Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pany, jak FIS nie reaguje na przyciski góra/dół, to źle się już z licznikiem dzieje, prawda? :confused4: Manetka 100% ok.

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Pany, jak FIS nie reaguje na przyciski góra/dół, to źle się już z licznikiem dzieje, prawda? :confused4: Manetka 100% ok.

chyba sam sobie odpowiedziałeś...

a sprawdzałeś czy wszystko jest dobrze podłączone?

Ja u siebie nie mam manetki fis, tylko podłączyłem przełącznik (taki od elektrycznych szyb z forda) i śmiga. Sterowanie oczywiście masą. A próbowałeś kabelek z licznika od sterowania góra/dół bezpośrednio przytykać do masy?[br]Dopisany: 27 Styczeń 2012, 19:21_________________________________________________

jeszcze pytanko czy taka manetka do mnie podejdzie?? ona ma ten "suwak" do sterowania chyba czasu wycieraczek http://www.aukcjoner.pl/gallery/006278815-.html#I1

a sa manetki bez tego suwaka ze sterowaniem fis ale tamte jest ciezko dostac..

z tego co wiem to nie podejdzie bo to do polifta

Opublikowano

Pany a czy ogarnął ktoś tę opcję o spalonych żarówkach, co trza mieć żeby z fisem wszystko zgrać

Opublikowano

Pany a czy ogarnął ktoś tę opcję o spalonych żarówkach, co trza mieć żeby z fisem wszystko zgrać

Ogarniał i to nie jeden :wink4: Ja ogarnąłem u siebie. Potrzebujesz przekaźnik i kilka godzin na podłączenie :decayed: Przekaźnik mam, godzin Ci niestety nie sprzedam :decayed:

Opublikowano

Ogarniał i to nie jeden :wink4: Ja ogarnąłem u siebie. Potrzebujesz przekaźnik i kilka godzin na podłączenie :decayed: Przekaźnik mam, godzin Ci niestety nie sprzedam :decayed:

zdradzisz coś więcej

Opublikowano

Ogarniał i to nie jeden :wink4: Ja ogarnąłem u siebie. Potrzebujesz przekaźnik i kilka godzin na podłączenie :decayed: Przekaźnik mam, godzin Ci niestety nie sprzedam :decayed:

zdradzisz coś więcej

Pod tym linkiem :wink4:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=209952.msg2808358#msg2808358 i trochę niżej znajdziesz dalszą część info :wink4:

Opublikowano

Panowie, szybkie pytanie.

Z tego co widzę bardzo szybko ściąga się u nas immo, a z tego co wiem to może być przeszkoda przy montażu licznika z FISem. Jeżeli ogarnę/zdejmę immo to pozostaje tylko podłączyć wszystkie kabelki i będzie banglać?

Ew. może ktoś ma inny sposób na ogarnięcie immo bez zdejmowania go.

Opublikowano

Immo to tylko problem... padły mi zegary i lipa... dlatego chcę go wyłączyć, ale nie wiem jak :wallbash: Złodziej i tak pojedzie autem z immo czy bez :disgust:

Opublikowano

Podjadę na wolnej chwili do elektryka znajomego i zapytam go czy wie jak immo ogarnąć. Bo z montażem samych zegarów to będę musiał sobie sam dać radę, tylko nie wiem jak jeszcze :disgust:

Opublikowano

kabel vag k+can commander i immo sie zalatwi, poczytajcie troche :)

Opublikowano

Jak masz immobox to tego can komanderka możesz sobie na głowę wsadzić :) Tylko zagrzebanie w sterowniku silnika . W 1.9 tdi oraz 2.5 tdi jest to proste pod warunkiem posiadania programatora 24cxx . Ale to już na pw.

Opublikowano

Panowie znacie kogoś kto by mógł wziąć moją niunie w Warszawie i wymienić pół-fisa na pełnego?

Opublikowano

Witam ponownie

Zakupilem licznik z polifta. Zauwazylem ze sa inne wtyczki, poradzcie co teraz.

Dokupic wtyczki od polifta i polaczyc je z moimi kotkami?? Czy jest jakas inna opcja?

P.s> Wtyczke fis juz mam.

Opublikowano

Witam ponownie

Zakupilem licznik z polifta. Zauwazylem ze sa inne wtyczki, poradzcie co teraz.

Dokupic wtyczki od polifta i polaczyc je z moimi kotkami?? Czy jest jakas inna opcja?

P.s> Wtyczke fis juz mam.

niektórzy zamiast wtyczek używają kabla ATA (od dysku z komputera) i łączą odpowiednie kable ze starymi wtyczkami.

Ja osobiście radziłbym dokupić właściwe wtyczki (może gdzieś na szrocie nawet znajdziesz) i poprzekładać piny. Rozpiskę znajdziesz na początku tego wątku.

Opublikowano

Korzystaj z mojego gotowca :wink4:

982000.jpg

Moja sytuacja jest taka sama jak powyzej??

z prawej strony sa piny z licznika '95 ?

z lewej strony z licznika poliftowego ??

Opublikowano

Korzystaj z mojego gotowca :wink4:

982000.jpg

Moja sytuacja jest taka sama jak powyzej??

z prawej strony sa piny z licznika '95 ?

z lewej strony z licznika poliftowego ??

Ty musisz zmienić rozpiskę z lewej na tą przed 97r.

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_18_adr_rezanie_fis-t5530.0.html;msg74022#msg74022[br]Dopisany: 01 Luty 2012, 14:11_________________________________________________Tylko wtedy nie sugeruj się tak do końca kolorami :) Zrób sobie coś takiego na nowo z prawidłową rozpiską :wink4:

Opublikowano

No dobra, ale u mnie jest Niebieska i zolta wtyczka aktualnie (nie ma na przyklad czarnej jak u szoguna)

W nowym liczniku mam wtyczke niebieska, zielona i po srodku fis (czerwona), licznik po 1999. (nie wiem ktora rozpiske zastosowac, czy ta po '98 czy po 2000) jak dokladnie sprawdzic licznik z ktorego roku jest?

Wiec teraz wedlug rozpiski szoguna:

Moja niebieska wtyczka bedzie podlaczana pod zielona?

Zolta wtyczka podlaczana pod niebieska?

Dorobic kabelki do wtyczki fis.

Dobrze prawię?

Opublikowano

Panowie czy trzeba dbać jakoś szczególnie o wyświetlacz FISa przy tak niskich temperaturach??

U mnie dziś rano było -22 :no:

Opublikowano

No dobra, ale u mnie jest Niebieska i zolta wtyczka aktualnie (nie ma na przyklad czarnej jak u szoguna)

W nowym liczniku mam wtyczke niebieska, zielona i po srodku fis (czerwona), licznik po 1999. (nie wiem ktora rozpiske zastosowac, czy ta po '98 czy po 2000) jak dokladnie sprawdzic licznik z ktorego roku jest?

Wiec teraz wedlug rozpiski szoguna:

Moja niebieska wtyczka bedzie podlaczana pod zielona?

Zolta wtyczka podlaczana pod niebieska?

Dorobic kabelki do wtyczki fis.

Dobrze prawię?

Ty potrzebujesz rozpiskę 98 :wink4:

Opublikowano

Reasumujac, podpinam kostki z licznika sprzed 1997 do licznika po 1998

Oto dokladna rozpiska:

Licznik przed 1997 r.

connector, blue, 26-pin

1 -not used

2 -Buzzer actuation

3 -Terminal 15

4 -Terminal 15

5 -not used

6 -Terminal 61

7 -Handbrake/brake malfunction

8 -ABS direct

9 -Airbag direct

10 -CAT

11 -ABS inverted

12 -Airbag inverted

13 -Right parking light

14 -Ignition lock, S-Contact

15 -Buzzer actuation

16 -not used

17 -not used

18 -Oil pressure 1.8 bar

19 -Terminal 58d

20 -Coolant level

21 -Right turn signal

22 -Main beam

23 -Speedometer input

24 -Brake fluid

25 -Brake pad

26 -Left parking light

connector, yellow, 26-pin

1 -Terminal 58

2 -Terminal 58

3 -Engine-speed signal

4 -A/C compressor

5 -Time - output

6 -Vehicle speed signal 1

7 -Vehicle speed signal 2

8 -Door contact, driver's side

9 -Terminal 30

10 -Terminal 30

11 -not used

12 -Tank warning

13 -Left turn signal

14 -not used

15 -not used

16 -Belt buckle switch

17 -not used

18 -Terminal 31

19 -Terminal 31

20 -Diagnosis wiring

21 -not used

22 -not used

23 -Glow plug indicator lamp

24 -Immobiliser

25 -Fuel gauge sender

26 -Coolant temperature sender

connector, black, 20-pin

1 -Consumption signal

2 -not used

3 -not used

4 -not used

5 -Ambient temperature

6 -Gear indicator

7 -not used

8 -not used

9 -Coolant level

10 -Hydraulic system pressure

11 -On-board computer - Reset

12 -Radio/telephone - Clock

13 -Radio/telephone - Data

14 -On-board computer, left

15 -Radio/telephone - Enable

16 -Tail lights/dipped beams

17 -Glow plug relay

18 -On-board computer, right

19 -Brake light

20 -not used

connector, black, 4-pin

1 -Oil temperature sender

2 -not used

3 -not used

4 -not used Licznik po 1998 r.

connector for basic functions, 32-pin, blue

1 -Terminal 15

2 -Right turn signal

3 -Speedometer output 1

4 -not used

5 -Fuel gauge sender

6 -Airbag

7 -Terminal 31 (sensor earth)

8 -Coolant temperature

9 -Terminal 31 (load earth)

10 -Oil pressure switch

11 -Engine-speed signal

12 -Terminal 61

13 -Glow plug indicator or CAT

14 -Self-levelling suspension

15 -Terminal 58d

16 -Trailer turn signal/fault in engine electrical system

17 -Main beam

18 -Left turn signal

19 -ABS

20 -Terminal 58s

21 -Door contact, driver's side

22 -Low coolant level

23 -Terminal 30

24 -Terminal 31 (load earth)

25 -K wire

26 -Right parking light

27 -Left parking light

28 -Speedometer input

29 -Brake fluid level/pressure

30 -S-contact

31 -Belt buckle

32 -ESP

connector for additional functions, 32-pin, green

1 -not used

2 -Transponder 1

3 -not used

4 -Immobiliser

5 -W wire

6 -Boot lid/tailgate (Lowline version only)

7 -Brake pads (Highline version only)

8 -Input for outside buzzer actuation (currently vacant)

9 -Input for outside gong/chime actuation (currently vacant)

10 -Fuel tank warning output signal for engine control unit (6 cyl. TDI and USA vehicles only)

11 -Service life output

12 -Air conditioner shutoff

13 -Parking brake

14 -Electronic throttle

15 -Side marker light

16 -not used

17 -Transponder 2

18 -not used

19 -not used

20 -not used

21 -Oil temperature

22 -not used

23 -not used

24 -not used

25 -not used

26 -not used

27 -not used

28 -not used

29 -Terminal 58d (outside dimmer potentiometer)

30 -Speedometer output 2

31 -not used

32 -not used

connector for multi-function display 20-pin, red

1 -Consumption signal

2 -not used

3 -not used

4 -not used

5 -Ambient temperature

6 -Selector lever display

7 -not used

8 -not used

9 -Washer fluid

10 -Hydraulic system pressure

11 -On-board computer reset

12 -Clock signal for radio frequency display

13 -Data signal for radio frequency display

14 -On-board computer, left

15 -Enable signal for radio frequency display

16 -Tail lights/dipped beams (bulb monitor)

17 -Glow plug relay (diesel models only; low-voltage monitor in dash panel insert is disabled when glow plugs are operated)

18 -On-board computer, right

19 -Brake light

20 -not used

I tak naprzyklad:

Wtyczka niebieska pin 21 - (Right turn signal) podlaczam do Niebieskiej wtyczki pod pin 2 - (Right turn signal)

Wtyczka żółta pin 26 - (Coolant temperature sender) podlaczam do Niebieskiej wtyczki pod pin 8 - (Coolant temperature)

i tak dalej... ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.