Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] ET 35 i 8 cali szeroka felga - no to HARDCORE, włożyłem dystanse 20mm..


retrikal

Rekomendowane odpowiedzi

Felgi jakie mam to 17cali ET35 i 8" szeroka, opony 225/45/17, czy jest możliwość odsadzenia jeszcze kola od piasty przy takich wymiarach?

Zakupiłem dystanse 20mm, będąc pewnym, że felgi mają ET45, ale teraz jak czytam to chyba i nawet do takiej ETki 20mm by nie podeszło....

Jakie może być najniższe ET w b6 przy 8 calach szerokości felgi?

EDIT:

włożyłem do feli jak w temacie dystans 20mm z pierscieniem..

oprócz tego, że na hopach może ocierać....to, czy to w ogóle bezpiecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - możesz zrobić fotkę jak wygląda Twoja 8" z ET 35 w stosunku do rantu błotnika? Myślałem że przy takim ustawieniu jest idealnie pod rant...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item736130662_schmidt_18x8_5j_5x112_bridgestone_potenza_205_40.html to są fele od kumpla u mnie w B7 przód był równo z nadkolem a nawet delikatnie wystawał, za to tył był o 1cm schowany. Nawet fajny :kox: ale inna guma by się przydała, bo na 205/40 felgi wydawały się małe..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item736130662_schmidt_18x8_5j_5x112_bridgestone_potenza_205_40.html to są fele od kumpla u mnie w B7 przód był równo z nadkolem a nawet delikatnie wystawał, za to tył był o 1cm schowany. Nawet fajny :kox: ale inna guma by się przydała, bo na 205/40 felgi wydawały się małe..

Wszystko ładnie, tylko, że tu jest szerokość 8,5" i ET35 i jeszcze tył się chował o 1 cm?? W B6 chyba by takiego numeru nie zrobił, coś mi się wydaje.

Do tego jeszcze kapcie 225/40 to już na bank tył by szorował na hopach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... wracając do tematu dystanse 20mm poszły do drugiego autka, w passacie mam 16cali 6.5" szerokie i ET50 więc podeszly idealnie...

Maxymalnie wciśniesz ET30 na 8" - więcej może już ocierać na hopkach :thumbdown:

czy przy seryjnym "zwykłym"zawieszeniu tez może ocierać?

Mam prośbę - możesz zrobić fotkę jak wygląda Twoja 8" z ET 35 w stosunku do rantu błotnika?

tak, proszę tu są fotki aktualnej sytuacji :)

72568853.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 8 cali, ET 35 opona 245/35/19 , zawias - 20mm i jest na styk :)

na 8 cali masz założone 245/35 to chyba lekki walec jest, czy nie ??? mógłbyś dać jakąś poglądową fotkę :naughty:??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porówniania 17" 7,5" 235/45 ET45, zawiecha -20: seria vs. dystans 17mm (jeszcze troszkę brakuje... :kox:)

withoutdystanslook1.jpgdystanslook1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to by wyjaśniało... w sumie masz ET28 .. i rozumiem ze wszystko jest ok jeśli chodzi o montaż dystansów? mają pierścień centrujący? wewnątrz felgi jest taki wyżłobiony sferyczny rancik, czy dystans, a raczej pierścień dystansu głęboko wchodzi w otwór felgi?(o ile dystanse masz z tym pierścieniem)

wczoraj montowałem te 20mm dystanse z pierścieniem i mam wrażenie, że felga nie siedzi na nim jak na piaście...

niby jest jakaś informacja, że dystanse te montowane są na ścisk, ale nie bardzo wiem jak rozszyfrować ta wiadomość;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dystanse mają pierścień centrujący - niestety nie pamiętam jaki dokładnie mają rant ale nie był on zbyt duży - bo ja wiem może z 3mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 8 cali, ET 35 opona 245/35/19 , zawias - 20mm i jest na styk :)

Trzeniek a Ty czasem nie masz 8,5J szerokości felgi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeniek a Ty czasem nie masz 8,5J szerokości felgi

dokladnie tez sie tak zastanawiam bo z 245 na 8" bylby ladny balon a na zdjeciu tego nie widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w b7 siedzą fele 18 z szerokością 8,5 cala i ET30 opona 225, gleba -30 Eibacha

ac655f636f77e012med.jpg

c4b4a57a824aae26med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki - a większej hopki to już raczej przodem nie zrobisz :> Jakby troszkię wystaje :gwizdanie: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki - a większej hopki to już raczej przodem nie zrobisz :> Jakby troszkię wystaje :gwizdanie: :naughty:

wiesz co ja tam śmigam normalnie i jeszcze nigdy mi nie przytarło nic a nie jezdze sam :naughty: no ale pewnie jakbym sobie gdzieś zrobil super OS to by może dobiło ale auto służy mi do przemieszczania sie a nie do sportu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat dystansów do felgi z ET35 i szerokości 8 cali

mianowicie zamówiłem dystanse 7mm bez pierścienia centrującego... teraz niech ktoś mądrzejszy ode mnie powie mi czy tak to ma być jak na zdjęciu?

felga nie trzyma się zatem na piaście, tylko na śrubach... czy tak jest bezpiecznie? czy tak to się montuje? czy po prostu odpuścić mam sobie te dystanse?

doradźcie coś

Tsdq41J.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...