Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

brak podswietlenia i wylaczanie sie co 30 min

bo to coś jest nei tak z CAN :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dawids212 sprawdzałeś tą nawi w aucie w którym takie seryjnie są montowane? może rnse jest uszkodzona, czasami tak bywa szczególnie z okazjami.

czytałem jak facet kupił za 750zł rnse z Krakowa, długo męczył się że nie trzymała pamięci później okazało się że nie da się wgrać języka polskiego ani żadnego innego, na końcu tej opowieści, przerabiania instalacji auta itp okazało sie że inne rnse działa u niego ok a jego rnse w innym aucie dalej to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem może ktoś już coś takiego miał chodzi o to, że podłączyłem RNS-E do B6 na przejściówce i na ułamek sekundy włączyło się radio po czym na fisie zaczął migać na przemian phone/radio i już nic nie gra tak miga na przemian. Na navigacji na przemian miga wyciszona(przez to,że pojawia się phone na fisie. ). Dodam, że podłączyłem ja do siebie i wszystko smiga. (nie podłączałem na razie też zestawu głośnomówiącego). Tylko prosta przejściówka do rns-e z iso.

Kodowanie na FIS też zmienłem zgodnie z opisem bylo 17 +4 = 21

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62

+01 - Radio

+02 - Telefon

+04 - Navigation

+08 - Telematics

+16 - Instrument Cluster

To add navigation, add +4 to the current value.

przeważnie ma być to wartość 21 ( czli suma 16+4+1 i tak było też w moim wypadku)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem, że po zamontowaniu RNS-A`a, wszystko prawidłowo podłączone i zakodowane, navi widzi zmieniarkę z B6, na której jest naklejka "fur RNS-E", widzi że są załadowane płyty, jak wyciągam to tez sygnalizuje, jednakże płyty z navi są nieaktywne, nie można ich uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz do zmieniarki płytę z mapami RNS?

Te płyty z mapami są czytane wyłącznie przez napęd w RNS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj kodowanie 37/56

0xxxxx?: Options II

1 - default

2 - TV-Tuner

3 - CD-Changer

4 - TV-Tuner and CD-Changer

5 - Multifunction Steering Wheel

6 - TV-Tuner and Multifunction Steering Wheel

7 - CD-Changer and Multifunction Steering Wheel

8 - TV-Tuner, CD-Changer und Multifunction Steering Wheel

Wzięte z pierwszego posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj kodowanie 37/56

0xxxxx?: Options II

1 - default

2 - TV-Tuner

3 - CD-Changer

4 - TV-Tuner and CD-Changer

5 - Multifunction Steering Wheel

6 - TV-Tuner and Multifunction Steering Wheel

7 - CD-Changer and Multifunction Steering Wheel

8 - TV-Tuner, CD-Changer und Multifunction Steering Wheel

Wzięte z pierwszego posta

0xxxxx7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem, odłączyłem rns-a na jakies 40 minut , po czym podłączyłem , objawy nie włączą się bose (nawet nie ma piardniecia w głośnikach) jaka może być przyczyna?? Oczywiście wszystkie kabelki prześwietlone i jest ok.

próbowałem restartować navi i tez nie pomogło.

Problem znaleziony , (tylko jak go rozwiązać czy przekodowanie pomoże??)

Wyjście w kostce odpowiedzialne za podanie napięcia +12V na bose aby załączył się wzmak nie jest aktywne tzn nie podaje +12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko może ktoś będzie wiedział więcej na ten temat. Pisałem wcześniej, że na konsoli włącza mi się "PHONE" i wycisza RNS-e, problem polega na tym, że jak zamontowałem go przy zamkniętych drzwiach to zaczął elegancko grać do czasu kiedy drzwi nie zostały otwarte. Od tego czasu przestał grać i zaczyna migać "PHONE". Wypiąłem na czas testów kabelek "MUTE ON" i wszystko wróciło do normy. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić. Pytam dlatego, że niebawem chcę podłączyć koledze bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można tymczasowo podłączyć RNS-E do samochodu, w celu sprawdzenia, czy działa bez kodowania VAGiem? tzn wskakuje do samochodu, podłączam kostki, jak jest ok, to z powrotem wsadzam zwykłe radio, jest to możliwe bez VAGa?[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2010, 15:59_________________________________________________aha, a jak podłączyć antenę, tzn jak zespolić?

ccf4456bf06f552cm.jpg

Trzeba to jakoś rozebrać, bo P&P to na perwno nie jest, chyba, że złą antenę mi przesłali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można tymczasowo podłączyć RNS-E do samochodu, w celu sprawdzenia, czy działa bez kodowania VAGiem? tzn wskakuje do samochodu, podłączam kostki, jak jest ok, to z powrotem wsadzam zwykłe radio, jest to możliwe bez VAGa?[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2010, 15:59_________________________________________________aha, a jak podłączyć antenę, tzn jak zespolić?

ccf4456bf06f552cm.jpg

Trzeba to jakoś rozebrać, bo P&P to na perwno nie jest, chyba, że złą antenę mi przesłali.

Rozebrać tą niebieską i przełożyć do białej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zauważyłem dopiero, że z boku obok wentylatora jest wtyczka niebieska, pasuje do niej, to antenę z GPS gdzie dać? do białem, czy jednak tej obok? zaraz zrobię foto. Ps wróciłem z autka, i gra RNS-E, wpisałem tylko kod, i śmiga. Także, póki nie zrobię VAGa, to mogę tak spokojnie jezdzić jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można tymczasowo podłączyć RNS-E do samochodu, w celu sprawdzenia, czy działa bez kodowania VAGiem? tzn wskakuje do samochodu, podłączam kostki, jak jest ok, to z powrotem wsadzam zwykłe radio, jest to możliwe bez VAGa?[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2010, 15:59_________________________________________________aha, a jak podłączyć antenę, tzn jak zespolić?

ccf4456bf06f552cm.jpg

Trzeba to jakoś rozebrać, bo P&P to na perwno nie jest, chyba, że złą antenę mi przesłali.

Rozebrać tą niebieską i przełożyć do białej

Maćkowski nie mieszaj. Mylisz antene GPSu z anteną od radia która w RNSie jet podwójna.

Musisz włożyć drugą antene do tej podwójnej wtyczki. :> :>

A tak w ogole to Tolek trzeba było dzwonić do mnie... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc gdzie tą antene wsadzić, tak jak na fotce?

55bf3d64b9ed7785m.jpg

[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2010, 17:03_________________________________________________siemian, zaraz będe dzwonił, kiedy masz czas na wyrezanie całej kolumny, bo mam do wymiany pod 2 DIN :D nie no, myślę, że się z tym uporam, ale dopiero w weekend :([br]Dopisany: 01 Wrzesień 2010, 17:05_________________________________________________ps, więc tak jak na fotce, jest OK? a do tamten białem tylko wkładam antenę, i wsio? czy do tej białej, co jest pustye gniazdko, jeszcze coś włożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpięte jest wszystko ok. Do tej białej wtyczki wkładasz jeszcze drugą antne (w to wolne miejsce) która powinna być gdzieś za radiem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, nie potrafię znaleźć jeszcze jednej anteny, może nie ma? jest ona wymagana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, nie potrafię znaleźć jeszcze jednej anteny, może nie ma? jest ona wymagana?

powinna być. chociaż Ty nie miałeś seryjnego audio wiec nic nie wiadomo... :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Bez tego też będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, nie potrafię znaleźć jeszcze jednej anteny, może nie ma? jest ona wymagana?

powinna być. chociaż Ty nie miałeś seryjnego audio wiec nic nie wiadomo... :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Bez tego też będzie działać.

fakt pomieszało mi sie:D , źle popatrzyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...