Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

DSP czyli mikrofon aktywny.

 

Tak.

Hmm, no właśnie bose pochodzi z rocznika 2006, gdzie pin 24 jest pusty i z RNSE. Ja znowu mam BNS i pin bose który powinienem mieć na kostce niebieskiej numer 5 jest zajęty przez inny kabel. Jak to mogę rozwiązać? Trzeba cos jeszcze zmienić?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Drennei napisał(a):

numer 5 jest zajęty przez inny kabel.

Jakiego koloru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jakiego koloru?

Mój błąd jest pusty, źle zobaczyłem na zdjęciu( jest ciemno i za bardzo mi się nie chce iść zobaczyć) . A wiec tak majac wtyczke rnse i podlaczajac z bose radio bns to zmieniam ta mase z pinu 7 na pin 5 niebieskiej kostki. Mostkuje złącze 8 stykowe pin 15 i 16 zeby radio odpalilo i zmieniam kabelek lini K. Coś jeszcze trzeba zmienić? Dobrze myślę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Miałeś RNE-E i włożyłeś BNS? 

Tak dokładnie, ponieważ sprzedałem rnse(zepsute-na czesci), zakupiłem bns i teraz poluje na rnse led. Przez pol roku mysle ze to bns bedzie ze mna.. Ale rnse tez ma zmieniarke w schowku, mialo tv, ma bluetoth(pod siedzeniem pasażera itp)- czyli chyba bogata wersja i chciałbym to wszystko odpalić na bns(wiadomo tv nie odpale ale takie bluetoth lub zmieniarke w schowku tak)

Edytowane przez Drennei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2023 o 00:51, Muskel1 napisał(a):

Musisz przełożyć 3 piny. 

steckerbelegung-rns-e-zu-5-0-6220671820383859670.jpg

 

Założyłem te radio bns 5.0 ale niestety nie umiem się z nim połączyć żeby je zakodować na bose. Czytałem o tej lini L która powinna być na wtyczce zielonej 7 pinu - zielony kabel z niebieskim paskiem. U mnie jest w tym miejscu i ma przejście do złącza obd do pinu na zdjeciu.  Probouje sie polaczyc vcds 12.12 china

image.png.064125104a20f362fd90752917156bf2.png

348361470_1207573313268546_3150433710039657727_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vcds 12.12 china nie ma obsługi linii L w pinie 15 bo to najgorszy klon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2023 o 23:48, Banan napisał(a):

vcds 12.12 china nie ma obsługi linii L w pinie 15 bo to najgorszy klon 

Miałeś racje, uzyłem kabla kkl z viakena i od razu poszło. Sprawdziłem również kodowanie, ponieważ dokładałem aux. Radio to bns 5.0. Aktualnie kodowanie to 0032095. W aucie system bose(oryginal) z aux, zmieniarka(usunieta z schowka), bluetoth(usuniety sterownik przez poprzedniego wlasciciela) oraz telefon (także odłączony bo tunel zmieniony- kable zostały). Do tego multifunkcja kierownica. Druga sprawa chciałem zapytać czy ten subwoofer jest dobrze zabudowany- czy nie powinien być w druga stronę( nie wiem czy poprzednik nie pomylił zmiany polaryzacji z fizycznym odwróceniem glosnika. A4 b7 sedan  image.thumb.png.746508d7e2a64e98b8cae56f614b1c8a.png

image.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mógłby ktoś odświeżyć schemat podłączenia przodu i tyłu dla systemu Bose?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematy znalazłem na ostatniej str. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy muszę zmieniać radio z 1din na 2din? Wolę zostać przy starym. Bo kupiłem zestaw z oryginalną wiązka bose na 2din. Czy da się tam tylko poprzekładac piny i będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy trzeba po tej przeróbce robić kodowanie czy obejdzie się bez?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Albert. napisał(a):

A czy trzeba po tej przeróbce robić kodowanie czy obejdzie się bez?

 

Dołożyłes Bose ?

Jakie masz radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dołożeniu Bose musisz w kodowaniu radia zmienić na Bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę? Nie mam VAGa. To znaczy że gdy nie zakoduje to nie zagra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagra ale jeżeli dokładasz wszystko tak jak fabryka z mikrofonem do audio pilota, to powinno się zakodować pod Bose, w przeciwnym razie audio pilot nie będzie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o analogiczna zamianę pinów z kostki din2 na din1 to nie bardzo. Różni mi się część kolorów. Czy gdzieś tu znajdę opis kości din1 i din2?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...