Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 2.0 ALT?


decard86

Rekomendowane odpowiedzi

może motul lepeij ja mam zalany i nic nie bierze

ja obecnie na motulu 6100 jezdze i mam pobór 300 ml na 1 tyś.. ale teraz bede zalewał LM MoS2 10W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, z 10W40 jest tylko Motul 6100 Synergie+ 10W40, potwierdzam, olejożerność spada po jego zastosowaniu.

ja jezdzę obecnie na motul 6100 10w 40 ... jaki masz kolego pobór na 1 tyś .???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tak dokładnie nie liczyłem, oleju zawsze dolewam gdy zapali mi się pomarańczowa lampa Alladyna. Średnio wychodzi mi około 600ml na 2000 - 2200 km.

Przed każdą wymianą płukanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tak dokładnie nie liczyłem, oleju zawsze dolewam gdy zapali mi się pomarańczowa lampa Alladyna. Średnio wychodzi mi około 600ml na 2000 - 2200 km.

Przed każdą wymianą płukanka.

rozumiem rozumiem, to tak z 1L NA 3,5 tyś... nie jest jeszcze tak najgorzej,, a jak masz na miarce miedzy min a max to do właczenia sie min oil ile zrobisz km..???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie do końca rozumiem pytanie.

Tak jak napisałem, leje zawsze pod maks w momencie, gdy Alladyn na kokpicie wyskoczy. Po uzupełnieniu ubytku, przejade zawsze nie mniej niż 2000 km bez OIL MIN.

Oczywiście mniej oleju idzie gdy dużo pokonujemy tras, w mieście olejożerność wzrasta.

Wracając do pytania, nie wiem ile zrobie jeśli olej jest pomiędzy min a maks na miarce, ponieważ tego nie kontroluje.

W bagażniku mam zawsze ze sobą 1L oleju, zapali się to dolewam i tyle. :)

Przymierzam się do wymiany pierścieni itd itd, zobaczymy co z tego wyjdzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie do końca rozumiem pytanie.

Tak jak napisałem, leje zawsze pod maks w momencie, gdy Alladyn na kokpicie wyskoczy. Po uzupełnieniu ubytku, przejade zawsze nie mniej niż 2000 km bez OIL MIN.

Oczywiście mniej oleju idzie gdy dużo pokonujemy tras, w mieście olejożerność wzrasta.

Wracając do pytania, nie wiem ile zrobie jeśli olej jest pomiędzy min a maks na miarce, ponieważ tego nie kontroluje.

W bagażniku mam zawsze ze sobą 1L oleju, zapali się to dolewam i tyle. :)

Przymierzam się do wymiany pierścieni itd itd, zobaczymy co z tego wyjdzie. :)

często jest tak ze jak sie zaswieci oil min to i wraz jest oki na bagnecie u mnie tak jest wiec jak u mnie sie zapali lampka to otwieram mache na 30 sek i tyle.. jezdze dalej.. a jazda z powyzej normy to też zle bo wiecej ci wyleci tzw szybciej przez dolot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat Ci znika, ponieważ czujnik poziomiu oleju jest połączony/zmasowany z czujnikiem otwarcia maski. (nie jestem elektronikiem, mam nadzieje że dobrze się wypowiedziałem).

Otwarcie maski powoduje reset wartości w komputerze.

U mnie po zaświeceniu się Alladyna i otwarciu maski rzeczywiście tego oleju jest mało na miarce, więc wszystko działa prawdłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otworzysz maske to kasujesz komunikat, następnym razem może dopiero wyskoczyć dopiero za 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam posty i zastanawiam sie jakie jest MIN OIL kiedy zapala sie kontrolka, gdyz... mnie jeszcze nigdy sie nie zapalila ? Jezdze na Orlen Platinum max expert V 5W-30 269tyś na zegarze

Dolewke robie przez rok 22tys 5-6l oleju ,trasa-miasto 50/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów czy mieliście styczność z takim olejem?:amsoil 5w40 european car formula full saps bo zamierzam zastąpić swojego liqui moly 5w40 synthoil high tech. jakieś wrażenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz zmienić LM ? Tak go wszyscy chwalą.Zamierzam własnie zamienić castrola na LM Mos 2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz zmienić LM ? Tak go wszyscy chwalą.Zamierzam własnie zamienić castrola na LM Mos 2...

Zgadza się LM jest dobrym olejem ale AMS jest z tego co wiem najlepszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinujecie z tymi olejami jak i tak wam go wpier..li, tylko kasa w błoto, i proponuje zmienić na 10w40

Kolego, ja nie mam problemu z olejem, a jeśli chcesz zalewać 10w40 to zalewaj możesz nawet kujawskiego wlać a ja wole zalać olej najlepszy jaki może być, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalewam od 4 lat 10w40 i nic się niedzieje i również nie mam problemu z olejem

Edytowane przez error32856
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...