Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Fabryczna pompa wody?


kls

Rekomendowane odpowiedzi

ja wymienialem rozrzad i wymienilem pompe jeszcze orginalna nalatane ponad 250000 na skf narazie spokoj ale orginal zawinolem w papier schowalem do szafy i jest w pogotowiu:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj wymieniałem pompę wody. Auto z 99 roku i pompa była ori bo nabity był rocznik na niej tak jak na wahaczu tylko nigdzie nie znalazłem marki pompy tylko logo VW i index z numerem części. A co jest najciekawsze to wirnik plastikowy. Auto ma ori przebieg 190 tyś wiec tyle pompa wytrzymała. Ale jakaś dziwna ta pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom2009 zawin ja w gazete jak ja czasem moze sie przydac:decayed:

Jak leje to do czego ma mi się przydać ? Dziwi mnie tylko że to nie skf ani hepu a była ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mnie tez spotkał ten problem od około 7tyś po wymianie rozrzadu zaczely sie steki z pompy wody z dnia na dzien coraz bardziej.

Pompa hepu z metalowym,w sobote wyjmuje i daje do reklamacji.

Wsadze stara pompe HEPU na ktorej zrobiłem 120tyś i zrobie chyba kolejne tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sypią się wam pompy bo macie pasek za mocno naciągnięty ;-D

Tak?

A co Ty nie powiesz ... Przecież ten pasek jest napinany automatycznie napinaczem ..Nikt go nie napina by był za mocno napięty ,a producent napinaczy chyba odpowiednie sprężyny tak stosuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja was pobiję, w silniku 1.9 TDI z 1993r mam jeszcze orginalną pompę wody:grin: Pompa jest zdemontowa i nie wykazuje jakiegoś zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo niestety tak już jest że teraz te nowo produkowane części są lichej jakości.

u siebie w AFN zmieniałem rozrząd ale pompy wody nie ruszałem bo nie miała żadnych luzów i lekko chodziła, a siedzi od nowości rocznik 99 ori audi i obecnie 205 tyś. na pewno wytrzyma jeszcze dużo więcej niż bym założył nową :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a ile dają gwarancji na pompę? Mam pompę SKF i cieknie mi z takiego kapselka metalowego co jest w pompie. Jest to powód do reklamacji?:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa...

Za 15tyś szykuje się u mnie rozrząd...

W kraju zrobiłem już 40tyś km.

W dokumentach jest napisane że przy ostatnim rozrządzie nie była zmieniana pompa wody.

Na dobrą sprawe pompa z ASO niemieckiego ma już ze 200tyś km i nic nie cieknie, nie hałasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa...

Za 15tyś szykuje się u mnie rozrząd...

W kraju zrobiłem już 40tyś km.

W dokumentach jest napisane że przy ostatnim rozrządzie nie była zmieniana pompa wody.

Na dobrą sprawe pompa z ASO niemieckiego ma już ze 200tyś km i nic nie cieknie, nie hałasuje.

Rozrząd na Ruville/INA

Pompa wody Ruville (zrobiłem na niej 70 tys. km i nie ciekła),

a teraz założyłem HEPU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ruvilla jakoś nie jestem przekonany bo oni tylko pakują i zależy co włożą do pudełka , najlepiej szukaj SKF to sprawdzona marka , ja u siebie założyłem pompę firmy Bugatti nie wiem co to za firma ale nie jest najgorsza , jeżdżę już ponad 2 lata i nie ma żadnych problemów i ma wirnik metalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mi zaczęła cieknąc pompa Hepu P542 po 2000km przez ten fabryczny otwór na dole , Reklamować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie rozrządy robie na INA. Kupuje cale zestawy wlacznie z pompą i jeszcze nikt nie wrocil. Ostatnio wymienialem rozrząd w a4b7 i strasznie hałasowała pompa. po rozebraniu okazala sie być oryginalna miala znaczki audi i vw. Tak ze nie ma znaczenia. Tak jak trafisz tak pojedziesz. Teraz przy tej masówce to juz w wiekszości loteria co sie trafi.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...