedni post napisany at 21:33 ----------

BTW, chcesz uaktywnić, czy dezaktywować automatyczną skrzynię? Jeśli aktywować, to spróbuj w adaptacjach kanał 60 dodaj do aktualnej wartości +2, jeśli chcesz wyłączyć, to spróbuj odjąć od aktualnej wartości. Jutro spróbuję u siebie, no chyba, że mnie ktoś uprzedzi, bo w przedliftowych licznikach chyba jest w kanale 16 lub 19, a w poliftach już w CANach siedzi to info. Głowy nie dam uciąć, dopóki sam się nie upewnię, spróbować możesz.

kodowanie w kanale 62 pomogło wszystko ładnie śmiga a jeszcze jedno pytanie jak usunąć napis service bo mi wyskakuje na chwilkę po załączeniu zapłonu

a ja jak mi się nie chcę po kabelek iść to robię tak...i działa:decayed:

AUDI A4 - Instrukcja kasowania inspekcji serwisowych - Instrukcja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do czujnika to w zderzaku mam na kanale 55 tez pokazuje wiec pod tego powinno byc ok tak ?A CO POKAZUJE NA 59 kanale? Bo czasem te wartosci sa takie same.Ok dzieki

Kanał 59 nie istnieje, bynajmniej z mojej wiedzy i praktyki. przed 60 kanałem jest 48, dalej nie ma nic aż do 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany, a powie mi ktoś, czy mam cos nie tak czy jest ok że jak wcisne lewy klawisz to wyskakuje na fisie - service in 15000km i nic sie w tej materii nie zmienia? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany, a powie mi ktoś, czy mam cos nie tak czy jest ok że jak wcisne lewy klawisz to wyskakuje na fisie - service in 15000km i nic sie w tej materii nie zmienia? :decayed:

Będzie Ci się zmieniało z przebiegiem, ale nie co kilometr tylko co 100 chyba :wink: u mnie jak wysyłałem wsad do arre to pokazało mu się jakoś 3400, mi dzisiaj z rańca już chyba 2600 pokazało :decayed: poniżej 3kkm pokazuje przy każdym przekręceniu zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany, a powie mi ktoś, czy mam cos nie tak czy jest ok że jak wcisne lewy klawisz to wyskakuje na fisie - service in 15000km i nic sie w tej materii nie zmienia? :decayed:

Będzie Ci się zmieniało z przebiegiem, ale nie co kilometr tylko co 100 chyba :wink: u mnie jak wysyłałem wsad do arre to pokazało mu się jakoś 3400, mi dzisiaj z rańca już chyba 2600 pokazało :decayed: poniżej 3kkm pokazuje przy każdym przekręceniu zapłonu.

od 15k-10k co tysiąc się zmniejsza, potem co setkę, a od chyba 1000 się pokazuje za każdym razem, gdy przekręcisz kluczyk i się zmniejsza co 100km:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany, a powie mi ktoś, czy mam cos nie tak czy jest ok że jak wcisne lewy klawisz to wyskakuje na fisie - service in 15000km i nic sie w tej materii nie zmienia? :decayed:

Będzie Ci się zmieniało z przebiegiem, ale nie co kilometr tylko co 100 chyba :wink: u mnie jak wysyłałem wsad do arre to pokazało mu się jakoś 3400, mi dzisiaj z rańca już chyba 2600 pokazało :decayed: poniżej 3kkm pokazuje przy każdym przekręceniu zapłonu.

stary ja chyba z tysiąc zrobiłem od wrzucenia fisa a tam dalej 15kk.. :whistling::grin:

---------- Post dopisany at 21:24 ---------- Poprzedni post napisany at 21:22 ----------

pany, a powie mi ktoś, czy mam cos nie tak czy jest ok że jak wcisne lewy klawisz to wyskakuje na fisie - service in 15000km i nic sie w tej materii nie zmienia? :decayed:

Będzie Ci się zmieniało z przebiegiem, ale nie co kilometr tylko co 100 chyba :wink: u mnie jak wysyłałem wsad do arre to pokazało mu się jakoś 3400, mi dzisiaj z rańca już chyba 2600 pokazało :decayed: poniżej 3kkm pokazuje przy każdym przekręceniu zapłonu.

od 15k-10k co tysiąc się zmniejsza, potem co setkę, a od chyba 1000 się pokazuje za każdym razem, gdy przekręcisz kluczyk i się zmniejsza co 100km:wink:

ooo i to mi sie podoba :grin: zobaczymy jak walne tysiaka czy sie cos zmieni :decayed: dzieki za uspokojenie, bo ten Kaju to nic nie wie :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem mnie po skasowaniu serwisu mam spokój i nic nie wyświetla potem poniżej (poprawka 3000) co zapłon się pojawia a tak nic mi nie pokazuje:mysli: i tam zaraz stary...tylko 3 lata starszy...no chyba że Ci chodzi, że zarośnięty jestem:decayed:

edit. właśnie od 3000 po każdym kluczyku i zmniejsza się co 100km:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem mnie po skasowaniu serwisu mam spokój i nic nie wyświetla potem poniżej (poprawka 3000) co zapłon się pojawia a tak nic mi nie pokazuje:mysli: i tam zaraz stary...tylko 3 lata starszy...no chyba że Ci chodzi, że zarośnięty jestem:decayed:

no dobra młodzieniaszku bd, obserwował czy po tysiaku cos mi sie zmieni :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...