Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Jak często lać uszlachetniacz do wtrysków czyszczenia ?


sebperth

Rekomendowane odpowiedzi

problem z trzęsącym telepiącym silnikiem na jałowym trwa dalej, zalałem najpierw jedna butelke na 3/4 zbiornika - zero poprawy, potem spadło do pół paku, dolałem do pełna, wlałem 2 butelke STP i ... jajko, dalej trzęsie jak trzęsło więc już sam nie wiem :/

Jak wyciśniesz sprzęgło to trzęsienie słabnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie sa konstruowane silniki dla VAGa,ale AUDI peferuje oleje i paliwa SHELLA, zreszta sasiaduja te dwa zaklady ze soba przez autostrade w Ingolstadt.

SHELL sponsoruje tez AUDI w DTMie i LeMans.

Widzialem kiedys na stacji jak gosc po zalaniu zbiornikow dolewal karnister dwudziestke jeszcze jakiegos badziewia.Zapytany powiedzial ze to jakis uszlachetniacz :cool1:.Obydwie audice obojetnie gdzie zatankuje pala mniej-wiecej tyle samo,natomiast transporter (2,5TDI)po zatankowaniu na Shellu pali litr do dwuch mniej na caly zbiornik :kox:(wielokrotnie sprawdzone).Wracajac do tematu-czasami zalewam LIQUI MOLY ,pomaga(rowniejszapraca) ale niestety na krutko.

Czyli rozumiem, że Audi rekomenduje paliwa LOTOS, co akurat mnie bardzo cieszy.

http://www.pb.pl/2342599,

Jak posiedzisz trochę w biznesie to załapiesz, że nikt nikogo nie popiera ale ocenia w wadze 100% cena. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz wiem dlaczego mi na shellowskim paliwie tak auto gownianie jezdzi teraz to wsztystko wyjasnia ojciec zatankowal przy polibudzie w rzeszowie sharana to ledwie sie ciagnal dobrze ze nie nalal calego baku tylko za 100zl dolal potem na orlenie i auto zaczelo normlanie jechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się Shell sprzedaje paliwa Lotosa czy na Lotosie sprzedają paliwa Shell? :mysli:

W Polsce jest albo z Orlenu albo z Lotosu albo z Litwy Łotwy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dolalem 2 razy tego STP silnikowi nie zaszkodzilo ale dolewam caly czas oleju 2 setki na bak i powiem wam korekcje wtryskow mam 2x 0,36 i 3x0,08 a przedtem mialem na jednym 0,75 na innym 0,45 a reszta po 0,08 wiec sie poprawilo

i nie wiem co spowodowalo te zmiany czy stp czy olej ciezko wyczaic ale wiem ze jak doleje oleju auto lepiej chodzi i silnik lepiej pracuje jakos tak ciszej i sprawdzalem to juz kilka razy i to nie urojenia

czasem mi sie naleje troche wiecej 0,3l bo to na oko to ciezko tak utrafic ale naprawde to pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dolewam formuly Stp do czyszczenia wtryskow 2 razy do roku przed zima,oraz po :wink4: wystarczy,moim zdaniem niema co przesadzac lejac jakies wymysly do baku bo jak ktos powiedzial jak chce sie wyczyscic wtryski to trzeba profesjonalnie a nie za pomoca jakiegos srodka,ale profilaktycznie raz na jakis czas nie zaszkodzi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dolewam formuly Stp do czyszczenia wtryskow 2 razy do roku przed zima,oraz po :wink4: wystarczy,moim zdaniem niema co przesadzac lejac jakies wymysly do baku bo jak ktos powiedzial jak chce sie wyczyscic wtryski to trzeba profesjonalnie a nie za pomoca jakiegos srodka,ale profilaktycznie raz na jakis czas nie zaszkodzi :decayed:

Tu nie chodzi o czyszczenie a smarowanie układu zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie bo dolewaja biodiesla a jak wiadomo biodiesel nie ma takich dobrych wlasciwosci smarujacych jak stary brudny diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalalem kilka razy stp i powiem wam ze nie widzialem róznicy w pracy silnika wiec jak czegos nie widac to po co lac no ale jak masz z ta mysla nie spac to zalej ktos inny sie wzbogaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat ma 2 lata po tym czasie jaki środek na dziś polecacie mam a6 2.0 tdi z 2008 r 164tys km , czasem na 1-2 biegu poszarpuje miedzy 1,8-2 tys obrotów ale nie ma reguły kilka razy na tydzień się zdarzy . Mechanik własnie zaproponował mi profilaktycznie czyszczenie ukłądu i wtrysków mówi ze specjalną maszynę koszt 350 zł . macie w tym temacie jakieś zdanie ?

jeśli nie to to czym zalać motul DIESEL SYSTEM CLEAN a jeśli Stp to który ? Chyba ze polecacie jeszcze coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat ma 2 lata po tym czasie jaki środek na dziś polecacie mam a6 2.0 tdi z 2008 r 164tys km , czasem na 1-2 biegu poszarpuje miedzy 1,8-2 tys obrotów ale nie ma reguły kilka razy na tydzień się zdarzy . Mechanik własnie zaproponował mi profilaktycznie czyszczenie ukłądu i wtrysków mówi ze specjalną maszynę koszt 350 zł . macie w tym temacie jakieś zdanie ?

jeśli nie to to czym zalać motul DIESEL SYSTEM CLEAN a jeśli Stp to który ? Chyba ze polecacie jeszcze coś innego ?

A ja bym na Twoim miejscu zajrzał i przeczyścił zawór EGR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...