Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wydłużył się czas grzania świec - co to oznacza?


onsork

Rekomendowane odpowiedzi

witam

przy ostatnich temperaturach,czyli zdecydowane minusy,

zauważyłem wydłużony czas nagrzewania się świec żarowych,

(nagrzewały się ok.1 sekundy,a teraz jest to 5-6 sekund),

jednocześnie pogorszył się start po nocy,muszę kręcić dłużej zimny silnik,

przy -10 zaskoczenie zajęło chwilę (4-6 sekundy),ciepły odpala od strzała.

zmieniłem kąt wtrysku na 53-57(mam świadomość 49-54),ale nie poprawiło to efektu.

pytanie brzmi - czy świece są w agonii?

czas na nowe?

czy powinien się zmienić czas ich nagrzewania w zależności od temperatury zewnętrznej jak u mnie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co widzę po moim audi to tak było zawsze.. przyszła Zima trzeba grzać :) a poważnie można sprawdzić świece ale to raczej normalne.. zawsze w zimie musiałem chwileczkę poczekać aż kontrolka zgaśnie (oczywiście omijając sytuacje kiedy autko stoi w garażu). Co do odpalania to tez musi troszkę pokręcić a na Ciepłym to przecież nie muszę mówić :) sprawdź przecież to nie zaszkodzi ale mam tak samo 3/4 sekundy i kontrolka gaśnie kiedy to temperatura na termometrze wskazuje -7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest ok to normalne zmienianie czegokolwiek nic ci nie zmieni jak zapali się kontrolka od świec zaczekaj aż zgaśnie i jeszcze zaczekaj chwilkę usłyszysz charakterystyczny trzask przekaźnika świec i wtedy odpalaj w zimie zawsze ci będzie kręcił dłużej nie ma żadnej rewelacji kup sobie tylko specyfik do ropy żeby parafina się nie wydzielała i śmigaj powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onsork nie wiem czym ty się przejmujesz... przecież to jest normalne że świece grzeją dłużej jak jest zimno. Zobaczysz jak długo będą grzały jak temp spadnie do -25. Sprawdzić możesz w ten sposób, że ściągasz z każdej świeczki gumową fajkę i podajesz na nie +12V z akumulatora przez żarówkę samochodową. Jak będzie iskrzyło to świeca git jak nie to spalona i trzeba wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ( juz prawie zdrowy jestem ) nie wytrzymałem i poszedłem po 3 dniach przepalić moją cytrynę a było -8, świece grzały dłużej ale zapaliła na dotyk jak na ciepłym i jestem z tego powodu zadowolony :) jednak podpowiem że z nogą na sprzęgle bo wiele osób pali na (luzie) tylko mimo wszystko silnik jest wtedy spięty z skrzynią w której jest gęsty olej i rozrusznik musi to wszystko ciągnąć więc chyba lepiej mu w tym pomóc :).

typowe dla zimy :naughty: przy niskiej temp zewn. czas grzania się wydłuża .

Tak to jest normalne w poprzednich modelach też już tak było (pamiętam z mojej 80 B4 1Z golfa3 GTI... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma rzecz że się dłużej grzeją ja mam nowe świece i tak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą wszystko w normie to tylko zima :wink4:

Od siebie polecam, stosuje już od 2 lat - dodatek do paliwka TDA z Castrola :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oznacza kolego że jest zima :naughty:

Tak na poważnie w każdym dieslu w niskich temp wydłuża się czas grzania świec i jest to normalne zjawisko :)

Co do odpalania mi też dziś przy -13*C odpalał chwile dłużej nie od tak zwanego strzała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co należy zweryfikować - sprawdzić jak pali za drugim razem ?

Drugi raz mnie to spotkało. Po dłuzszym postoju na mrozie -14C

Jutro jade mierzyć ładowanie i akumulator. moze uda mi sie też sprawdzić gdzieś świece.

No co jeszcze zwrócić uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od świec, przynajmniej ja bym tak zrobił... a może za krótko kręcisz? no chyba że odpala i gaśnie (mam tak w patrolu jak stoi parę dni nie w garażu na mrozie, odpalam, zaczyna chodzić na ułamek sekundy i gaśnie, później pali już ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...u mnie tez teraz swiece sie grzeja z 6-7 sek i byly miesiac temu wymieniane,kat wtrysku sprawdzany, auto zapala ok choc akumulator slaby i ledwo zakreci rozrusznikiem, tylko problem bo z 10 sek chodzi nierowno i rzuca silnikiem, fakt ze i kopci troche ale na szczescie na bialo i to chyba normalne w te mrozy.ale mam pytanie czy ten slaby akumulator moze byc przyczyna ze silnik mi tak nierowno chodzi po odpaleniu po nocy na mrozie, moze np jest juz za slaby zeby odpowiednio nagrzewac swiece czy cos?pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...u mnie tez teraz swiece sie grzeja z 6-7 sek

u mnie tak samo czas się wydłużył bo -15 robi swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ale mi chodzi glownie o to czy slaby aku ma wplyw na nierowna prace silnika zaraz po odpaleniu na mrozie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie (mówię tylko z obserwacji, kolega ma afn-a z słabym aku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta nierowna praca po odpaleniu moze byc spowodowana tym ze ktoras ze swiec nie grzeje jak potrzeba i nie pali na jeden cylinder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od świec, przynajmniej ja bym tak zrobił... a może za krótko kręcisz? no chyba że odpala i gaśnie (mam tak w patrolu jak stoi parę dni nie w garażu na mrozie, odpalam, zaczyna chodzić na ułamek sekundy i gaśnie, później pali już ok)

Tak właśnie zrobie, wole dmuchać na zimne bo niby pali, ale ostatni mój diesel troche lepiej znosił mrozy więc trzeba to poprawić.

Kręce na pewno nie za krótko.

Już sobie spojrze na ceny świec. Jakie polecacie oprócz ory ?

A ory w jakiej cenie ? Wie ktoś może ? Może nie warto oszczędzać jak będzie mała różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to oryginalne to byly montowane beru. na allegro 20zl/szt. w intercarscie 46zl/szt . kupilem te z allegro, jestem zadowolony.

http://allegro.pl/item849589665_swiece_zarowe_vw_audi_skoda_seat_beru_92mm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...