Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Radio Audi Chorus wyjmowanie i tymczasowa naprawa głośności


pawko123

Rekomendowane odpowiedzi

100 zł za podgrzanie, a za 135 wymiana procesora na nowy z gwarancją na 2 lata.

Pół roku to sporo jak na podgrzanie. Czas poprawnego działania zależny jest od stopnia zużycia procesora (komórki odpowiedzialnej za poziom głośności).

http://clubtt.pl/forum/topics10/instrukcja-obslugi-radia-problem-vt1581.htm?sid=ff67e7615147652630dab435787fa7ca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę działa Pawko.Nie wiem jak długo ale działa.ate diddy o których mowa to one beda świecic cały czas czy jak?[br]Dopisany: 07 Listopad 2010, 19:22_________________________________________________to działa.A te diody zenera to nie będą dużo prądu żarły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bish - kopt, na alledrogo 135zł + przesyłka radia do klienta 20zł + przesyłka radia do serwisu kolejne 20zł co daje 175zł.

Ale mam lepszą wiadomość :>

Temat z regulacją głośności udało mi się rozpracować :D. Moje rozwiązanie jest o tyle lepsze, że niweluje efekt uszkodzenia procesora. Jak wiadomo wadliwe oprogramowanie w radiach chorus i concert może uszkodzić nawet nowy procesor po pewnym czasie użytkowania. U mnie takie coś nie będzie miało miejsca.

Dodatkowym plusem będzie koszt naprawy, sporo niższy niż przy wymianie procesora, oraz oczywiście promocja dla A4-klub.pl :)

Ostateczna cena będzie znana pod koniec tego tygodnia a pierwsze aukcje na allegro powinny pojawić się za dwa-trzy tygodnie (jestem na etapie testowania).

Aha i nie jest to żaden pic z podgrzewaniem, podpiekaniem itp. Po prostu zostanie dołożona płytka zajmująca się sterowaniem przedwzmacniaczem. Regulacja nadal będzie odbywała się za pomocą oryginalnego impulsatora z identyczną charakterystyką jak w oryginalnym rozwiązaniu. Na dzień dzisiejszy nie działa mi jeszcze funkcja GALA (poziom głośności proporcjonalny do prędkości auta).

Sądzę jednak, że to kwestia 2,3 dni.

Pozdrawiam

Trochę to trwało bo czasu zbytnio nie miałem ale temat już opanowałem w 100%. Jak ktoś chce naprawić swoje radio to proszę pisać na PW. Można też mnie znaleźć na allegro (Nick mojej żony : kamisia1983).

Przyjmę licznik z FIS, może być angielski z uszkodzonymi liniami byle działał. Mam pomysł na zastąpienie wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapalarka gazowa pomogła dziś jest -10C wiec zobaczymy na jak długo starczy . [br]Dopisany: 26 Luty 2011, 13:42_________________________________________________

zapalarka gazowa pomogła dziś jest -10C wiec zobaczymy na jak długo starczy .

tydzień czasu już działa, są chwilowe problemy tylko rano na mrozie ale jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam ze patent z podgrzaniem zapalniczką jest najlepszy nie trzeba pieniędzy wydawać a nawet jakbym miał taki proces powtarzać co 3 miesiące to jest bardziej opłacalne. Jutro będę naprawiał moje radio ciekawe ile wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam ze patent z podgrzaniem zapalniczką jest najlepszy nie trzeba pieniędzy wydawać a nawet jakbym miał taki proces powtarzać co 3 miesiące to jest bardziej opłacalne. Jutro będę naprawiał moje radio ciekawe ile wytrzyma.

moje trzeba było codziennie podgrzewać a kolega za 80zł zrobił mi jakies obejscie i jest elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos tu juz pisal przyklejilem 2 zarowki 12V i podlaczylem je pod podswietlenie radia czyli zapalaja sie po wlaczeniu swiatel, kilka minut i podglaszanie dziala juz ponad rok

Ja dałem 2 x 5 W- nie mija minuta przy dzisiejszych mrozach i mam już regulacje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem 2 x 5 W- nie mija minuta przy dzisiejszych mrozach i mam już regulacje

...i długo tak go pieczesz, godzina jazdy i nie będzie miał dość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem 2 x 5 W- nie mija minuta przy dzisiejszych mrozach i mam już regulacje

...i długo tak go pieczesz, godzina jazdy i nie będzie miał dość?

Póki masz postojówki załączone to grzeje... najdłuższa trasa 5 h i bez problemu... po około 15 sekundach w zimę miałem już normalną głośność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka wskazówek:

1. Zapalniczki żarowe, są o wiele lepsze, gdyż nie zostawiają śladu na procku.

2. Podczas podgrzewania osłońcie czymś kondensatory, te takie malutkie, czarne, bo mają tendencję do wystrzeliwania :)

3. Podgrzewajcie do wysokich temperatur, procesor ma być na tyle gorący, by nie można go było dotknąć.

4. Im dłużej utrzymamy go w cieple, tym dłużej będzie działać.

5. Przerwy między nagrzewaniem, miej więcej 10-20sek.

6. Ogólnie, utrzymywać go w podwyższonej temperaturze przez ok 3-5min.

I macie spokój na długi czas.. Jeśli nie, to znaczy, że z procka już się nic nie wydzierga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...