Jump to content
49 49
kred

Jakiej firmy wahacze polecacie ?

WAHACZE W NASZYCH A4  

581 members have voted

1. 1. Jakie wahacze polecacie ?

Recommended Posts

Przyblizone ceny poszczególnych Marek :

- LMO 1500zł
- Delphi 890zł
- TRW 1800zł
- SKV 440 zł
- Master Sport 500zł
- Moog 1100zł
- Kamoka 500zł
- Kraft 400zł

- Maxgear 350zł

Różnica między zestawem zawieszenia do audi A4 B5 i B6 jest jedynie w średnicy stożka

Wahacz do A4 B5 ma średnicę stożka sworznia w dolnych wahaczach przednich (zarówno lewym jak i prawym) mierzoną pod gwintem ok 21mm

04SKV110-01.jpg

Wahacz do A4 B6 ma średnicę stożka sworznia w dolnych wahaczach przednich (zarówno lewym jak i prawym) mierzoną pod gwintem ok 16mm

04SKV112-00.jpg

oba wahacze zestawione obok siebie:
04SKV-01.jpg
04SKV-02.jpg

Pozostałe elementy zestawu łącznie ze śrubami są jednakowe.

Bardzo dobry pomysl, bo dzisiaj jade na sprawdzenie zawiechy i jezeli bede mial do wymiany to chetnie bym z tej porady skorzystal, bardzo duzo jest na tematy wahaczy na forum ale zestawienia jeszcze nie bylo, mozna by bylo do tego zestawienia zrobic ankiete ktore najwytrzywalsze itd. z tego co czytalem na forum to najlepsze firmy to

MEYLE-HD TRV Febi

podobnie TRV sa jawytrzywalsze ale, niech na ten temat wypowiedza sie uzytkownicy ktorzy dluzej odemnie maja swoje :a4fan: i wiedza nieco wiecej o zawieszeniu.

Pozdrawiam

najlepsze to Lemforder, potem długo nic. No i Febi, TRW (oryginał, bo były jakieś z Turcji też, czy coś). Potem dłuuuugo nic. I cała reszta.

Febi i TRW są najpopularniejsze, bo mają dobry stosunek cena/jakość.

Generalnie to już kolejny temat o wahaczach. Ja wiem, że często wymieniamy te elementy, ale po lekturze

forum da się wyczytać co wybrać....

w jednym z wątków o wahaczach wit.s pisał o jp.group (duńskie to to jest).

zaryzykowalem, i kupilem (z pomocą Witka), za jakis czas będzie feedback, jak sie spisuja (AFAIK wit.s też takie ma w tym momencie).

Jednakże na razie to jest ta grupa daleko daleko nic i...

U mnie na wsi drogi dziurawe, wiec zobaczymy :evil:

Andrzej

Guest Kaziu_Wichura

a ja ostanio wymieniłem wszystkie wahacze + łączniki. Producent to......... Lemforder :afro: kozak nie ? :grin:

Guest spedyt

najlepsze to Lemforder, potem długo nic. No i Febi, TRW (oryginał, bo były jakieś z Turcji też, czy coś). Potem dłuuuugo nic. I cała reszta.

TRW klepane w czechach to zaliczysz do orginałów czy nie? :wink:

TRW klepane w czechach to zaliczysz do oryginałów czy nie?

"aleś mnie zażył Kiler"

:grin:

przyznam, że nie wiem jak odpowiedzieć :cool:

A jakie firmy byly zakladane orginalnie wahacze ja dzisiaj patrzylem mam Lemforder ze znaczkiem Audi, posiadam wszystkie faktury z ASO i ksiazke serwisowa, od kobiety ktorej kupilem :a4fan: mowila ze wszystkie naprawy wykonywala w ASO, wiec wyglada na to ze niebyly wymieniane od nowosci czy to mozliwe ze by auto zrobil 180 tysiecy na tych wahaczach, i dopiero teraz na jednym pokazal sie maly luz, Co do przebiegu jestem 100% pewny ze, jest autentyczny. Dodam ze auto od nowosci jezdzilo po polskich dziurach, jestem drugim wlascicielem i auto bylo serwisowane do tej pory. Co o tym myslicie

Pozdrawiam

Jesli to ma byc komplet to cos za tanio mi sie widzi jak Lemforder

lukaszek13ns

Jesli to ma byc komplet to cos za tanio mi sie widzi jak Lemforder

dokładnie myślę tak samo... na razie zmieniłem tylko lewy dolny tylny Lemforder, bo cała reszta git na razie... :grin:

VIPerfucker ;) 511-11-55-44

Original Lemforder komplet kosztuje od 1100-1300zl bo wlasnie szukam dla siebie, albo to jakas podrobka klepana w chinach albo gosc daje 50% znizki.

A co powiecie o firmie Herzog. Ostatnio w Lider Service mi je proponowali bo podobno sa OK. Na alegro to coś kosztuje 700zl komplet :mysli: . Połowe tego co Lemforder :shocked: ale mam obawy co do jakosci. Ktos je stosowal?

a czy ktos zna firme MOOG? slyszalem ze ma cos wspolnego z TRW?

byly AHU, BFQ i AWX,

jest BFB z 200ps i 333Nm by Tune-up,

bedzie BBK... ?

ja słyszałem że MOOG robi zawias typu HD ale nie wiem czy to prawda...

gadi sorry pojeb.... mi się ! racja , chodziło mi o MYLE

a czy ktos zna firme MOOG? slyszalem ze ma cos wspolnego z TRW?

Cytat z forum AKP

Koleś ściemniał jak ZORRO .

TRW a Federal Mogul nigdy nie miały nic wspólnego ze sobą.No chyba że to że obie firmy robią części dla motoryzacji.

Tutaj masz link do producenta Mooga http://www.federal-mogul.com/en

a tu do TRW www.trw.com

Dwie różne bajki

A tutaj całośc tematu (z którego wynika, że Moog jst raczej więcej niż Oki): http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=61182

Pozdrawiam!

jest B6 AVF quattro pierwszy diesel, i chyba jednak ostatni ;)

było B5 AAH quattro | krótko był Ford Thunderbird Lx 4.6 v8 | było B4 AAH quattro

staniek,

no to mnie pocieszyles. jakis czas temu zmienialem obydwa dolne z prawej strony- i zalozylem wlasnie MOOGa, z tym ze znajomy mechanik porownywal je do TRW, wiec nie wiem... teraz juz widze ,ze to 2 rozne bajki, ale chyba tragedii nie ma, szczegolnie po wypowiedziach adama12 z AKP ;) za banana placilem bodajze cos ok 250 a prosty chyba 190. wiem, ze za obydwa z robta wyszlo mnie ok 500 pln (u znajomego). chyba dobra cena?

byly AHU, BFQ i AWX,

jest BFB z 200ps i 333Nm by Tune-up,

bedzie BBK... ?

Ja u siebie wstawiłem ostatnio dwa wahacze górne z prawej stromy właśnie z firmy MEYLE (wzmocnione) Jeszcze za mało na nich pojezdziłem aby coś o nich więcej powiedzieć, narazie jestem zadowolony.

U mnie wachacze ori dolne 4 szt przelatały 280.000km :shocked: auto od roku w Polsce[data produkcji samochodu na wachaczach] wysypały się wszystkie,teraz będe testował całą nową zawieche ori po polskich drogach jak sie tylko coś spieprzy to odrazu napisze.

:a4fan:

Ostatnio wlasnie typ w sklepie mowil mi ze TRW to to samo co MOOG :bicz3:

Potwierdzam za Cabsonem. jp group-duńskie, koszt 980 jeśli dobrze pamiętam (na pewno poniżej 1000) za komplet. Na www jp group piszą, że są oficjalnym producentem do VW. Ja kupiłem komplet, ale na razie wymieniłem 4 dolne - jak trochę pojeżdżą będzie feedback - póki co są OK

Dodano 2007,11,20

Nadal wszystko OK :decayed:

ja niedawno wymieniałem całą zawieche z przodu na Febiego.....nikomu bym nie życzył tego syfu....po 7 000 km wszystko znowu sie tłucze nie mówiąc już o przegubach które doprowadzają mnie do szału :confused4: :confused4:

może wcisnęli mi podróbke bo kupowałem przez allegro ale odbierałem na śląsku osobiście....zapłaciłem 1100 zł za komplet

Boost is like drug....the first time it hits it's the best