Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli przy 4-tym bicie ustawionym na 9 vag wam wywali błąd 02005 to można spróbować wg. opisu Bart-s:

„Pin 7 w niebieskiej kostce 12-pin (kostka RNS-E) podłacz na szybko do masy i zobacz czy po skasowaniu błędów error 02005 wraca... Oczywiście kodowanie na 4-tym bicie = 9.”

Jeśli to nie pomoże to można 4-ty bit zakodować na = 1. Ja tak mam, błędów nie wywala i nie widzę różnicy w jakości dźwięku.

Przechodziłem z Chorusa II na RNS-E więc musiałem zastosować przejściówkę ISO -> ISO 2. W starej kostce ISO miałem podłączony pin BOSE i radio normalnie było w trybie BOSE.

Teraz jak na 4 bicie ustawię 9, to mam błąd 02005. Czy dobrze rozumiem, że pin 7 to pin BOSE?

Może przejściówka ISO -> ISO dwa jest wadliwa i kabelki się mijają? :)

Idę właśnie instalować AudiPilota i chcę, żeby RNS-E było w trybie BOSE...

Tutaj:

RNS-E & Bluetooth OEM Coding Wizard - A4 (B6/B7) Frequently Asked Questions

znalazłem coś takiego:

I upgraded from a Chorus/Symphony II+ to an RNS-E, do I need to change any pins in the quadlock connector?

Yes:

BOSE (if fitted) - Pin B5 to B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz przejsciowke nieraz juz mialem bledne podlaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rzeczywistość okazałą się zupełnie inna. Pin BOSE był w pinie 3 zamiast 7. Po tym zabiegu oczywiście system BOSE zaraz zaczął grać słabiej, ale przynajmniej teraz odsłuch nie męczy i nie da się go przesterować (zainstalowałem również AudioPilota).

Przed podłączeniem pinu BOSE też było czysto i nie narzekałem na jakość. Basy miałem ustawione na 0 i soprany też.

Mam wrażenie, że przy głośniejszym odsłuchu obcina po prostu basy, które powracają jak się zmniejszy głośność. To samo dzieje się podczas jazdy z AudioPilotem im bardziej się rozpędzam tym mniej basów.

Dziwne, że nic nie daje zakrywanie mikrofonu ręką...

---------- Post dopisany 19-03-2013 at 11:17 ---------- Poprzedni post napisany 05-03-2013 at 09:54 ----------

Po paru tygodniach używania BOSE z AudioPilotem muszę stwierdzić, że chyba on nic nie daje. Odczuwam jedynie delikatne ściszenie basów w trakcie hałasów np. po otwarciu okna, szyberdachu itp. Czy u Was jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dużo na temat bose ale nie znalazłem odpowiedzi czy wymiana samych głośników i bufera(w sedanie) za zwykłych na bose daje jakiś zauważalny efekt?Czy dopiero po wymianie wzmacniacza??Nie wiem też czy radio ma znaczenie-u mnie rns-e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dużo na temat bose ale nie znalazłem odpowiedzi czy wymiana samych głośników i bufera(w sedanie) za zwykłych na bose daje jakiś zauważalny efekt?Czy dopiero po wymianie wzmacniacza??Nie wiem też czy radio ma znaczenie-u mnie rns-e.

nie wiem, czy ktokolwiek wymienił same głośniki... czy jest sens takowej wymiany... Prawdopodobnie 'seryjny' (nie BOSE) wzmak ma aż takie właściwości grajne :wink: co głośniki...

także najpierw wzmak, później głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie ma sensu wymiana samych głośników , minimalnie lepszy bass ,dopiero po wymianie wzmaka jest duża różnica,także lepiej na początek zmienić wzmacniacz dopiero później inwestować w głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wczoraj podłączyłem wzmacniacz w moim sedanie, subwoofer już miałem zmieniony, ze starego wzmacniacza obciąłem kable od kostki i na razie w nowym wzmacniaczu, podłączyłem wszystko bez kostki na samych złączkach mini ISO DUO, oczywiście zaizolowanych.

Efekt:

gra fajnie może lekko lepiej niż na Harmanie, w zasadzie to wiadomo tylko tył miał prawo zagrać lepiej ( na przód przyjdzie czas)

Bass no i tu jestem lekko zniesmaczony :thumbdown: Jest bo jest ale, bywało na Harmanie lepiej, co prawda gdy było połączenie Harman + subwoofer bose = fajny głęboki bass, max +2 w ustawieniu bass, i głośność 20 bo później chwilami tekturę było słychać a nie bass.

Połączenie wzmacniacz bose + subwoofer bose = można radio podkręcić na max a bass jest słabiej odczuwalny, nie ma tego pierdolnięcia.

Pytanie:

czy to wina kabla od wzmacniacza do subwoofera bo na razie został ten cieniutki co był, czy warto sprawdzić i zmienić plus z minusem na subwooferze ( możliwe że mogłem się pomylić jak wpinałem piny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczejcoś pomyliłeś bo wzmak bose ma ze 4 razy większe pierdoln.....:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wypada mi zaraz iść i jeszcze coś pokombinować przy tym, na razie to odepnę kostkę przy subwooferze i tam zamienię kabelki + z - , jak to nie pomoże to znowu będę się dobierać do wyciągania wzmacniacza.

czy kostki z obecnych głośników będą pasować do głośników bose w tylnych drzwiach typu p&p ?

:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw jak się uporasz z tym problemem. Bo u mnie jest podobnie, bas jest bo jest ale w ogóle mnie to nie zachwyca, a mam seryjne BOSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw jak się uporasz z tym problemem. Bo u mnie jest podobnie, bas jest bo jest ale w ogóle mnie to nie zachwyca, a mam seryjne BOSE

wyjmij pin-bose z kostki i będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i radio przekoduj na standard , zeby nie grało w trybie bose :) bedziesz mial bass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede kombinował tak jak radzicie i zdam relacje.

A z ciekawości dlaczego po przekodowaniu radia w standard powinien pojawić się bas? Wszystko jest ori tak jak wyjechało z fabryki. Zmieniłem wzmaka bo myślałem, że to jego wina ale nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale piszecie żeby przekodował kolega radio, no ale ja mam seryjne kodowanie, i nie mam "pin bose" tylko jest ten "pilot" ale to raczej nie od niego to zależy wiązka jest ori. nie ruszana tylko przełożone kabelki, wiem że innej średnicy są kable w wiązce bose, no ale raczej to nie tutaj tkwi szczegół. Pozmieniałem + z - i gra tak samo, fakt że czysto, ale jak kolega napisał że 4x lepiej powinien dawać bas, to nie u mnie. Zrobi się cieplej to znajde czas i kogoś do pomocy żeby przeciągnąć wiązkę bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich koledzy mam pytanie gdzie mogę dostać: Skrętka sygnałowa, ekranowana 5x0,35mm + ekran 1x0,35mm. Pozostałe elementy układanki już mam aby wymienić nagołśnienie ze standardowego na Bose w mojej a4b7 avant. Najlepiej chciałbym zamówić przez alegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich koledzy mam pytanie gdzie mogę dostać: Skrętka sygnałowa, ekranowana 5x0,35mm + ekran 1x0,35mm. Pozostałe elementy układanki już mam aby wymienić nagołśnienie ze standardowego na Bose w mojej a4b7 avant. Najlepiej chciałbym zamówić przez alegro.

Poszukaj w sklepach elektrycznych kabelka podwojnie ekranowanego moze cos maja

Jak bedzie mial 6 zylek w srodku to jedna z nich uzywasz jako ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam schematy instalacji BOSE w autach ze starymi kostkami ISO, bo w pierwszym poście są schematy tylko pod RNS-E. Część osób dopytuje mnie o to na PW, więc proszę autora tego wątku na dodanie tych schematów na początku.

bosefrontwiringdiagram.jpg

boserearwiringdiagram.jpg

rozpiskawtyczekradia.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam schematy instalacji BOSE w autach ze starymi kostkami ISO, bo w pierwszym poście są schematy tylko pod RNS-E. Część osób dopytuje mnie o to na PW, więc proszę autora tego wątku na dodanie tych schematów na początku.

http://imageshack.us/a/img442/8597/bosefrontwiringdiagram.jpg

http://imageshack.us/a/img545/2193/boserearwiringdiagram.jpg

http://imageshack.us/a/img541/5795/rozpiskawtyczekradia.gif

super sprawa ze jest schemat bo ja tez mialem kilku chetnych na BOSE ale pod symphony:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...