Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Elektroniką w środku, inne są też "silniczki" wskazówek i jager jest bardziej awaryjny

czyli jak by co lepiej VDO zmontować bo i w VDO i w jaeger bede musiał robić wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wiesz ja mam VDO na półce od anglika ale myślałem żeby kupić europejski i akurat krycha ma ale jaeger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ten żółty kabel od spalania uciołem przy samej wtyczce pod kompem i nadal nie pokazuje mi spalania :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ten żółty kabel od spalania uciołem przy samej wtyczce pod kompem i nadal nie pokazuje mi spalania :mysli:

Miałeś żółty dopiąć do żółtego który jest w kompie -nic się nie obcina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale od.j.eb.ałem :decayed:

Czyli jeszcze raz wyjmuję z kostki żółty kabelek i dołączam go do komputera tego co jest na podszybiu, też do żółtego kabelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie fis działa ok :>

lecz mam dwa problemy (przebieg za duży i obroty)

licznik z fisem jest z v6 jak go przekodować ? czy cdif da radę jak to zrobić (czy jest gdzieś opis)

a co do przebiegu czy jest możliwość przelutowania pamięci?? lub jakimś vag tacho commander?>? :disgust:

pozdrawiam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vagie możesz przekodować wchodzisz w 17-Instruments a później 07-Coding ustaw na 0042 lub 0142

pamięci raczej nie przelutujesz bo pewnie nie jest te samo oznaczenie w ori liczniku i w liczniku z FIS

próbuj vag tacho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :>

Poszukuje licznika z pełnym FISem który będzie działać pod a4 1.9 tdi AFN z 98 roku :wink4:

Jak ma ktoś na sprzedaż to chętnie kupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vagie możesz przekodować wchodzisz w 17-Instruments a później 07-Coding ustaw na 0042 lub 0142

pamięci raczej nie przelutujesz bo pewnie nie jest te samo oznaczenie w ori liczniku i w liczniku z FIS

próbuj vag tacho

Nie każ mu ustawiać pierwszego lepszego kodowania, tylko niech spisze sobie kodowanie starego licznika... i wpisze wartość do nowego. Przede wszystkim niech przeczyta wątek, chociażby kilka stron wstecz, wszystko jest tam opisane, w postach moich czy kolegi vauxhall95, który mnie kierował z kodowaniem obrotów, bo też miałem ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest pierwsze lepsze kodowanie, ma taki sam silnik jak ja i takie kodowanie występuje w silniku 1.6 i nie tylko bo w 1.8 m.in. też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale nie musi całego kodowania zmieniać, tylko czwartą cyfrę wystarczy że zmieni, która jest odpowiedzialna za obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzięki za szybką odp

licznik już przekodowałem zczytałem ze starego (bylo 142 tak jak pisaliście) i działa ok pozostało kupić wag tacho ,PS commander może być??

dzisiaj sprawdzałem fis działanie i nie wiem jak powinno być

zdaje mi się że podświetlnie tych Czerwonych kresek fisa świecą słabiej (np jak robie test to komunikaty swiecą mocną a spalanie i temp słabiej ) także chyba fis zaczoł fiksować nieraz normalnie a nieraz słabiej podczas jazdy

jaka może być przyczyna>?

Dzięki za rady :)e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie mam dla ciebie dobrej wiadomości założe sie ze jak zimno jest to świeci lepiej a jak ciepło i chodzi jakiś czas to gorzej niestety to wada wyświetlaczy FIS jakieś tam kryształki sie wypalają czy coś czytałem o tym bo sam mam do wymiany wyświetlacz jeżeli bedzie bardzo słabo swiecił to tylko wymiana na nowy. Ori zdaje sie że kosztuje 600 z wymiana a Chiński 300 - 350zł. Niestety tego sie nie da naprawić tylko wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...