Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

DSP czyli mikrofon aktywny.

 

Tak.

Hmm, no właśnie bose pochodzi z rocznika 2006, gdzie pin 24 jest pusty i z RNSE. Ja znowu mam BNS i pin bose który powinienem mieć na kostce niebieskiej numer 5 jest zajęty przez inny kabel. Jak to mogę rozwiązać? Trzeba cos jeszcze zmienić?  

Opublikowano
3 minuty temu, Drennei napisał(a):

numer 5 jest zajęty przez inny kabel.

Jakiego koloru?

Opublikowano
6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jakiego koloru?

Mój błąd jest pusty, źle zobaczyłem na zdjęciu( jest ciemno i za bardzo mi się nie chce iść zobaczyć) . A wiec tak majac wtyczke rnse i podlaczajac z bose radio bns to zmieniam ta mase z pinu 7 na pin 5 niebieskiej kostki. Mostkuje złącze 8 stykowe pin 15 i 16 zeby radio odpalilo i zmieniam kabelek lini K. Coś jeszcze trzeba zmienić? Dobrze myślę? 

Opublikowano

Miałeś RNE-E i włożyłeś BNS? 

Opublikowano
45 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Miałeś RNE-E i włożyłeś BNS? 

Tak dokładnie, ponieważ sprzedałem rnse(zepsute-na czesci), zakupiłem bns i teraz poluje na rnse led. Przez pol roku mysle ze to bns bedzie ze mna.. Ale rnse tez ma zmieniarke w schowku, mialo tv, ma bluetoth(pod siedzeniem pasażera itp)- czyli chyba bogata wersja i chciałbym to wszystko odpalić na bns(wiadomo tv nie odpale ale takie bluetoth lub zmieniarke w schowku tak)

Edytowane przez Drennei

Opublikowano

Musisz przełożyć 3 piny. 

steckerbelegung-rns-e-zu-5-0-6220671820383859670.jpg

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 20.05.2023 o 00:51, Muskel1 napisał(a):

Musisz przełożyć 3 piny. 

steckerbelegung-rns-e-zu-5-0-6220671820383859670.jpg

 

Założyłem te radio bns 5.0 ale niestety nie umiem się z nim połączyć żeby je zakodować na bose. Czytałem o tej lini L która powinna być na wtyczce zielonej 7 pinu - zielony kabel z niebieskim paskiem. U mnie jest w tym miejscu i ma przejście do złącza obd do pinu na zdjeciu.  Probouje sie polaczyc vcds 12.12 china

image.png.064125104a20f362fd90752917156bf2.png

348361470_1207573313268546_3150433710039657727_n.jpg

Opublikowano

vcds 12.12 china nie ma obsługi linii L w pinie 15 bo to najgorszy klon 

Opublikowano
W dniu 4.06.2023 o 23:48, Banan napisał(a):

vcds 12.12 china nie ma obsługi linii L w pinie 15 bo to najgorszy klon 

Miałeś racje, uzyłem kabla kkl z viakena i od razu poszło. Sprawdziłem również kodowanie, ponieważ dokładałem aux. Radio to bns 5.0. Aktualnie kodowanie to 0032095. W aucie system bose(oryginal) z aux, zmieniarka(usunieta z schowka), bluetoth(usuniety sterownik przez poprzedniego wlasciciela) oraz telefon (także odłączony bo tunel zmieniony- kable zostały). Do tego multifunkcja kierownica. Druga sprawa chciałem zapytać czy ten subwoofer jest dobrze zabudowany- czy nie powinien być w druga stronę( nie wiem czy poprzednik nie pomylił zmiany polaryzacji z fizycznym odwróceniem glosnika. A4 b7 sedan  image.thumb.png.746508d7e2a64e98b8cae56f614b1c8a.png

image.png

image.png

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam. Czy mógłby ktoś odświeżyć schemat podłączenia przodu i tyłu dla systemu Bose?

Opublikowano

Schematy znalazłem na ostatniej str. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy muszę zmieniać radio z 1din na 2din? Wolę zostać przy starym. Bo kupiłem zestaw z oryginalną wiązka bose na 2din. Czy da się tam tylko poprzekładac piny i będzie ok?

Opublikowano

Zamieniasz piny analogicznie względem radia 1din

Opublikowano

A czy trzeba po tej przeróbce robić kodowanie czy obejdzie się bez?

 

Opublikowano
2 minuty temu, Albert. napisał(a):

A czy trzeba po tej przeróbce robić kodowanie czy obejdzie się bez?

 

Dołożyłes Bose ?

Jakie masz radio?

Opublikowano

Właśnie mam zamiar dołożyć.

Radio concert2.

Opublikowano

Przy dołożeniu Bose musisz w kodowaniu radia zmienić na Bose.

Opublikowano

Muszę? Nie mam VAGa. To znaczy że gdy nie zakoduje to nie zagra?

Opublikowano

Zagra ale jeżeli dokładasz wszystko tak jak fabryka z mikrofonem do audio pilota, to powinno się zakodować pod Bose, w przeciwnym razie audio pilot nie będzie działał.

Opublikowano

Mikrofonu nie potrzebuje, więc rozumiem że się obejdzie.

Opublikowano

Jeśli chodzi o analogiczna zamianę pinów z kostki din2 na din1 to nie bardzo. Różni mi się część kolorów. Czy gdzieś tu znajdę opis kości din1 i din2?

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.