Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

i mogło to byc fabrycznie ? 2001r z grudnia

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Wyświetleń 802,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Koledzy czy mógłby się do mnie odezwać na priv ktoś kto zamontował u siebie RNS-E przechodząc z BNS 4 tzn z navi w liczniku i tym odtwarzaczem w bagażniku. Mam parę problemów z montażem a nie chce tutaj zaśmiecać wątku.

---------- Post dopisany at 11:03 ---------- Poprzedni post napisany at 10:40 ----------

A tak pozatym mam parę ogólnych pytań:

1.Montując przejściówkę(mam bose) nie stacę na jakości? Te kable w przejściówce napewno są gorszej jakości niż te w przejściówce. Chodzi mi o tą czarną wtyczkę gdzie jest najwięcej kabli. Parę z nich jest widać dość grubych, a te w przejściówce każdy taki sam.

2. Jak to jest z tą anteną diversity? Gdzie ona się znajduje w ori RNS-E. Szfagier ma ori RNS-E i u niego wychodzą z tego gniazda antenowego 2 kable. Co musiałbym dokupić żeby mieć mocny sygnał z po podłączeniu przejśćiówki bo czytałem że chłopaki montując tą zwykła przejściówkę ledwo co łapali stacje radiowe.

---------- Post dopisany at 11:03 ---------- Poprzedni post napisany at 11:03 ----------

A tak pozatym mam parę ogólnych pytań:

1.Montując przejściówkę(mam bose) nie stacę na jakości? Te kable w przejściówce napewno są gorszej jakości niż te w przejściówce. Chodzi mi o tą czarną wtyczkę gdzie jest najwięcej kabli. Parę z nich jest widać dość grubych, a te w przejściówce każdy taki sam.

2. Jak to jest z tą anteną diversity? Gdzie ona się znajduje w ori RNS-E. Szfagier ma ori RNS-E i u niego wychodzą z tego gniazda antenowego 2 kable. Co musiałbym dokupić żeby mieć mocny sygnał z po podłączeniu przejśćiówki bo czytałem że chłopaki montując tą zwykła przejściówkę ledwo co łapali stacje radiowe.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Posiadam przedlifowy rns-e do A3 8P. Jednak mam kilka problemow. Od razu pisze, ze jest ona dobrze podlaczona (mialem poprzednio concert 2+ i bns, ktore maja identyczna pinologie glownych wtyczek). Najwiekszy problem jest z tym, ze po podlaczeniu VCDSem nie moge zmienic kodowania w niej, malo tego nawet nie przyjmuje tego samego kodowania, ktore jest ustawione obecnie (ciagle wartosc spoza zakresu). Natomiast w adaptacji moge zmieniac wszystko. Malo tego, znalazlem nawet w adaptacji opcje uruchomienia kamery cofania, ktorej nigdy nie bylo w tej generacji rsn-e do 8p.

Zauwazylem rowniez, ze po podlaczeniu VCDSem wyswietla sie jej numer, co najciekawsz od A4 (8e0....) a na obudowie oczywiscie nr 8P0.... Czy mozliwe jest, ze osoba wgrywajaca PL menu podgrala caly soft lacznie ze zmian nru navi? Ktos podmienil plyte glowna?

Dodatkowo wylacza sie co 30min. Cuda...

Co robic? Chce podlaczyc m.inn kamere cofania, ale nic nie moge zakodowac.

Opublikowano

A jaką wersję VCDSa masz ? spróbuj innym kablem sie połaczyć .

A6 nie ma numeru 8E0 :wink:

Ci co zajmują sie profi NAVI mogą zmienić numer sterownika .

Opublikowano
A jaką wersję VCDSa masz ? spróbuj innym kablem sie połaczyć .

A6 nie ma numeru 8E0 :wink:

Ci co zajmują sie profi NAVI mogą zmienić numer sterownika .

Racja, 8e0 to a4. Wielblad.

Mam 9.08. W innym RNS-e moge zmienic te kodowanie. Tylko w swoim nie. Nigdy nie mialem z VCDSem problemow, wszystko mozna bylo zakodowac, oczywiscie o ile dany modul dawal taka mozliwosc.

Opublikowano

Hej... przekopałem tematów kilka i jest odrobinę sprzeczności. Mogłby mi ktos wyjaśnik w konkretnym moim przypadku?

Mam u siebie orginalnie RNS-D, kótre wyswietla RDS radia, informacje z rns-d na kolorowym FISie na zegarach. Kupilem RNS-E. Wiem, że potrzebuję tego:

1. http://allegro.pl/adapter-antenowy-audi-a3-a4-a6-navi-plus-rns-e-i2306864581.html spójrzcie czy na pewno dobre koncowki... bo w necie zauwazylem rózne.

2. Przejscie z tych kostek (chyba) ISO na te które wchodza do RNS-E (iso 2).

Czy w moim przypadku CAN juz jest i nie musze ciągnąc z pod kierownicy nic? starczy cos takiego: http://allegro.pl/adapter-iso-1-na-iso-2-rns-e-audi-rns-e-iso1-iso2-i2307949717.html Czy musi być coś takiego: http://allegro.pl/audi-can-bus-emulator-adapter-do-nawigacji-rns-e-i2308792088.html ?

Z góry dzieki za szybkie odpowiedzi, bo juz sam nie wiem, a RNS-E grzeje szafę.... :(

Opublikowano
  • Autor

Cany musisz przełożyć z tej szerokiej kostki z do kostki ISO zasilającej

Opublikowano

jest gdzies jakis How To? bo to co napisales brzmi dla mnie jak po chinsku.... :( A w tych wiązkach z linków nie ma takiej wtyczki zeby wszystko bylo plug"n'play?

Opublikowano

cany łapiesz sobie z licznika , niestety przy rns-d ich niemasz , chyba że posiadasz tuner tv????

Opublikowano

tunera tv chyba nie ma. Natomiast gdzies czytalem, ze posiadanie rns-d wcale we wszystkich wypadkach nie wyklucza Cana. Wyklucza ta zwykla navi tylko w fisie. Jakies połączenie z licznikiem jest (typu wyswietlanie info z navi na fisie, automatyczna regulacja jasnosci navi polaczona z jasnoscia zegarow czujnikiem swiatla czy włączanie/wyłączanie z przekręcaniem kluczyka). Czy mozna to w jakikolwiek sposob sprawdzic?

tekst: "cany łapiesz sobie z licznika" to dla mnie hardcore... jak to wogole zrobic.. co z czym, nie ma how to?

Opublikowano
tunera tv chyba nie ma. Natomiast gdzies czytalem, ze posiadanie rns-d wcale we wszystkich wypadkach nie wyklucza Cana. Wyklucza ta zwykla navi tylko w fisie. Jakies połączenie z licznikiem jest (typu wyswietlanie info z navi na fisie, automatyczna regulacja jasnosci navi polaczona z jasnoscia zegarow czujnikiem swiatla czy włączanie/wyłączanie z przekręcaniem kluczyka). Czy mozna to w jakikolwiek sposob sprawdzic?

tekst: "cany łapiesz sobie z licznika" to dla mnie hardcore... jak to wogole zrobic.. co z czym, nie ma how to?

Paweł , madsz w tej chwili rns-d ktore komunikuje sie z licznikiem starymi komunikatami typu: ena , data, clock , rns-e to navi która działa tylko po komunikacji can , jesli już zakupisz przejściówke iso-iso2 pozostaje pociagnąć 2 kbelki do licznika i wsio będzie grało:wink: jak chcesz zorganizuje Ci przejściówe razem z gotowymi kabelkami do polączenia w liczniku , zrobisz tylko klik-klik:wink: w razie cus dryndaj 605610006:wink:

Opublikowano

moze o tej porze nie bede dryndal, ale jutro zdecydowanie sie odezwe (jak ogarne w koncu kaca.... bo ze 2 tyg nie pilem) :((

DZIĘKIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Opublikowano

Domin79 to fachura tez mi bedzie rezal:)

Opublikowano

Zapraszam do mojego wątku, w którym poruszam temat podłączenia tunera lub odtwarzacza USB do RNS-E bez adaptera multimedialnego:

http://a4-klub.pl/showthread.php?234347-Opcja-TV-in-w-RNS-E-multimedia-%28odtwarzanie-film%F3w-TV-cyfrowa%29-bez-adaptera

Opublikowano

Koledzy mam do was ogromną prośbę, jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem Audi a4 B7 avant, w którym to znajduję się system RNS-E, poszukuję wszelkich informacji na temat spolszczenia, czy jestem w stanie to zrobić samemu, i co do tego potrzebuję? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Opublikowano
Koledzy mam do was ogromną prośbę, jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem Audi a4 B7 avant, w którym to znajduję się system RNS-E, poszukuję wszelkich informacji na temat spolszczenia, czy jestem w stanie to zrobić samemu, i co do tego potrzebuję? Z góry dziękuję za odpowiedź.

spolszczysz tylko menu , navi i tak będzie gadała po angielskiemu:wink: w razie co dawaj maila to podeśle pliczek:wink:

Opublikowano

Gigantyczne podziękowania za nieopisaną cierpliwość i pomoc dla domin79'a !!!!!

Opublikowano

Wielkie podziękowania dla domin79'a za pomoc i wyrozumiałość! :)

Opublikowano

Panowie mam ori instalacje pod rns-e.Czy da rade pod to podlaczyc symphony ??Sa dostepne jakies przejosciowki?

---------- Post dopisany at 18:54 ---------- Poprzedni post napisany at 18:44 ----------

To mi wystarczy plus 2 kostki,ktore wychodza z wtyczki w aucie?

http://allegro.pl/zlacze-iso-separator-audi-seat-skoda-vw-kat-i2274076389.html

---------- Post dopisany at 18:54 ---------- Poprzedni post napisany at 18:54 ----------

To mi wystarczy plus 2 kostki,ktore wychodza z wtyczki w aucie?

http://allegro.pl/zlacze-iso-separator-audi-seat-skoda-vw-kat-i2274076389.html

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.