Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Jak często lać uszlachetniacz do wtrysków czyszczenia ?


sebperth

Rekomendowane odpowiedzi

Bo w 1.9TDI od 2006 montowali DPF, po kodach znajdziesz że masz auto przygotowane pod DPF.. :wink4: chyba że się mylę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś używał preparatu SONAX do czyszczenia pompowtryskiwaczy ? Ostatnio znalazłem taki preparat ale nie wiem jakie jest jego rzeczywiste działanie - czy ktoś może się podzielić uwagami? Czy lepiej dać sobie spokój z próbami i wlać STP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wlałem sobie srodek STP do pełnego baku oczywiscie jedna buteleczka ale po fakcie zorientowałem sie ze z pośpiechu wlałem do czyszczenie wtryskiwaczy BENZYNOWEGO co teraz czy nic złego sie nie stanie z silnikiem ?

Przejechałem 10 km i puki co nie widze zadnych róznic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się. Mk4 rok temu zrobił to samo :) :) Jezdzi do dziś :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wlałem sobie srodek STP do pełnego baku oczywiscie jedna buteleczka ale po fakcie zorientowałem sie ze z pośpiechu wlałem do czyszczenie wtryskiwaczy BENZYNOWEGO

Nie dziwię sie, buteleczki bardzo podobne... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś używał preparatu SONAX do czyszczenia pompowtryskiwaczy ? Ostatnio znalazłem taki preparat ale nie wiem jakie jest jego rzeczywiste działanie - czy ktoś może się podzielić uwagami? Czy lepiej dać sobie spokój z próbami i wlać STP ?

ja użyłem i bez widocznej poprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u siebie po zalaniu STP autko spalało normalnie a od następnego baku czyli po wyjezdzeniu paliwka z stp autko zaczęło więcej palić i nie wiem czego to może być wina:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie sa konstruowane silniki dla VAGa,ale AUDI peferuje oleje i paliwa SHELLA, zreszta sasiaduja te dwa zaklady ze soba przez autostrade w Ingolstadt.

SHELL sponsoruje tez AUDI w DTMie i LeMans.

Widzialem kiedys na stacji jak gosc po zalaniu zbiornikow dolewal karnister dwudziestke jeszcze jakiegos badziewia.Zapytany powiedzial ze to jakis uszlachetniacz :cool1:.Obydwie audice obojetnie gdzie zatankuje pala mniej-wiecej tyle samo,natomiast transporter (2,5TDI)po zatankowaniu na Shellu pali litr do dwuch mniej na caly zbiornik :kox:(wielokrotnie sprawdzone).Wracajac do tematu-czasami zalewam LIQUI MOLY ,pomaga(rowniejszapraca) ale niestety na krutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie sa konstruowane silniki dla VAGa,ale AUDI peferuje oleje i paliwa SHELLA, zreszta sasiaduja te dwa zaklady ze soba przez autostrade w Ingolstadt.

SHELL sponsoruje tez AUDI w DTMie i LeMans.

Widzialem kiedys na stacji jak gosc po zalaniu zbiornikow dolewal karnister dwudziestke jeszcze jakiegos badziewia.Zapytany powiedzial ze to jakis uszlachetniacz :cool1:.Obydwie audice obojetnie gdzie zatankuje pala mniej-wiecej tyle samo,natomiast transporter (2,5TDI)po zatankowaniu na Shellu pali litr do dwuch mniej na caly zbiornik :kox:(wielokrotnie sprawdzone).Wracajac do tematu-czasami zalewam LIQUI MOLY ,pomaga(rowniejszapraca) ale niestety na krutko.

:gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:embarrassed:Powiem krotko-dwoch kanitstrow piwa to ci nie postawie Siemian,ale jeden i owszem :beer1:.(w dzisiejszych czasach to sie dyslekcja nazywa) :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:embarrassed:Powiem krotko-dwoch kanitstrow piwa to ci nie postawie Siemian,ale jeden i owszem :beer1:.(w dzisiejszych czasach to sie dyslekcja nazywa) :polew:

Chyba "dysleksja" a nie "dyslekcja" :-)

PS Na forum jest sprawdzanie pisowni więc teraz to się powinno nazywać "lenistwo" :P - bez urazy oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jednym slowem:lac,ale nie przesadzac(dodatki oczywiscie :>)!

:no:Nie,no panowie-Slowackiego to ze mnie nie zrobicie(dysLEKCJA)!Korekta nie dziala chyba bez polskich znakow? :mysli:

Trzy jezyki i zadnego dobrze :kox::embarrassed:

Zapraszam do sprawdzenia innych klubowiczow :chytry:

Dzieki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja leje 2 setki do kazdego tankowania mixolu i auto nie robi problemow rowno pali i kopie jak nalezy:) to jest wazne zwlaszcza ze teraz dolewaja skur... do 10% biodiesla do paliwa a to dla starszych pomp jak vp44 jest niestety zabojcze zreszta na kazdym audi jest najleka "kein biodiesel" testne ten stp i wtedy podziele sie infosami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leonikers

problem z trzęsącym telepiącym silnikiem na jałowym trwa dalej, zalałem najpierw jedna butelke na 3/4 zbiornika - zero poprawy, potem spadło do pół paku, dolałem do pełna, wlałem 2 butelke STP i ... jajko, dalej trzęsie jak trzęsło więc już sam nie wiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...