Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

 

Czy dysponuje ktoś schematami z pierwszych stron wątku? Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś podesłał?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patryczek9997 napisał:

Siemanko

 

Czy dysponuje ktoś schematami z pierwszych stron wątku? Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś podesłał?

 

Pozdrawiam 

 

Screenshot_20220825-180311_Drive.jpg

Screenshot_20220825-180318_Drive.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

Do czego konkretnie potrzeba Ci schematu?

schemat podłączenia tylnego dla systemu:

 

bosernstyl.png

 

schemat podłączenia przodu dla systemu RNS-E!!:

 

bosernsprzod.png

 

Było też chyba zdjęcie ile potrzeba przewodów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem tzw stage 1,czyli sub+wzmak tylko i mam pobór prądu na postoju..

Nawet jak auto jest zamkniete to słychać,jak co jakiś czas z glosników jest te trzykrotne pikniecie (info o braku mikrofonu),macie jakiś pomysł ?

Ogolnie po otwarciu auta jak sie wslucham dobrze to slysze taki delikatny szum z tylnich glosników..

RNS E  mam też dokładane,ale juz dawno (poboru nie mierzyłem ale potrafiło auto  dzień stać i odpalało od strzała)

W przypadku montazu tylko tyłu bose też trzeba kodować w vcds ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zestaw przygotowywał @pila24 i uwzględnił właśnie pin pod sprawdzenie mikrofonu, chyba pominąłeś to w tutorialu, bo coś kojarze, że tam to było właśnie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mostek 

 

19 godzin temu, Marfiol napisał:

Podłączyłem tzw stage 1,czyli sub+wzmak tylko i mam pobór prądu na postoju..

Nawet jak auto jest zamkniete to słychać,jak co jakiś czas z glosników jest te trzykrotne pikniecie (info o braku mikrofonu),macie jakiś pomysł ?

Ogolnie po otwarciu auta jak sie wslucham dobrze to slysze taki delikatny szum z tylnich glosników..

RNS E  mam też dokładane,ale juz dawno (poboru nie mierzyłem ale potrafiło auto  dzień stać i odpalało od strzała)

W przypadku montazu tylko tyłu bose też trzeba kodować w vcds ?

Pobór masz po zamknięciu auta? Ile mA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór prądu mi skacze od 0.12 do 0.35 A !

Gdy wyciągnę bezpiecznik z radia mam 0.05/0.06A

 

Edit. Gdy dodatkowo wypne bezpiecznik nr 15 (navi) pobór spada do 0.01

Edytowane przez Marfiol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marfiol napisał:

Pobór prądu mi skacze od 0.12 do 0.35 A !

Gdy wyciągnę bezpiecznik z radia mam 0.05/0.06A

 

Edit. Gdy dodatkowo wypne bezpiecznik nr 15 (navi) pobór spada do 0.01

A ile czasu odczekałeś podczas pomiaru? Bo tak do 15 minut trzeba czekać,a rnse lubi długo się usypiać. Zdrowy pobór to 0,02 - 0,03A

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

A ile czasu odczekałeś podczas pomiaru? Bo tak do 15 minut trzeba czekać,a rnse lubi długo się usypiać. Zdrowy pobór to 0,02 - 0,03A

Tak odczekalem około 20minut i sprawa się ma tak : bezpiecznik z radia odpiety,lub kostka RNS E wypieta - 0.01 (bez znaczenia czy kostka wzmacniacza wpięta,czy nie) radio podpiete pobór skacze między 0.03 a 0.17 czyli dość dużo i dziwne te skakanie,nie słychać przy radiu żeby cokolwiek pracowało typu napęd,czy wiatraczek. Moduł BT,który mam do radia też to nie jest bo go odpinalem juz.

Oryginalnie miałem concerta i navi między zegarami,kostka radia kupiona na allegro a wtyczki od bns'a odpiete i długo już tak jeżdżę,auto potrafiło na starym Aku długo stać i paliło bez problemu.. Nie wiem co jest grane:mellow:

 

 

Apropo tego co pisałem w pierwszym poscie,że wzmacniacz sam się włącza pomimo zamkniętego auta - rozebrałem go,wyczyściłem ścieżki bo były brudne i jest git więc jakby ktoś miał podobny problem to niech to sprawdzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam?chciałabym zaczerpnąć informacji czy ktoś Śląsk lub opolskie podejmie się montażu bose a4 b7 avant. Czytając wątek dla mnie zbyt skomplikowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tutaj wyjaśnić parę rzeczy. Radio RNSE i dołożyłem BOSE razem z mikrofonem itp. Chodzi o pin 7 niebieskiej kostki RNSE to jest pin bose. Gdzie go podłączyć normlanie do masy? Czy to 24 pinu wzmacniacza(obluzgującego mikrofon 32 pin). Nie umiem znaleźć właśnie od czego jest ten 24 pin wzmacniacza- w elsa jest pusto. Pomoże ktoś.

EDIT:

Z tego co widzę ze schematów to pin bose czyli 7 niebieskiej kostki należy podłączyć do masy wiązki bose. A pin 24 wzmacniacza do dalej niestety nie wiem do czego służy (występuje od 2006r.). ?????

Kolejna sprawa to pin od alarmu w kostce radia RNSE(czarna kostka 8 pin) na pinie 14 i idzie do MK. To jakoś sygnalizuje włamanie czy jak??

 

 

 znalazłem takie polaczenie image.thumb.png.7289b164012f8569206f6a4aef3ea39a.png

image.thumb.png.6c43b444c803088f4af0708ca85666a1.png

Edytowane przez Drennei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Drennei napisał(a):

A pin 24 wzmacniacza do dalej niestety nie wiem do czego służy

Pin 24 to DSP czyli aktywacja lub deaktywacja Audiopilota. Gdy pin 24 zostaje nie podłączony automatyczna głośnością steruje (w Bose oryginalnie) mikrofon wewnętrzny. Gdy chcemy deaktywowac Audiopilota i ten mikrofon, to mostkujemy pin 24 z pinem 6. Automatyczną głośnością wtedy będzie sterowała GALA, dodatkowo w sterowniku nawigacji (37) należy w adaptacjach w grupie 8 ustawić wartość 3. Wtedy będziesz miał w RNS-E możliwość ustawienia GALA od 1-5.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Pin 24 to DSP czyli aktywacja lub deaktywacja Audiopilota. Gdy pin 24 zostaje nie podłączony automatyczna głośnością steruje (w Bose oryginalnie) mikrofon wewnętrzny. Gdy chcemy deaktywowac Audiopilota i ten mikrofon, to mostkujemy pin 24 z pinem 6. Automatyczną głośnością wtedy będzie sterowała GALA, dodatkowo w sterowniku nawigacji (37) należy w adaptacjach w grupie 8 ustawić wartość 3. Wtedy będziesz miał w RNS-E możliwość ustawienia GALA od 1-5.

 

 

Dobrze wiedzieć , a jakie ustawienie polecasz? usunac mikrofon czy moze go zostawić? Kolejna sprawa to rodzaj radia , widze ze CHYBA na radia BNS? mostek bose to nie pin 7 niebieskiej kostki tylko pin 5. Zobacz na zdjecie powyzej i ponizej  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Drennei napisał(a):

Dobrze wiedzieć , a jakie ustawienie polecasz?

DSP czyli mikrofon aktywny.

 

8 minut temu, Drennei napisał(a):

widze ze CHYBA na radia BNS? mostek bose to nie pin 7 niebieskiej kostki tylko pin 5.

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...