Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

trochę tu do zestawu brakuje ;)

Może i nie kompletny zestaw ale za tą cenę raczej nie znajdziesz podobnej oferty, a mnie przycisło i muszę to szybko sprzedać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 18 listopad 2010 - 10:42

Na dniach będe wymieniał skrzynie w swojej A4 na 6 biegową i zastanawiam się co zrobić z czujnikiem prędkości. Z tego co widze w starej 5 biegowej skrzyni czujnik prędkości jest przy lewej półosi na wyjściu ze skrzyni.

W skrzyni 6 biegowej którą chce zamontować nie ma tego czujnika.

Czy da się jakoś rozwiązać ten problem??? Czy ten czujnik jest potrzebny???[br]Dopisany: 17 Listopad 2010, 18:41_________________________________________________Z tego co się dowiedziałem w A4 od 2003 roku nie ma czujnika prędkości w skrzyni biegów a prędkość na zegarach jest odczytywana z czujnków od ABSu.

Czy w A4 B6 2001 roku da się tak zmienić kodowanie licznika żeby też odczytywał prędkość z ABSu?? Wie może ktoś jak to zrobić???

Koledzy odgrzeje baaardzo starego kotlecika bo mam to samo pytanie co kolega Jarol. Moja B6 jest ze stycznia 2003 i niestety mam jeszcze ten nieszczęsny czujnik prędkości przy półosi w skrzyni. W związku z planem jakim jest przekładka na quattro, a jak wiadomo skrzynie 6b nie maja juz takiego czujnika(choć znalazłem wypowiedź jednego kolegi co się chwalił że ma skrzynie 6 z czujnikiem lecz nie zna kodu skrzyni), to czy ktoś wie jak zrobić odczyt prędkości z ABS i co dalej ze stara wtyczką od czujnika czy bedzie wykorzystana czy pozostanie luzem??

Pozdrawiam

Po dokładnym przyjrzeniu się jednak nie mam czujnika przy lewej półosi :banan: . Zmyliła mnie wtyczka od czujnika do wstecznego. Nie wiem jak to patrzyłem demontując skrzynię :facepalm:

Przy półosi mam zaślepke więc prędkość mam z ABSu ale nie byłbym sobą gdybym tego nie sprawdził i faktycznie we wtyczce od sterownika ABS na pinie 33 jest przewód sygnału prędkości.

Panowie mam pytanko z jakimi zestawami quattro można najczęściej się spotkać na szrotach które można założyć P&P do 1.9 TDI ? Czy skrzynie z oznaczeniem 01E są bardziej odpowiednie do B6 czy skrzynie 02X?

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu się niechce tego zrobić :) sam napęd daje frajdę ;)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robił ktoś przekładkę zestawu z 3.0 benzyna ASN manual 6b do 1.8T BFB 5b?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba slo

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo kupiłem zestaw quattro od gościa z forum. I od początku coś mi za***iście bije przy zmianie biegów, albo przy samym "odpuszczeniu nogi z gazu" no i tak jeździłem od mechanika do mechanika i 4 stwierdziło że to jest od skrzyni. Samochód dodatkowo wpada w "wibracje". No i jak napisałem do niego że coś nie halo ze skrzynia to mi napisał że pewnie wału nie wyważyłem.. A z tego co wyczytałem to wał się wyważa jak sie coś grzebie przy przegubach a ja nic takiego nie robiłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jest jakaś różnica pomiędzy przekładką od avanta do sedana w B6, czy wszystko jest to samo ( zbiornik paliwa, zawieszenie, wał, wydech)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy jaka mocą władasz ;)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy naped daje frajde jak nie ma sniegu ;//

Daje frajde idzie jak przyklejony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tototoototo :D

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jest jakaś różnica pomiędzy przekładką od avanta do sedana w B6, czy wszystko jest to samo ( zbiornik paliwa, zawieszenie, wał, wydech)?

Orientuje się ktoś jak z tym jest? Przekładka różni się czymś czy nie?

Panowie kolejne pytanie.Czy wał napędowy z A4 b6 manaula skrzynia 6 będzie się różnił długością od wału napędowego z manuala z skrzyni 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sedan i avant bez różnic. Co do wałów ciężko powiedzieć. Posprawdzaj oznaczenia w etce ale generalnie proponowałbym brać komplet lub dobierać wał do skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy znacie jakieś źródła u kogo można zaopatrzyć się w komplet quattro do 1.9TDi.

Na allegro są oferty o przekładkach lecz nie dość że cenowo się sporo różnią od siebie bo jedna jest za 1500 a druga za 2000 to nie jestem pewien takich ogłoszeń i nie chciał bym utopić kasy w błocie za niesprawne części, a indywidualne kupowanie części na pewno okaże się sporo droższe i jak wiadomo jest czasochłonne. U mnie w okolicy nie znajdę takich zestawów więc jestem zmuszony szukać w necie.

Na części chciałbym przeznaczyć nie więcej jak 2k i mam nadzieję że w tej kwocie części będą w 100% sprawne.

Pozdrówka

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na handel kompletne quattro do 1,9 AVF. Wszystko co będziesz chciał, każda śrubkę itp. cena 2000 za wszystko bez sprzęgła. Reszta pisz priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...