Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Jak często lać uszlachetniacz do wtrysków czyszczenia ?


sebperth

Rekomendowane odpowiedzi

ja w b5 na autobahnie w niemcach kola 225/45/17 wedlug licznika 212 km/h ale liczniki klamia,mysle ze z 200 bylo tak naprawde,sa ludzie na forum ktorym liczniki pokazuja 220km/h :gwizdanie: najlepiej sprawdz z navi :good:

co do STP to ja za 2 tys km 2 raz wlewam :> po przejechaniu 3 tys.km stwierdzam ze mniej zatrzesie.bardzo rzadko,wczesniej co odpalilem rano to zatrzeslo teraz raz w tyg, polecam :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zalać gdzieś z 2-3 tysi z tego co tutaj widzę... :good: Jaz zalałem w ostatnim tankowaniu i naleje po kolejnych dwóch (ok. 3 tysiące km). :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze znajdzie się jakiś oponent... i dobrze :decayed:

Syf...?? praca silnika, jak i korekcje mówią same za siebie.

Ten preparat broni się sam wynikami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lej nic to syf,

jak juz masz lac to na cały zbiornik ropki dolej 300ml MIXOLU

Kolego moge wiedzieć dlaczego tak oceniasz ten preparat? Ja rozumiem, że lubujesz się w czymś innym ale... Jaki masz powód aby nazywać STP syfem? :mysli: Skoro tak uważasz to chętnie poznamy uzasadnienie Twojej opinii. :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie napisal zeby podsyfic temat :gwizdanie: na forach pilkarskich pelno takich,rzuci jedno haslo a pozniej patrzy jak ludzie sie wyzywaja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak mnie zastanawia :mysli: opinia mechanika, który powiedział, że środek do czyszczenia wtryskiwaczy można lać spokojnie ale tylko po wymianie filtra bo w przeciwnym przypadku czyści wszystko razem z osadami i brudami z filtra. Co Wy na to? Chyba coś logicznego w tym jest. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zalaniu STP przejechałem ok. 400km i muszę powiedzieć że delikatnie jakby lepiej się zbiera (może któraś końcówka wtrysku była przypchana) - wkręcił mi się na 210km/h dużo szybciej niż wcześniej (na tej samej trasie). Po drugie chyba mniej wibruje na jałowym ale nie trzęsło aż tak żebym odczuł dużą różnicę. Co do spalania to prędkość z jaką przesuwa się wskazówka jest możee ciut wolniejsza - wiadomo jak wtryski prawidłowo pylą to fura spali mniej niż przy lejących wtryskach.

Od kiedy FWD tyle wyciąga i gdzie ?

Zauważ że mam zmodyfikowany soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zalałem STP i zrobiłem 800km i ciut lepiej i pytanko czy ponawiac kuracje przy nastepnym baku czy odczekac tak jak zalecaja 5tys km i dopiero wtedy,co polecacie?

Bo w sumie spodziewałem sie efektu za pierwszym razem no ale jak mówicie to poczekam te 3 tysie km.

A jeszcze jedno ,teraz bede robił wymiane oleju ,filtra pow. i oleju a paliwa nie bo wymieniałem 5 tys. temu to moze po tym zabiegu zalac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak mnie zastanawia opinia mechanika, który powiedział, że środek do czyszczenia wtryskiwaczy można lać spokojnie ale tylko po wymianie filtra bo w przeciwnym przypadku czyści wszystko razem z osadami i brudami z filtra. Co Wy na to? Chyba coś logicznego w tym jest.

Jest to jak najbardziej logiczne :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zalałem STP i zrobiłem 800km i ciut lepiej i pytanko czy ponawiac kuracje przy nastepnym baku czy odczekac tak jak zalecaja 5tys km i dopiero wtedy,co polecacie?

Bo w sumie spodziewałem sie efektu za pierwszym razem no ale jak mówicie to poczekam te 3 tysie km.

A jeszcze jedno ,teraz bede robił wymiane oleju ,filtra pow. i oleju a paliwa nie bo wymieniałem 5 tys. temu to moze po tym zabiegu zalac?

Niema sensu tak często tego lać, bo Twój silnik się może uzależnić od tego :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ten weekend wymieniam olej i filtry(oprócz paliwa bo wymieniany był 5tys temu) i tak sie zastanawiam,bo ostanio lałem STP i zrobiłem prawie 900 km i sie zastanawiam czy nie zalac jeszce raz teraz profilaktycznie na czystych filtrach i oleju,co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ten weekend wymieniam olej i filtry(oprócz paliwa bo wymieniany był 5tys temu) i tak sie zastanawiam,bo ostanio lałem STP i zrobiłem prawie 900 km i sie zastanawiam czy nie zalac jeszce raz teraz profilaktycznie na czystych filtrach i oleju,co myslicie?

Nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stp_do_czyszczenia_wtryskiwaczy_Diesla_b.jpg

Trzecia strona wątku kolego... :gwizdanie: Teraz możesz to wlać (po wymianie filtrów) ale kolejny raz to już się wstrzymaj parę tysięcy... :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pomyslalem chociaz filtra paliwa nie wymieniam ale pozostałe tak to zaleje a potem dopiero po 3-4 tys tak bedzie dobrze?

P.S.Jak sie wkleja obrazki ?Bo próbuje i cos mi nie idzie,pojawia sie img i tyle a patrzyłem w POMOCy i nie mogłem znalesc ale to chyba tak jasne ze ja tylko nie wiem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy zastanawiał sie ktoś nad tym gdzie leci ten syf? do komory spalania, czy to jest bezpieczne?[br]Dopisany: 27 Listopad 2009, 14:04_________________________________________________

tak pomyslalem chociaz filtra paliwa nie wymieniam ale pozostałe tak to zaleje a potem dopiero po 3-4 tys tak bedzie dobrze?

P.S.Jak sie wkleja obrazki ?Bo próbuje i cos mi nie idzie,pojawia sie img i tyle a patrzyłem w POMOCy i nie mogłem znalesc ale to chyba tak jasne ze ja tylko nie wiem :>

dajesz - odpowiedz a potem pod emotkami masz 'dodaj zdjęcie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...