Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam takie z allegro i sie nadają na złom. Nie dość że się gną to jeszcze są źle poprzycinane że albo nie chcą zaskoczyć albo jak zaskoczą to nie chcą puścić. Nie polecam.

Była już o tym kiedyś dyskusja w divisionie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Z innej beczki gdzie się ustawia głośność dla radia, cd/mp3, bo jak słuchałem na full i tak zgasilem auto, a potem żona chciała jechać na zakupy to za jednym zamachem i fryzjera załatwia i laryngologa chociaż nie była umowiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką głośność odtwarzania jaką masz ustawioną przed wyłączeniem navi będziesz miał również i po ponownym włączeniu. W RNS-E z tego co mi wiadomo nie można ustawić głośności startowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur.. no to niezła porażka, ja do szukałem się tylko glosnosci NAVI i komunikatów drogowych. Żebym wiedzial to bym został przy concert 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do kodowania:

Mam bluetooth, którą opcję mam wybrać?

0xxx?xx: Telephone Preparation

1 = Telephone Preparation NOT installed

2 = Telephone Preparation without Comfort Functionality

3 = Telephone Preparation (Aftermarket Retrofit)

4 = Base Plate (Nokia - Remote Feed Voltage for Microphone inactive)

5 = Telematic Europa (Remote Feed Voltage for Microphone inactive)

6 = Telephone Preparation for North American Region (NAR)

7 = Telephone Preparation with Comfort Functionality

A to pozycja od czego zależy? za co odpowiadają kolejne pozycje?

0xxxx?x: Equipment I

+1 = Standard/Basic Value - Add to the Sum of Options below

+1 = Audi Music Interface (AMI/PR-UF7) installed

+2 = Satellite Radio (SIRIUS/XM) installed

+4 = Analog Input (AUX/PR-UF0/UF1/UF2) installed

A to od czego jest ? +08 - Telematics?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z komunikacją RNS-E z VCDS'em. Przelożyłem k line na PIN 5 wtyczki B ale nie moge uzyskać polączenia z RNS-E. Z pozostałymi sterownikami łączę się bez problemu. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w serwisie po wyjmaki do rnsa i pan odrazu powiedział że to są akcesoria montażowe i tego nie sprzedają. Jak wyjechałem mu z nr i że normalnie to można kupić zaczerwienił się, kazał podać nr, sprawdził i zamówił mi komplet 4 szt. :grin:

Komplet 4 szt ma nr: 8E0 051 530

Odebrałem dzisiaj wyjmaki do radia i pełen pozytyw. 40 zł dałem za 4 szt. i wsadziłem lekko w radio i pyk, pyk i wszystkie ładnie zaskoczyły a te z allegro czy gdzieś to porażka. Także polecam każdemu w zaopatrzenie się w ori wyjmaki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Z innej beczki gdzie się ustawia głośność dla radia, cd/mp3, bo jak słuchałem na full i tak zgasilem auto, a potem żona chciała jechać na zakupy to za jednym zamachem i fryzjera załatwia i laryngologa chociaż nie była umowiona.

straszna porazka z ta glosnoscia,mam to samo od kilku lat,kwestia przyzwyczajenia,wsiadam,przekrecam kluczyk i odruch reki na pokretlo glosnosci:grin:mozna z tym zyc,ale nie powiem,fajnie jakby sie cziszej odpalala:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z komunikacją RNS-E z VCDS'em. Przelożyłem k line na PIN 5 wtyczki B ale nie moge uzyskać polączenia z RNS-E. Z pozostałymi sterownikami łączę się bez problemu. Ma ktoś jakiś pomysł?

Moze za słaby kabel masz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek rns-e z frontem a4 bedzie smigal jak trzeba, po odpowiednim kodowaniu rzecz jasna

Dzięki za odpowiedź, pytałem bo widziałem posty z rns-e z USA itp. na allegro są aukcje gdzie wgrywają polskie menu ale są opisy że do 2009 r. a ta navi jest z 2010 r. dlatego zwątpiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozwiązać problem z komunikacją VCDS a RNS-E. Okablowanie było w porządku...problem leżał po stronie kabla. Użyłem starego niebieskiego obd II z B6 oraz Vaga i połączyło się bez problemu :)

teraz znów mam inny problem ;/ próbuje połączyć się z bluetooth [77]...VCDS widzi go, próbuje nawiązać połączenie ale po chwili rozłącza i tak w kółko...nie pobiera z niego żadnych danych ( numer, kodowanie, błędy ). Moduł ma z końcówką H.

A wygląda to tak:

1) http://i1174.photobucket.com/albums/r616/tombik87/1_zpsfdbe26b0.png

2) http://i1174.photobucket.com/albums/r616/tombik87/2_zps3d439c00.png

Może miał ktoś z Was podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie jestem początkujący w temacie. Mam Seata Exeo z Nawi RNS-E. Był w niej soft SW 0200 HW H05. Postanowiłem wgrać nowy soft w wersji 0650. Znalałem na necie obraz płyty nagrałem w ImageBurn na CD i zrobiłem update. Nawi zobaczyło płytę z softem i zaczelo aktualizacje. Pasek postepu doszedl do konca i nastepnie nawi sama sie uruchomiła ponownie. Jednak po uruchomieniu jak wchowdzę w CAR>Version to mam źle podawany soft bo mam SW X---

Proszę o pomoc bo nie mogę znaleźć rozwiązania. Próbowałem wykonać update do softu 0750 z PL menu ale nie ruszą aktualizacja... ( Płyta nagrana recznie jako CD z plikami i etykieta płyty jakas tam, bo obrazu gotowego nie znalazłem na necie). Bardzo proszę o szybką pomoc.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednym slowem nic nie dala aktualizacja bo miala dojsc regulacja srednich tonow a nie ma a poza tym nie moge teraz tez wgrac polskiego menu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Downgrade ustawie zwykłym kablem VAG Kline ? W Nawigacja>Adaptacja Channel 97 i ustawić na 1.

Tylko Na jaki soft próbować zrobić downgrade ?

Mam oryginalna płytę z mapami. Może ją włożyć i niech zassa z niej soft. Tylko nie wiem jaki tam jest soft.

A skąd pobrac sprawdzony soft 0650 oraz spolszczony soft ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...