Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z innej bajki zajołem sie tematem, i co sie okazuje, ze wylancza po 3 minutach wzmacniacz i jest ok, ale jak otworrze dzwi recznie badz pilotem je odrygluje napiecie sie w momenci pojawia, czyli staruje juz system, ciekawe rozwiazanie :)

nie rozładowywuje aku, a odepnij sobei rnsa na noc i sprawdz czy to on napewno , moze masz juz aku taki padniety ze nietrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak myslalem i kupilem nowy.rano to samo bylo.

przed zalozeniem navi nie bylo tego problemu[br]Dopisany: 16 Grudzień 2009, 22:08_________________________________________________w sobote sie okaze, przyjedzie gosc co ja montowal bo dorzucam dvd i kam cofania i ma zobaczyc czy to wina przejsciowki czy tez moze rns jest padnieta. jezeli nic nie pomoze jade do elektryka niech sprawdzi pobor pradu na wylaczonym kluczyku i szukam przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zielony999

Trzeba też przygotować płytę z SDShackiem:

http://www.users.me.uk/Downloads/Audi.htm

SDScrack: http://naviedit.de/

Get the latest DVD and get the following files:

00.VNS

A2210138.MOT

INDEX.TXT

LDM.BIN

LOADING.KWI

Place them on a temporary directory you know how to find easily.

Run RNSE_SDS.exe and open the above LOADING.KWI file...

Then, just press SAVE (if the button is available, the file could be correctly patched and indeed already is...).

Burn the above files on a CD.

Insert the CD on your RNS-E....

That's all...

Worst thing may happen is your RNS-E does nothing when inserting the CD and this means bad recorder or dirty lens... or even bad media...

Hope this helps...

OOPS: forgot to say you should modify INDEX.TXT file to contain "SOFIDX:0560" instead of "SOFIDX:0550", otherwise no update will happen...

Otherwise you could just use the trick of forcing the RNS-E to upgrade, any firmware inserted (I think it's an Adaptation, but can't remember which one... Just search...).

Witam mam PROSBE , da rade kroś to przetłumaczyć na polski język jak zrobić ta płytke z SDShac , gdzies było opisane na forum ale nie moge znajść . Pliki mam ściągniete ale co dalej co mama skopiować z płyty dvd ??? PROSZE O POMOC

Czy jak wgram ten plik sdshack do rns-e to skasuje mi sie spolszczenie softu ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie nie mam lini k przy rns-e bo nie mialem ori radia skad moge pociagnac linie i czy moze wystarczy canem sie polaczyc prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo chyba pare stron wczesniej,mozesz ze zlacza obd tylko nie pamietam ktory to pin w zlaczu.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ty mowisz na stole a ja chce na stale podlaczyc

jakie -na stole?-zlacze obd masz w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij RNSa i poruszaj kostką od BOSE (3 kostki mini-iso złączone razem) nad złączem głośnikowym prawdopodobnie któryśz pinów tego złącza nie styka za dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Panowie czy do RNS-E wychodziły tylko tunery TV analogowe ?? Czy są też może hybrydy z obsługą DVB-T w MPEG4 ??

Jeśli nie ma takowych czy ktoś z was montował jakiś inszy tuner TV ??

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie nawigacji Audi BNS 5.0 (wygląda prawie tak samo jak RNS-E tylko zamiast kolorowego wyświetlacza jest czerwony) dodam że posiadam auto Audi A4 b6 2001 r. ori zamontowane było radio Chorus II, potem zmieniłem na Concert II, w następnej kolejności było rezanie kosza 2-din i Symphony II i teraz chciałem założyć BNS-a 5.0 więc musiałem kupić przejściówkę z ISO na ISO2. Wcześniej gdzieś przeczytałem że ta przejściówka która pasuje do RNS-E jest identyczna jak do BNS-a ale z tego co zauważyłem różnią się a zresztą radio się nie uruchamia. W RNS w złączu A w polu 5 jest podpięte złącze K-line (dość ważne) a w BNS na tym miejscu jest BOSE pin (zaznaczyłem 1), gdzie powinienem podpiąć K-line do BNS-a skoro nie pod A5. I gdzieś jeszcze przeczytałem że w BNS powinien być podpięty pin SAFE (oznaczyłem go 2) a w tej zakupionej przejściówce jest tam puste pole i druga sprawa skąd go pociągnąć z auta??

RNS

G9OuJ.jpg

BNS 5.0

1eViHS.jpg

W sprawie podpięcia pin SAFE kolega "pagarro" już mi poradził: cytuje - "Połącz pin 15 i 16 w tedy BNS-E się włączy - jest tak samo jak w Concert II MP3" - jeszcze nie sprawdzałem ale powinno pomóc, bardziej chodzi o to gdzie pod podłączyć do BNS-a pin k-line.

Dzieki

OK już wszystko wiem jak by ktoś miał z tym problem odsyłam do tego wątku :

http://www.a4-klub.pl/smf/nawigacja_car_audio_i_cbradio/b6_awx_navi_rnslow_bns_50_przejsciowka_z_iso_na_iso2_jak_podlaczyc-t109136.0.html;new#new

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalzlem taki topic na temat zdejmowania kodu PIN z RNS-E:

http://www.gpsunderground.com/forums/showthread.php?p=128046

plik : http://rapidshare.com/files/328805758/image.rar

wrzucilem tez tu: http://www.fileuploading.net/405993

Zerknijcie i jesli ktos moze to niech sprawdzi ten plik czy dziala.

Haslo na PW

Jak ktoś ma kradzionego RNSa to pewno mu się to przyda :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ludzie z kradzionymi RNSami mają problemy z PINem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...