Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Co dobrego i złego można powiedzieć o tym motorze

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam 1.9TDI stosunkowo krótko więc jako takiego rozeznania jeszcze nie mam. Podzielcie się proszę ze mną waszymi spostrzeżeniami na ten temat

Opublikowano

dla mnie bomba... chłopaki mają po 250.000 i nic nie robione...

Opublikowano

jest kul bajerka :polew:

a szukałeś kolego informacji w :szukaj: jest sporo o tych motorach

AJM to coś pomiędzy AFN a AWX więc nie udana konstrukcja :polew:

a tak na poważnie

AJM do modzenia max 180KM, pierwsze pompowtryski,olej o specyfikacji 505.01, lać dobrą ON i sie nie martwić

dobra kultura pracy jednostki,części tanie i dostępne

mam nadzieje ze zapoznałęś sie z 10 przykazaniami :cool1: aby bezawaryjnie użytkować parcha

miłej jazdy :hi:

Opublikowano
  • Autor

Tak tak 10 przykazań powtarzam przed snem :decayed:

Opublikowano

Zeby spac spokojnie wymień sruby regulacyjne pompowtryskiwaczy.

Opublikowano

Zeby spac spokojnie wymień sruby regulacyjne pompowtryskiwaczy.

jakie są objawy jeśli sie tego nie zrobi??

ja bym sie matrwił o uszczelaniacze PD i spr. sprawnosc turbiny

Opublikowano

Właśnie wróciłem z wojaży po kraju.Mam ofertę kupna Chryslera Pacifiki 3.5 V6 za niewielkie pieniądze - powiem tak MOCNO się zastanawiam bo gra chyba nie warta zachodu .Jak dotąd leję , serwisuję i śmigam bezawaryjnie - właśnie czekam na odbiór zdjęcia z fotoradaru - wypadek przy pracy .Pozdrawiam i nie zmieniam mojego AJMa .

Opublikowano

Właśnie wróciłem z wojaży po kraju.Mam ofertę kupna Chryslera Pacifiki 3.5 V6 za niewielkie pieniądze - powiem tak MOCNO się zastanawiam bo gra chyba nie warta zachodu .

o tak to dużo wnosi do tematu ... :kwasny:[br]Dopisany: 27 Październik 2009, 20:37_________________________________________________

lać dobrą ON i sie nie martwić

ja leję zwykłą ON, może raz na jakiś czas tą "niby lepszą ON" i jak dotąd żadnych problemów nie miałem :wink4:
Opublikowano

jakie są objawy jeśli sie tego nie zrobi??

Hmm,silnik zaczyna klepać robi się za duży luz miedzy dźwignia pompo-wtryskiwacza a pompowtryskiem.Nastepnie wybija sie sruba regulacyjna pompowtryskiwacza i powstają takie kwiatki:

7c07abbe894f2425.jpg

Aby tego uniknąć,stosuje się nowszy typ śruby regulacyjnej i nowy typ popychacza.

Sruba 14zl /ASO popychacz 50zl ASO lub zestaw uszczelek z popychaczem za okolo 30zl.

Opublikowano

o kurde nie wiedziałem

mocne jest to klepanie

tak jak u starego diesla ??

czy jest to metaliczny stukot?

Opublikowano

jakie są objawy jeśli sie tego nie zrobi??

Hmm,silnik zaczyna klepać robi się za duży luz miedzy dźwignia pompo-wtryskiwacza a pompowtryskiem.Nastepnie wybija sie sruba regulacyjna pompowtryskiwacza i powstają takie kwiatki:

7c07abbe894f2425.jpg

Aby tego uniknąć,stosuje się nowszy typ śruby regulacyjnej i nowy typ popychacza.

Sruba 14zl /ASO popychacz 50zl ASO lub zestaw uszczelek z popychaczem za okolo 30zl.

Wymieniałeś sam czy w ASO ?

Jakie koszta robocizny ?

Opublikowano

Hmm,silnik zaczyna klepać robi się za duży luz miedzy dźwignia pompo-wtryskiwacza a pompowtryskiem.Nastepnie wybija sie sruba regulacyjna pompowtryskiwacza ......

Mówisz wybija się śruba regulacyjna ja bym poszedł dalej że te śruby pod wpływem luzu potrafią się uksyć, ułamać, a gdzie spadnie odłamek wiadomo przez otwory w głowicy i prosto na tłoki....... wtedy pozostaje się tylko przeżegnać i zacząć płakać oczywiście są to sporadyczne przypadki ale możliwe. Tak więc konstrukcja tych starych śrub regulacyjnych to jakaś porażka konstruktorów. Dużo lepiej konstrukcyjnie wyglądają te nowe śruby z łbem kulistym.

1jSEyA.jpg

Opublikowano

odłamek wiadomo przez otwory w głowicy i prosto na tłoki.......

No bez przesady,ale otwory w głowicy nie maja połączenia z tłokami.

Opublikowano

podajcie jakie są objawy na początku za nim to sie stanie

mocne klekotanie jak starym dieslu??

metaliczne stuki z pod pokrywy zaworów??

Opublikowano

Najpiękniejsze w AJM to chyba ta niesamowita dynamika jaka ma. 115 km i 285Nm a potrafi na starcie wydymać nie jednego TDIka i nie jedna benzyna. Poprostu robi masakre. To chyba jedyny z TDIków najbardziej topornych na chipowanie. Strasznie tego nie lubią a jak juz to max 145 km. Sa szaleńcy co maja 180 w AJM ale wiem ze to była straszna walka. Dbać o olej 505 01 i nie lać opału. I bedzie sie smigać spokojnie długo i szczęśliwie. No i pilnowac by turbo ładowało i nie było zapieczone.

Pozdro

ZC

Opublikowano

Najpiękniejsze w AJM to chyba ta niesamowita dynamika jaka ma. 115 km i 285Nm a potrafi na starcie wydymać nie jednego TDIka i nie jedna benzyna.

silnik seryjny ma te 116 KM i 285 Nm i nie ma sensu doszukiwać sie wiekszych możliwości niż ma.

AJM ma o wiele wiekszy potencjał modyfikacji.

nt. tego silnika jest bardzo dużo informacji na forum, kwestia użycia wyszukiwarki...

Opublikowano

jakie są objawy jeśli sie tego nie zrobi??

Hmm,silnik zaczyna klepać robi się za duży luz miedzy dźwignia pompo-wtryskiwacza a pompowtryskiem.Nastepnie wybija sie sruba regulacyjna pompowtryskiwacza i powstają takie kwiatki:

7c07abbe894f2425.jpg

Aby tego uniknąć,stosuje się nowszy typ śruby regulacyjnej i nowy typ popychacza.

Sruba 14zl /ASO popychacz 50zl ASO lub zestaw uszczelek z popychaczem za okolo 30zl.

Nasuwa mi się takie pytanie. Skoro wraz z przebiegiem silnika tworzy się luz miedzy dźwignia pompo-wtryskiwacza a pompowtryskiem to czy nie można dokonać regulacji (procedura już opisywana na forum) co jakiś czas, np. przy każdej wymianie rozrządu. Zapobiegłoby to wtedy wybiciu śruby i związanych z tym problemów :mysli:

Oczywiście producent nie przewiduje takiej czynności ;(

Opublikowano

Dla mnie AJM to udana i dość dynamiczna konstrukcja, podatna na mody a przede wszytkim ekonomiczna i poki co ekonomiczna :)

Opublikowano

Witam

Z silnikiem może nie ma kłopotów u mni enp już druga turbawka ta od AWX zaczyna gwizać i wali oliwą w dolot rabtem mam 140 kucy i 340 Nm by Rogal, wydajęmi sie ze spalanie jest roche za wysokie ale tłumacze to sobie tym że jest coraz większy ruch na dogach i trasa 100 km to ciągłe hamowanie i przyśpieszanie, średnie spalanie 50/50 trasa miasto Kraków 7,3-7,5 na zbiorniku jakiś 840 km przy których komp pokazywał 0 km.

Opublikowano
7,3-7,5

sporo, ja się łapię na 7,5 tylko miasto, a dziadkowo nie jeżdżę

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.