Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Jak często lać uszlachetniacz do wtrysków czyszczenia ?


sebperth

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Sam profilaktycznie wlewam preparat STP co 4000 do 6000 km. Jak narazie pompa VP44 i wtryski pracują poprawnie a mam nalatane już dużo km.

co do produktów innych producentów nie mam doświadczenia ale na pewno LM czy STP czy .... nie zaszkodzi a nie jest to az tak duży koszt.

ja polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupil;em auto w lipcu 2009 moje wtryski wygladaly tak

b8d83c06c230f3f7med.jpg

Wiec zaczołem wlewac Stp co 3-4 tankowania, raz tez wlalem preparat firmy Forte.

Wczoraj logowalem auto

8d41c142c09dd742med.jpg

Wtryski leja prawie idealnie :tongue4:

Wiec polecam STP tylko nie raz, tylko co jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

czy do silnikow z PD tez polecacie STP? czy moze lepiej cos z LM? (a jesli LM to ktory konkretnie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

czy do silnikow z PD tez polecacie STP? czy moze lepiej cos z LM? (a jesli LM to ktory konkretnie?)

To jest temat o silniku z PD. Po co przepłacać za LM skoro STP wystarczy w zupełności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o silniku z PD. Po co przepłacać za LM skoro STP wystarczy w zupełności...

racja, sorry. Zanim sie przekopalem przez te 17 stron to zapomnialem jak wygladal topic :kwasny:

anyway, thx za hint'a :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym preparacie jako alternatywę dla STP :mysli:

http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2097-Dodatek-do-diesla-Speed-Diesel-Zusatz-Liqui-Moly-5160-Opakowanie-1L-.html

do ciągłego stosowania :naughty:

używałem tego przez jakiś czas... za bardzo żadnej różnicy po tym nie widziałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moje Autko ma przejechane już o koło 142000 tyś km,nie dawno sprowadziłem go z Niemiec było serwisowane itp.

Nie długo mam zamiar wymienić filtr paliwa,i przed wymianą chciał bym zastosować preparat STP,i do was koledzy kieruję poradę,czy ten środek mogę użyć w moim autku?bo jak miałem Passata 1,9 TDI to kilka razy zastosowałem ten środek i było OK ale w tym silniku mam pompo-wtryskiwacze i nie chciał bym tam czegoś uszkodzić.Czy waszym zdaniem mogę zastosować STP? czy lepiej nie ryzykować?

Bo przypomnę że jak zastosowałem ten środek w VW Passat 1,9 TDI to była poprawa,no i nawet moc silnika powróciła,ale mój Passat miał na chulane dużo kilometrów,ale do tego chciał bym tylko użyć STP dlatego że by przeczyściło układ paliwowy,czy zalać STP?? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam pompki i lalem STP a teraz mam darmowy :naughty: dodatek firmy FORTE wiec uzywam jego i jest dobrze :good: a mam duzo wiecej niz TY - 225k i korekcje nie przekraczaja 0.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to też zastosuje :>

i będzie git :kox:[br]Dopisany: 12 Lipiec 2010, 20:37_________________________________________________Kolego a ile kosztuje i gdzie mogę kupić taki dodatek firmy FORTE ??

słyszałem że podobno jest lepszy i skuteczniejszy od STP[br]Dopisany: 12 Lipiec 2010, 20:58_________________________________________________może na allegro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy forte jest lepsze od stp to tego nie wiem bo nie testowalem dla porownania

A jesli chodzi o sprzedaz to na sprzedazy detalicznej chyba go nie znajdziesz :thumbdown: - tylko dla profesjonalnych warsztatow - tak pisza i szef takze powiedzial mi ze nie wolno mu sprzedawac :wink4: moze tylko wlewac, ale zobacze co sie da zrobic

A jaki koszt - nie wiem bo mam za darmo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie lepiej po prostu na stacji bezynowej kupić STP...?

Nie lał bym niczego co nie jest od renomowanego producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zamawiasz produkt A a dostajesz B to chyba z ich winy ?

Ja leje tylko STP co 4-5 tysi (chociaz tutaj koledzy niektorzy co 3 tys) lalem w starej BMW i leje teraz

Ten STP na innych forach tez polecaja o tym xceram nic nie czytalem to sie nie wypowiem

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...