Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jakie dystanse?


designer

Rekomendowane odpowiedzi

pisząc czy koło wejdzie czy nie, biore pod uwage zawsze takie warunki gdzie koło nie bedzie obcierać w żadnych warunkach - nawet na max glebie i największych dziurach, może i ma ktoś bardziej odsadzone i nic mu nie trze ale jak załaduje fure to bedzie piłował błotniki - to sie mija z celem

Ja pisałem i nie w snach :gwizdanie: Zresztą popatrz na foty :blink:

nie chce mi sie wierzyć że masz ET 23 i oponke 235 i ci nic nie obciera :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie wierzyć że masz ET 23 i oponke 235 i ci nic nie obciera :chytry:

nie wiem czy tylko sie pomyliłeś z tym ET??

bish - kopt to jakie dystanse proponujesz do ET 45 Felgi 17" i opon 235/45 przy zawieszeniu 1BA ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ET23 tylko 43, ale fakt że jeżdżę sam :tongue4:

A może kolega Maniusiek ma po prostu szerszą felgę? Ja mam 7,5"x17 - setup zimowy.

Mi czasem trze na setupie letnim, ale tam mam ET20 i felgę 8x18" :kox:

To do tych letnich 18" też masz te dystanse załozone :blink: nieee nie ma takiej opcji :no:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ET23 tylko 43, ale fakt że jeżdżę sam :tongue4:

A może kolega Maniusiek ma po prostu szerszą felgę? Ja mam 7,5"x17 - setup zimowy.

Mi czasem trze na setupie letnim, ale tam mam ET20 i felgę 8x18" :kox:

To do tych letnich 18" też masz te dystanse załozone :blink: nieee nie ma takiej opcji :no:

Nie no co ty to już byłaby masakra :wallbash: Tylko ET małe dlatego na większych hopach obciera. Ale żeby tarło przy ET40 z dystansem 17mm :shocked: Musi być szeroka felga min 8 albo i 8,5"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś jeszcze sie nie zdecydowałem na zakup a chce kupic 17mm przy zawiasie 1BA fedze 17" ET 45 i oponie 235 dodam ze duzo śmigam po autostradach i nie mam zamiaru demontowac dystansów na autobahnie w niemczech jak pojade do PL z załadowanym pełnym bagaznikiem :wink4:

Tak więc jakie mam wkońcu kupić te dystanse?? 17mm czy mniejsze?? np 15mm?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis przy demontażu zrobie fotke to sami zobaczycie jak to wygląda , obtarło mi dwa razy na nierównościach jak jechałem sam....a jak będę załadowany to juz pewnie masakra by była , auto musi jeździć.....ja na tył daje 10mm o przodzie jeszcze pomyslę......a tak na marginesie fajnie sie jeździ z dystansami mimo tego że są tylko z tyłu juz czuć różnicę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne :shocked:, u mnie przy ET43 i zawiasie 1BE przy dystansach 20 mm na tyle nic nie wystaje i nic nie trze :no:

Masz felgi 17", wiec odleglosc opona/blotnik jest nieco wieksza. Po zaladowaniu na bank bedzie tarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz 15mm i śpij spokojnie

tylko 15mm będzie pewnie bez centrowania

bez centrowania masz do 10mm, powyżej 10mm dystansy mają centrowanie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki sam nie wymierze to sie nie dowiem :wink4: tak wiec najlepiej bedzie jak podlece z miarką do auta i wszystko zbadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez centrowania masz do 10mm, powyżej 10mm dystansy mają centrowanie

widziałem juz niejeden dystans do audi i wiem że z centrowaniem to zaczynaja sie od 17mm.....no chyba ze średnica piasty na feldze jest większa niż 57,1mm to wtedy mozna nawet zrobić dystans 5mm z centrowaniem na felgę.....jeśli ta sama to zapomnij o centrowaniu poniżej 17mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 12 mm i maja centrowanie... Wiec kolego widziałes jeszcze co najmniej o jeden za mało :) pozdrawiam

a jakiem kolego masz centrowanie na piaście felgi?...bo rozumiem że na piaście w aucie masz 57.1mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kolego jak Ty masz to rozwiązane jeżeli piasta ma średnice 57.1 i długość 15mm i Twój dystans ma pierścień centrujący również 57,1, ale jest 5mm krótszy niż piasta (bo ma 10mm)? :>

bo tak się składa, że ja musiałem dorobić sobie dystans właśnie 10mm, więc zostawało 5mm miejsca na pierścieniu piasty.. ale niestety felga była na początku ścięta i nie trzymała się na tych 5mm, więc musiałem na tokarce zwiększyć średnice wewnętrzną felgi do 60mm i zrobić dystans 10mm z 5mm kołnierzem o średnicy wewnętrznej 57,1 i zewnętrznej 60.. innego wyjścia nie widzę, bo jest niemożliwe :) a jeżeli masz to jakoś rozwiązane to narysuj mi to w paintcie, bo nie ukrywam, że jestem ciekaw :D

jeżeli masz dystans 10mm to zostaje 5mm pierścienia na piaście i jeżeli nie masz stożka na początku felgi (a ja niestety mam) to nie potrzeba kołnieża centrującego na dystansie, bo felga będzie się trzymać na tych pozostałych 5mm..

tak jak kolega wyżej pisał dystanse z pierścieniem centrującym takiej samej średnicy jak piasta czyli w naszym wypadku 57,1 to musi mieć minimum 2mm więcej niż piasta (czyli 17mm) żeby się to jakoś trzymało :)

edit: na allegro widzę, że robią dystanse z centrowaniem 15mm, ale wtedy felga musi mieć na początku stożek, żeby dystans mógł przejść z większej średnicy na mniejszą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalna felga ma delikatny stożek.. a ja mam firmowe dystanse firmy H&R... tutaj macie linka do wątku dotyczącego tych dystansów :hi:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t87306.0.html;highlight=dystanse+12mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...