Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

problem rozwiązałem sam polegał na tym że coś było nie tak z vcdsem, reinstal i można już mnieniać kodowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chłopaki, czy da się coś zrobić z głośnością rns-e po uruchomieniu?

- głośność radia/SD/CD zawsze jest taka sama i za głośna
- dzwonek telefonu jest za głośny
- czy można wyłączyć sygnalizację połączenia/rozłączenia z telefonem przez BT? Też jest za głośna..

Myślałem o tym, żeby na stałe wstawić dzielnik (potencjometr) na wejściu wzmacniacza, ale może jest mniej inwazyjna metoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek polaczenia z telefonem mozna chyba z tego co pamietam vcdsem wylaczyc... albo zsciszyc. 

Dzwonka polaczenia nie znalazlem opcji przyciszenia bo sam szukalem bo wkurza mnie glosny dzwonek. Zawsze mi dziecko budzi w aucie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem już do etapu zamontowanego adaptera od Wosza, tunera wiwa, gniazda usb w schowku, ori modułu telefonu Bluetooth Q, modułu BT do przesyłania muzyki, auxa i kamery cofania. 

Czas na VIM :)

 Mam spolszczone RNS-E (soft 750) i co dalej?

- znalazłem takie pliki z opisem, który się często przewija.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic840357.html

Ale czytałem o jakichś problemach z GALA i lektorem w tylnym głośniku. Brakuje informacji czy można potem wrzucić ponownie polski soft. Jeśli można - to skąd go wziąć?

Z drugiej strony jest http://naviedit.de/, które rozwiązuje problemy z lektorem, ale do pobrania jest jakiś plik .exe, który nic nie robi i w dodatku nie można go wyłączyć.

Pomoże mi ktoś proszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Sorry, jeśli odpowiedzi na moje pytania są gdzieś na widoku, ale trochę stron już temat nazbierał. Zastanawiam się nad zakupem RNS-E LED, ale mam pewne wątpliwości, czy będę w stanie sam to ogarnąć. Mam b7 z USA z radiem Symphony 2+ i płetwę rekina na dachu. I tu pojawiają się moje pytania:
1. Czytałem, że modele z USA mają zawsze antenę GPS. Gdzie powinienem znaleźć kabel/wtyczkę od tej anteny?
2. W co powinienem się zaopatrzyć chcąc przejść z Symphony 2+ (2din, wbudowana zmieniarka) na RNS-E LED?
3. Czy takie przejście jest bezproblemowe? Posiada jakieś wady?
4. Mam FIS monochromatyczny. Straciłbym coś w porównaniu z kolorowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jesli jest to podejrzewam ze zostala poprowadzona za radio? Chociaz nie wiem po co jesli nie miala by byc używana?
Z symphony 2+ jest raczej ten sam quadlock co w rnse wiec chyba bedzie z glowy adapter iso-quadlock.
Wada , odbior radia moze sie pogorszyc bo rnse uzywa innego wzmacniacza sygnalu.
Fis bedzie poprostu wyswietlal dalej wszystko monochromatycznie w porownaniu z kolorowym jest gorszy ale tak samo jest ze starym radiem tu n8c gorzej nie bedzie poprostu w mono beda pokazywane instrukcje z navi

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena gsm idzie do uchwytu na telefon.

Wysłano z Nokii 5110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, turbobastard napisał:

Antena jesli jest to podejrzewam ze zostala poprowadzona za radio?

Gdzieś trafiłem na wzmiankę, że mogła być poprowadzona tylko do bagażnika i trzeba jakiś przedłużacz kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie w RNS-E LED koduje się opcje wyciszania RNS-E przy wrzucaniu wstecznego biegu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RNS-E 193B działało mi bez najmniejszego problemu, w RNS-E 193G już nie działa więc musi to być kwestia kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to ustawiales bo sam chcialbym to miec zrobione w swojej RNSE 2010 LED. Bo nie wycisza mi glosnikow jak wrzuce wsteczny.

 

A gdzie jest ten pin rfsl ? Kolego turbobastrad mozesz opisac dokladniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad ten sygnał powinien tam wchodzic ?

I czy to nie jest tam na tym pinie sygnal od kamery cofania ?

Edytowane przez PiterEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z adaptera do kamery cofania. Ale to nie z kazdym tak jest. Ja mam taki ze ten sygnal idzie po canach np.
Ale wiem ze ten pin jest od kamery cofania.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtyczce nic nie zmieniałem, muszę zobaczyć czy mam taki pin w RNS-E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...