Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który zestaw kluczy polecacie ?


stempel72

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy w dobrym dziale naskrobałem.

Nie wiem jaki zestaw kluczy kupić do babrania się z autem. Ma służyć uniwersalnie do wielu zastosowań, nie tylko Audi i ma być mocny. Grzechotki made in china 5 minut i nima to łamia mi się w palcach :)

Znalazłem na Alledrogo coś takiego:

http://www.allegro.pl/item814123315_xxl_215_kluczy_profesjonalny_najwiekszy_mannesman.html

http://www.allegro.pl/item800843899_klucze_nasadowe_180_el_zestaw_kluczy_fvat_hit.html

Jakie Wasze zdanie na temat tych gratów ? A może polecicie coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie w obydwoch zestawach jest ich az za duzo-jesli nie masz zakladu-tylko grzebiesz,jak ja-dla przyjemnosci-wiekszej polowy nigdy nie uzyjesz...ostatnio szukalem kluczy,zeby sie dobrac do kolektora wydechowego i tez chcialem kupic caly zestaw,ale sprzedawca poradzil mi,zeby kupowac na sztuki,tylko te,ktorych bede potrzebowal,bo po co placic za cos,czego nie uzyjesz :wink4: najwazniejsze to-oczkowe,oczkowe tzw offsetowe,nasadowe,plaskie i koncowki na grzechotki lamane-sa bardzo pomocne w miejscach trudno dostepnych,lub wąskich,przedlozki krotkie i dlugie,koncowki do srob zabezpieczajacych np gwiazdka z bolcem w srodku etc-ja bym bardziej w takim kierunku uderzal,niz kupywal cale zestawy,ale wybor i tak nalezy do Ciebie... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wypowiedź poprzednika. Jako zestaw z grzechotką polecam PROXXON, a na sztuki płaskie i oczkowe) kupuje STANLEY, super stal i mają specjalne wyżłobienia tak że śruba się zakleszcza i nie ma możliwości spadnięcia ze śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również popieram Dominika.

Zamiast kupować masywnie wyglądające badziewie, zacznij inwestować powoli w pojedyncze klucze.

Ja od wielu lat tak kupuję tylko narzędzia BETA i jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam wypowiedzi poprzedników :good:

mam zestaw nasadek, grzechotek itd (tylko trochę mniejszy niż Twoje propozycje) i jak przyszło co do czego to nie mogłem odkręcić czy to kolektora, czy kierownicy :wallbash:

wyszło na to że musiałem dokupić zestaw porządnych długich imbusów, torxów, zestaw kluczy płasko-oczkowych (tu polecam PROXXONA) bo bez tego nic nie zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Yato

osobiście używam sporadycznie ale ojciec w gospodarstwie cały czas coś dłubie i są OK :good:

807213345

787129361

dodam, że 2 zestawy razem kosztowały 450 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już chcesz komplet to raczej ten pierwszy, choć koledzy też mają rację żeby na sztuki kupować .

z doświadczenia wiem że czasami zdarzają się tak uparte śruby itp. oraz niedostępne miejsca że bez specjalnego klucza nie podejdzie, a czasami trzeba samemu dorobić klucz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam kluczy sporo pojedyńczych, a jak coś potrzebuje to akurat nie moge go znależc :) Dlatego chciałem w walizce. A to, że często zwykły klucz nie pasi miałem możliwość doświadczyć nieraz przy naprawie Passata. Podjade chyba do jakiegoś marketu obejrzeć na żywo co mają. Obawiam się jakości tych zestawów, czy nie są mocno przereklamowane. Do pracy zawodowej używam Wihy,Bondhusa,Knipexa - ale to inna branża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do domowego użytku również moge polecić NEO

nawet widze, że wyszła jakaś seria TVN TURBO :Dhttp://moto.allegro.pl/item809761286_prof_kpl_kluczy_nasadowych_3_8_tvn_turbo_gratis_fv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne (z tej firmy) tylko bez gwiazdek i w czerwonej walizce i powiem że są mocne http://www.allegro.pl/item812593921_coval_komplet_kluczy_nasadowych_150_elementow_pro.html

Ciągniesz całą parą i po całej robocie wytrzesz szmatą i zero śladów użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to podlatuje chińcami, chociaż sam mam Chrome Vadium i w sumie nie narzekam, Przykręcę odkręcę i klucze nie pękają.. :good: Ale ostatnio dokupuję pojedyńcze, lub male zestawy.. raczej takie z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do domowego użytku również moge polecić NEO

nawet widze, że wyszła jakaś seria TVN TURBO :Dhttp://moto.allegro.pl/item809761286_prof_kpl_kluczy_nasadowych_3_8_tvn_turbo_gratis_fv.html

Za mało elementów jak na taką kasę :wink4:

Ale ostatnio dokupuję pojedyńcze, lub male zestawy.. raczej takie z wyższej półki.

Ja mam tak samo.. normalne ampule rwały się jak wściekłe :wallbash:

Kupiłem Bete i teraz zrwywam śruby :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio potrzebowałem na szybko kluczy. Wię c szybko pobiebgłem do hipermarketu koło domu i kupiłem mały zestaw kluczy oczkowo-płaskich sygnowanych znakiem firmowym CAERFOUR :naughty: zetaw taki od 6 do 22 zdaje sie :mysli: Chrome Vadium podobno. i ku mojemu zdziwieniu okazały się całkiem mocne. Darłem zapieczoną śrubę, więc założyłem na klucz rure i jazda. Klucz sprężynował, ale nie giął się i nie pękł. Byłem w szoku. Więc wydaje mi się ze do domowego użytku nie ma co przeginać z ceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...