Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 2.0 ALT?


decard86

Rekomendowane odpowiedzi

Lotos nie jest dobrym olejem,nawet sądzę że jest bardzo kiepski dlatego taka cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no mi na mos2 zdecydowanie mniej schodzi wcześniej wlewałem co tysiąc pól litra i tyle , teraz mimo wszystko się trochę unormowało 200 a 500 czy nawet więcej to jest różnica .

Wiecej spalonego oleju więcej nagarów itp. patrze pod tym kątem a nie ceny choć za 6 litrów mos2 zapłaciłem 145 zł więc cena też nie jakaś masakryczna .

Edytowane przez Elendir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak tylko zaproponowałem bo moim zdaniem lanie drogiego oleju jak i tak go przepali mija się z celem a i nawet jeżeli ten lotos nie jest najlepszy to zawsze jest cały czas" świeży" lepsze to niż ładowanie kasy a mówimy tu o kwotach niekiedy przekraczających nawet pare tys.np remont silnika to za niespełna 90 pln na rok myślę że warto

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wierny motulowi 6100s+

Wymieniam co 12tys i jest oki,zero poboru.

Wlasnie godz temu wymieniłem oliwę na nową przy przebiegu 290tys.

Motul rulez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wierny motulowi 6100s+

Wymieniam co 12tys i jest oki,zero poboru.

Wlasnie godz temu wymieniłem oliwę na nową przy przebiegu 290tys.

Motul rulez

ja wymieniłem teraz na motul 6100s+ synergie ... zrobiłem 1000km i pobór ten sam :) w trascie 200km/h na naprawdę krótkim odcinku, po 350 km zaczęło brakować oleju, czyli hapnął 300 ml :)

cały czas 1 L na 1000km no ale lepiej pracuje niż na castrolu,,, zdecydowanie

a swoją drogą... dziwne że nie masz poboru oleju w ALT :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem szczęśliwe co nie ma tego problemu.moje auto pochodzi z UK i jest po przekladke ale to raczej nie ma znaczenia.w UK 3lata nim snigalem i w pl już też 3lata.zero problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem szczęśliwe co nie ma tego problemu.moje auto pochodzi z UK i jest po przekladke ale to raczej nie ma znaczenia.w UK 3lata nim snigalem i w pl już też 3lata.zero problemow

jedyny przypadek na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w wersjach na UK było coś innego,nie tylko kierownica po innej stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak tylko zaproponowałem bo moim zdaniem lanie drogiego oleju jak i tak go przepali mija się z celem a i nawet jeżeli ten lotos nie jest najlepszy to zawsze jest cały czas" świeży" lepsze to niż ładowanie kasy a mówimy tu o kwotach niekiedy przekraczających nawet pare tys.np remont silnika to za niespełna 90 pln na rok myślę że warto

Pozdrawiam

Dobry olej, to dobry olej. Nawet jeżeli przepali, to silnik jest lepiej chroniony. Prawidłowa lepkość, temperatura krzepnięcia, dodatki myjące, zdolność absorpcji syfu, neutralizacja kwasu siarkowego (powstaje przy spalaniu benzyny) itd.

Do frytek też zamiast rzepaku lejesz tłuszcz bydlęcy, tylko częściej zmieniasz? :) Silnik ma być chroniony, to najważniejsze, a czy "świeży" czy nie , nie ma znacznie, jeśli wymieniasz co 10-12 tysięcy.

Można oszczędzać, ale **-*-^ mać, nie lejcie chłopaki tego syfu na L z promocji do silnika :(

PS. Nie dotyczy Liqui Moly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę,syfu lot.. Z promocji nie lejemy. Tylko dobre oleje aby dobrze konserwowaly silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja analizuje te forum już od 3 lat lałem wszystkie wymienione oleje i było pól litra na tysiąc , na mos2 jest znaczący sukces bo jest 200 chyba nie napisze dokładnie bo takie ilości to ciężko ustalić dolewam żeby było max i chyba będzie 200 - oczywiście przed wymianą płukanka LM - może to ona wkońcu ruszyła pierścienie i dlatego jest lepiej ale nie chce mi sie eksperymentować i wlewać coś innego.

Ikonka oil min nie zapaliła się od 3 tys .

N ie wiem jak zimą - bo olej trochę gęstszy się wydaje od 5w40 tutaj zagwozdka do specjalistów :) ale wszyscy polecają gęstszy olej do starych 14 letnich aut bo takie jest b6 czyż nie o dziwo nic w nim jeszcze nie naprawiałem = odpukać tu można go polecić jak ktoś nie lubi gmerać w samochodzie :)

Koniec kropka ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty :) ja wymieniłem na Mos2 ale bez płukanki i niestety nic to nie dało jak brał tak bierze.

Troche nie chce mi sie wierzyć że sama płukanka zdziałała by takie cuda ale kto wie. Może ktoś jeszcze wypróbuje taki sposób i sie wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No plukanke to juz kilka razy robilem, moze ten dodatek zadziala jak jest w miare czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

wstrzymywalem sie troche z wypowiedzia, by nie zasmiecac tematu "o boze moj tez bierze i co teraz?"

Po zakupie 2.0 ALT w marcu br. i przejechaniu pierwszych 500km musialem dolac 1L :)

do czerwca wlalem łącznie 4L na przejechane 5000km.

Stwierdzam, ze bierze olej najbardziej w trasie, a w szczegolnosci jesli jade powyzej 110km/h, przy 150km/h rzuca sie jak szczerbaty na suchary.

W miescie byl bardziej oszczedny.

Poskarzylem sie mojemy zaufanemu mechanikowi, ze bierze mi olej, ze na forum audi jest pelno smutnych jak ja, a rozwiazanie to baniak motula lub mos2. kropka.

Na co on mi odpowiada:

Dolewaj mu LUCAS OIL 10w40, a spadnie o polowe, a jak zalejesz caly to moze zniknac branie.

Olej 2x drozszy od motula, nie jest latwo dostepny w porownaniu do innych, a etykieta "made in u.s.a" tylko wywolala usmiech na twarzy. Jednak nie mialem nic do stracenia.

Nie wymienialem kompletnie oleju, tylko dolewam Lucas.

Wlalem juz 2L tego i smiem twierdzic, iz spalanie oleju spadla mi o polowe. Nie musze juz po 500km sluchac pipczenia kontrolki oleju i wlewac 500ml (dotychczas bylo to jak z zegarkiem w reku)

Obecnie: na 1200km / 500ml

W butli czeka 3L Lucas, a ja czekam az wypala sie poprzednie dolewki.

Wowczas wypowiem sie kompleksowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dawaj znać na bieżąco jak tam postępy. Chociaż ja już sam nie wiem, Wszyscy chwalili mos2 a mi na tym jak brał tak bierze. Osobiście stwierdziłem że teraz jedynie doborem oleju coś spróbuje z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jeden myk panowie który właśnie testuje kolega w swojej BMW

OLEJ MINERALNY

nie chce czegoś przekręcić bo kolega mówił coś że ten olej leje się tirom, czyli w silnik gdzie sprężania i obciążenia są MEGA DUŻE.

jak narazie przejechał 500 km i nic nie wlał, pytanie tylko jak silnik to znosi. narazie jestem z nim w kontakcie jak wszystko bedzie ok to przy nastepnej wymianie oleju zaryzykuje i zaleje mineralnym. oczywiście dobrym nie jakimś tam syfem.

duzo w tym co napisałem jest znaków zapytania ale może to jest jedno z niewielu rozwiązań na pobór oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a panowie, 15w40 ktoś próbował?

został mi tysiąc czyli jedna dolewka do wymiany tego nieszczęsnego LM z dodatkiem (10kkm zrobiłem w 2 miesiące).

castrol gtx 15w40 kosztuje ~60 zł za 4 litry, strasznie mnie korci ten 15w40.

ewentualnie jakiś syntetyk 10w60, bez problemu mogę coś sprawdzić i zdać wam relację tylko trzeba ustalić co do sprawdzenia idzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

wstrzymywalem sie troche z wypowiedzia, by nie zasmiecac tematu "o boze moj tez bierze i co teraz?"

Po zakupie 2.0 ALT w marcu br. i przejechaniu pierwszych 500km musialem dolac 1L :)

do czerwca wlalem łącznie 4L na przejechane 5000km.

Stwierdzam, ze bierze olej najbardziej w trasie, a w szczegolnosci jesli jade powyzej 110km/h, przy 150km/h rzuca sie jak szczerbaty na suchary.

W miescie byl bardziej oszczedny.

Poskarzylem sie mojemy zaufanemu mechanikowi, ze bierze mi olej, ze na forum audi jest pelno smutnych jak ja, a rozwiazanie to baniak motula lub mos2. kropka.

Na co on mi odpowiada:

Dolewaj mu LUCAS OIL 10w40, a spadnie o polowe, a jak zalejesz caly to moze zniknac branie.

Olej 2x drozszy od motula, nie jest latwo dostepny w porownaniu do innych, a etykieta "made in u.s.a" tylko wywolala usmiech na twarzy. Jednak nie mialem nic do stracenia.

Nie wymienialem kompletnie oleju, tylko dolewam Lucas.

Wlalem juz 2L tego i smiem twierdzic, iz spalanie oleju spadla mi o polowe. Nie musze juz po 500km sluchac pipczenia kontrolki oleju i wlewac 500ml (dotychczas bylo to jak z zegarkiem w reku)

Obecnie: na 1200km / 500ml

W butli czeka 3L Lucas, a ja czekam az wypala sie poprzednie dolewki.

Wowczas wypowiem sie kompleksowo.

Sorry, ale jak dla mnie to wygląda na tzw. marketing szemrany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanie oleju mineralnego to jest śmierć dla tego silnika. Żadne 15W! Nie lejcie śmieci bo zabijecie ten silnik. Otwory w popychaczach mają średnicę szpilki i tak lepki olej nie jest w stanie tam dotrzeć zbyt szybko, nie mówiąc o nastawniku rozrządu. 5W30 bądź 5W40 to odpowiednie oleje dla tego silnika.

Edytowane przez kubunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanie oleju mineralnego to jest śmierć dla tego silnika. Żadne 15W! Nie lejcie śmieci bo zabijecie ten silnik. Otwory w popychaczach mają średnicę szpilki i tak gęsty olej nie jest w stanie tam dotrzeć zbyt szybko nie mówiąc o nastawniku rozrządu. 5W30 bądź 5W40 to odpowiednie oleje dla tego silnika.

dobra recenzja, nie ryzykuję w takim razie ;)

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...