Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Wenson napisał:

Oryginalną była ucięta idealnie pod radio, jedynie dołożyłem mostek między 24 a 6 pinem w kostce wzmacniacza.

A jakie radio masz? Rnse ma cechę taką iż szumi jak jest wyłączone,ale szum jest cichy i nie wzmaga się wraz z głośnością jak radio pracuje 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Concert 2+/3, poczytałem trochę i dzisiaj przejrzę jeszcze raz ten mostek który dołożyłem i wszystkie połączenia, może gdzieś, może coś gdzieś odstaje. Jak to nie pomoże będę walczył dalej. Chyba, że masz jakieś propozycje na co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę ? Czy w najgorszym scenariuszu winę mogą ponosić zabrudzone styki albo uwalony wzmak ? 
 

albo coś źle podłączyłem albo sądząc po lekturze wcześniejszych postów mogę mieć uszkodzony wzmacniacz, radio włącza się bez kluczyka czego wcześniej nie było.

Edytowane przez Wenson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wenson napisał:

Mam Concert 2+/3, poczytałem trochę i dzisiaj przejrzę jeszcze raz ten mostek który dołożyłem i wszystkie połączenia, może gdzieś, może coś gdzieś odstaje. Jak to nie pomoże będę walczył dalej. Chyba, że masz jakieś propozycje na co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę ? Czy w najgorszym scenariuszu winę mogą ponosić zabrudzone styki albo uwalony wzmak ? 
 

albo coś źle podłączyłem albo sądząc po lekturze wcześniejszych postów mogę mieć uszkodzony wzmacniacz, radio włącza się bez kluczyka czego wcześniej nie było.

Jeżeli szum wzrasta wraz z poziomem głośności tzn. że ten szum dostaje się jako sygnał audi do wzmacniacza. Radio,wzmacniacz i połączenia w wiązce do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle u mnie nic nie szumi ani buczy. Kabel sygnałowy kupiony na Alli folią +ekran ( bardzo dobry przewód) . Wiązka puszczona tunelem środkowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu uważam, że montaż BOSE od zera mija się z celem. Dowolny, dobrze ustawiony procesor dźwięku ze wzmacniaczem, który bez problemu wepniemy w fabryczną wiązkę, np. coś od audisona albo helixa nawet na fabrycznych głośnikach harmana pod kątem jakości dźwięku zje to BOSE z butami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, majkel_majki napisał:

Z perspektywy czasu uważam, że montaż BOSE od zera mija się z celem. Dowolny, dobrze ustawiony procesor dźwięku ze wzmacniaczem, który bez problemu wepniemy w fabryczną wiązkę, np. coś od audisona albo helixa nawet na fabrycznych głośnikach harmana pod kątem jakości dźwięku zje to BOSE z butami.

Myślę że koszta będą kilka razy większe niż montaż bose które naprawdę daje rade, może poza gwizdkami a i satysfakcja z montażu większa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Patryk_p napisał:

Myślę że koszta będą kilka razy większe niż montaż bose które naprawdę daje rade, może poza gwizdkami a i satysfakcja z montażu większa ?

Zgadzam się z przedmówcą, bose wystarcza a czego się człowiek nauczy przy montażu to jego, ja po dołożeniu bose zorientowałem się, że przestał działać parrot i za jednym razem wyleciał Bluetooth xD

Co do szumów, po konsultacji z bratem doszedłem do wniosku, że to musi być szum własny wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Patryk_p napisał:

Myślę że koszta będą kilka razy większe niż montaż bose które naprawdę daje rade, może poza gwizdkami a i satysfakcja z montażu większa ?

Nie daje rady bo ma gówniany wzmacniacz, który jest najsłabszym elementem tego systemu, głośniki nie są złe. W tej chwili takie komplety bose w ogłoszeniach faktycznie bardzo staniały, ale nakład pracy żeby poprowadzić wiązki tak jak fabryka jak bardzo duży, tak nadal jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wenson napisał:

Co do szumów, po konsultacji z bratem doszedłem do wniosku, że to musi być szum własny wzmacniacza. 

Bose zamontowane w fabryce nie szumiało, także musi być coś skopane z wiązkami, może ekran, a może masa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie zamontowałem bose i gra ok tylko fal radiowych mi teraz radio nie ściąga który to kabel w kostce niebieskiej antenowy być morze go niepotrzebnie od kostki radia wyciąłem wcześniej radio ściągało ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable antenowe nie mają żadnego powiązania z bose. Sprawdź czy wszystko dobrze wpięte masz przy radyjku i zobacz czy nie ma błędów vcdsem, może jest jakiś od anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część. Może mi pomożecie.

Dołożona wiązka Bose + głośniki. Radio Pioneer 2din + adapter , po wpięciu radia pali bezpiecznik nr 38 od modułu komfortu ??

Gdzie szukać problemu ? Bo ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie miałem jakiegoś Alpine wsadzonego , jak auto kupiłem. Jaki to jest kabel Dwa? Podpowiesz , bo wiele rzeczy zrobię w aucie sam ale elektryka leży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co miałeś oryginalnie w aucie, i co jest zrobione, pokaż chociaż wtyczki ori z instalacji radia to będzie łatwiej dojść co tam masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz są kostki typowo Bose w aucie , kostki radia są połączone z adapterem Bose żeby uruchomić głośniki.

Dziwi mnie co ma wspólnego radio z modułem komfortu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie to są kostki typowo bose? rozumiem przy wzmacniaczu masz inną kostkę ale przy radiu nie ma znaczenia czy masz bose czy nie. są oczywiście dodatkowe kable itp. ale nie wchodźmy w szczegóły.

W autach z alarmem istnieje w pewnych konfiguracjach cos takiego jak sygnał DWA czyli przewód łączący moduł komfortu z radiem.

w ori wiązce kablowej ma kolor brązowy z szarym paskiem o średnicy 0,35 mm2 jak masz go gdzieś tam wpiętego to go odłącz i powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. 

Ogólnie zaczynam akcje z montażem bose w audi a4 b7 sedan. Radio concert 2.Zamowilem wszystkie wszystkie potrzebne rzeczy opisane w 1 poście ( jutro będą). Na początku mam 1 pytanie ( Trochę późno)

Czy na tym radiu to będzie działać ?

Jak nie to jakie mam kupić?  

Oczywiście myślę o oryginalnym radiu audi

 

Takie mam:

20201008_203247.jpg

Jeśli to moje się nie nadaje to myślę o takim

 

Screenshot_20201008-205100_OLXpl.jpg

I tu pytanie: czy to będzie ok pod bose ? 

I czy bez problemu je zamontuje? 

Przesunę panel klimatyzacji w dół i ono wejdzie ?

Edytowane przez santos200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na concert2 jakie masz obecnie bez problemu Bose zagra i to bardzo fajnie, oczywiście warunek że dobrze wszystko i z głową podłączysz i wiązki poprowadzisz.

Drugie radio jest wysokie na 2din (concert2 to 1din) żeby je wsadzić trzeba by zmienić kosz radia, klimatronik, przyciąć lub zmienić tunel centralny i popielniczkę. Moim zdaniem nie warto bo to radio nie ma nic ciekawego. Jedynie navi do której map już nie ma nowych z tego co się orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...