Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do 2.0 ALT?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A jaka jest różnica między olejem motul x-cess od x-clean?bo różnie leją.

Opublikowano

x-cess to syntetyk a x-clean to syntetyk do euro 4. Ma dodatki czyszczące i nie zniszczysz nim katalizatora, bo nasze alty spełniają tą normę

Opublikowano

też teraz zastanawam sie nad kupnem oleju i za cholere nie wiem jaki ,

akutalnie mam 10w40 Castrol magnatec

jakieś propozycje , ?

Opublikowano

zalej motula synergy 6100 10w40

coś tam pomoże ale szału nie będzie.

jak juz się pogodziłem i z tym silnikiem i dolewam. nie ma co walczyć.

Opublikowano

Ja zalewam synergy 6100 10w40 , tak jak kolega wyżej.

Dolweam 2L od wymiany do wymiany - co 10 tys km.

Opublikowano

zalej motula synergy 6100 10w40

coś tam pomoże ale szału nie będzie.

jak juz się pogodziłem i z tym silnikiem i dolewam. nie ma co walczyć.

Co ile robisz dolewkę ?

Edytowane przez Kodzak

Opublikowano

ja zalalem motul synergy 6100 10w40 i jest super.silnik chodzi ciszej niz na castrolu i orlenie nawet moja zonka zobaczyla ze inaczej silnik chodzi,a to juz cos znaczy ).

olej ori kupilem tu od kolegi na forum

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

magicman od kogo kupiłeś ten olej ? bo tez bym chetnie kupił

Opublikowano

Mam jeszcze jedno pytanie Panowie kupiłem audi w kwietniu i wlałem 15W40 Castrol Magnatec czy ten olej jest dobry czy lepiej teraz wlać ten motul synergy 6100 10w40 czy poczekać do następnej wymiany ?

Opublikowano

Wylej minerał czym prędzej, zajedziesz silnik. Plukanka i najlepiej syntetyk z wyższej półki

W naszych silnikach sprawdza się liqui moly synthoil 5w40, mało go ubywa

Zajedziesz zmienne fazy rozrządu

Opublikowano

A preparat do płukania jaki polecasz ?

Opublikowano

Liqui moly engine flush, cokolwiek dobrego. Może być i nafta. 15 minut na wolnych obrotach i spuszczasz syf

Filtr oleju Mann lub Knecht

Opublikowano

A jak dokładnie to zrobić spuszcza olej leje ten preparat + nafta i odpalam ?

Opublikowano

Dolewasz plukanke do oleju, odpalasz i silnik pracuje powiedzmy 15 minut. W tym czasie nie gazujesz i nie jeździsz nim. Po tym czasie wylanczasz silnik, spuszczasz olej i wykrecasz filtr oleju, podziwiasz syf jaki wypłynął

Edytowane przez xsebo1

Opublikowano

OK dzięki za info zaraz zamawiam olej i preparat do płukania

Opublikowano

Witam, jestem tutaj nowy i widzę, że niestety raczej nic się nie da zrobic z tym pożeraniem oleju ;) Ja obecnie mam zalany Motul 5W40 X-cess. Co sądzicie o zalaniu tego silnika olejem 15W40 ?? Mój znajomy mechanik tak radzi. Czy można do tego Motula 5W40 dolewać 10W40 lub właśnie 15W40 ?

Opublikowano

Witam, jestem tutaj nowy i widzę, że niestety raczej nic się nie da zrobic z tym pożeraniem oleju ;) Ja obecnie mam zalany Motul 5W40 X-cess. Co sądzicie o zalaniu tego silnika olejem 15W40 ?? Mój znajomy mechanik tak radzi. Czy można do tego Motula 5W40 dolewać 10W40 lub właśnie 15W40 ?

Zacznij od poczytania wątku, odpowiedź padła już wcześniej
Opublikowano

Ja teraz robię "przesiadkę" z Mobila 5W30 na Motula 5W40, na to filtr Knechta i zobaczymy jaka będzie różnica ;p Teraz około 3litrów dolewam na 15tyś. Jak kupiłem miałem Castrola 5W30 i kontrolka oleju co około 100km mimo że oleju było nawet maks...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.