Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolegów

Przymierzam się do podpięcia PDC z przodu w związku z tym moje pytanie. Posiadam Audi B6 ale przód ma B7 co za tym idzie czujniki razem z wiązką również od B7 ale nie podłączone (taki już kupiłem, sterownik jeszcze jest 4 kanałowy więc czeka wymiana plus dokładka wiązki)

Teraz moje pytanie czy nie bedzie się to gryzło jesli z tyłu są czujniki ori z B6 a z przodu ori z B7 ?

Pytam aby się upenić ponieważ zaniepokoił mnie troche post Bart-S (drugi z tej strony na górze )

- Może tak - czujnik w B7 zadziała w B6 ale wygląda inaczej i ma inne oznaczenie 7H0919275D

Jak sądzicie?

Może jest ktoś kto to już przetestował ?

ps

już 3 rok a temat ciągle aktualny :thumbup1:

Opublikowano

..mogą być i z B7 to bez znaczenia:wink:

Opublikowano

Oki dzięki

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam,

zamierzam się do naprawy systemu PDC. VCDS zwrócił mi takie błedy

Thursday,12,January,2012,15:44:27:46862VCDS Version: Release 10.6.0
Data version: 20100630






--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------




               Address 76: Park Assist       Labels: 
Control Module Part Number: 
 Component and/or Version: 
          Software Coding: 
           Work Shop Code:   
                     VCID: 55AA830AC35B40B4
2 Faults Found 


01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor 
           009 - Open or Short to Ground
            Freeze Frame 
                   Fault Status: 01101001
                   Fault Priority: 3
                   Fault Frequency: 1
                   Reset counter: 78
                   Mileage: 0 km
                   Time Indication: 0
                   Date: 2000.01.01
                   Time: 00:00:00


01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor 
           002 - Lower Limit Exceeded
            Freeze Frame 
                   Fault Status: 01100010
                   Fault Priority: 3
                   Fault Frequency: 1
                   Reset counter: 78
                   Mileage: 0 km
                   Time Indication: 0
                   Date: 2000.01.01
                   Time: 00:00:00


Domyślam się, że jest coś z wiązką, że może być gdzieś przerwana. Z tego co mówił mi mechanik, jak oglądał wiązki w zderzakach, to wszystko wydaję się ok. Może wiecie gdzie powinienem zacząć szukać we wnętrzu? Może są jakieś takie miejsca we wnętrzu, że jest większe prawdopodobieństwo, że może coś się stać z wiązką?

Opublikowano
  • Autor
Witam,

zamierzam się do naprawy systemu PDC. VCDS zwrócił mi takie błedy

Thursday,12,January,2012,15:44:27:46862VCDS Version: Release 10.6.0
Data version: 20100630






--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------




               Address 76: Park Assist       Labels: 
Control Module Part Number: 
 Component and/or Version: 
          Software Coding: 
           Work Shop Code:   
                     VCID: 55AA830AC35B40B4
2 Faults Found 


01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor 
           009 - Open or Short to Ground
            Freeze Frame 
                   Fault Status: 01101001
                   Fault Priority: 3
                   Fault Frequency: 1
                   Reset counter: 78
                   Mileage: 0 km
                   Time Indication: 0
                   Date: 2000.01.01
                   Time: 00:00:00


01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor 
           002 - Lower Limit Exceeded
            Freeze Frame 
                   Fault Status: 01100010
                   Fault Priority: 3
                   Fault Frequency: 1
                   Reset counter: 78
                   Mileage: 0 km
                   Time Indication: 0
                   Date: 2000.01.01
                   Time: 00:00:00


Domyślam się, że jest coś z wiązką, że może być gdzieś przerwana. Z tego co mówił mi mechanik, jak oglądał wiązki w zderzakach, to wszystko wydaję się ok. Może wiecie gdzie powinienem zacząć szukać we wnętrzu? Może są jakieś takie miejsca we wnętrzu, że jest większe prawdopodobieństwo, że może coś się stać z wiązką?

Zacznij od sprawdzenia czy bezpieczniki 5 i 17 są OK.

Opublikowano

Dzięki Bart-S, a jeżeli to jednak nie będą bezpieczniki, to gdzie polecasz, abym zaczął szukać ?

Opublikowano
  • Autor
Dzięki Bart-S, a jeżeli to jednak nie będą bezpieczniki, to gdzie polecasz, abym zaczął szukać ?
Zacznij od bezpieczników a potem się zobaczy.
Opublikowano

No i wyrezałem wszystko działa jak należy :banan:

Jeszcze tylko otwory w zderzaku na czujniki i wsio :decayed:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam, jestem użytkownikiem a3 8l, na swoim forum nie mogę doprosić się pomocy więc pisze tutaj :) mało pomocni ludzie, leniwi lub mało ogarnięci w elektronice audi tam są, mam nadzieję że mi pomożecie i nie zbezcześcicie mnie za to że pisze na tym forum o innym modelu :) dzisiaj montowałem ori parkowanie ze zderzakiem s3, moduł parkowania mam 4B0919283 i czujniki s3 4B0919275A. Wszystko podłączone na ori wiązce, czujniki parkowania kupiłem razem z blendą i wiązką. Po podłączeniu wywala 4 błędy czujników:

01545 - Sensor for Parking Aid; Rear Left (G203)

30-00 - Open or Short to Plus

01546 - Sensor for Parking Aid; Rear Mid-Left (G204)

31-00 - Open or Short to Ground

01547 - Sensor for Parking Aid; Rear Mid-Right (G205)

31-00 - Open or Short to Ground

01548 - Sensor for Parking Aid; Rear Right (G206)

31-00 - Open or Short to Ground

Możliwe jest że 4 czujniki padnięte? Może zły numer sterownika dobrałem? jak sprawdzić czujnik czy jest ok po rezystencji amperomierzem? jakie powinny być wartości? nie wiem jak to ugryźć, czy kupić 4 nowe czujniki czy może wiązka albo moduł padnięty, żeby to błąd jednego czujnika był to ok wiadomo wymiana i git a tu 4 szt w błędach po montażu więc nie wiem czy czasem nie wiązka lub moduł, macie jakieś sugestie jak krok po kroku na piechotę posprawdzać gdzie jest usterka?

Opublikowano
  • Autor

Wersje sterownika i czujników są OK (powinny ze sobą pracować). Wygląda na to, że coś nie tak z wiązką - potrzebny jeden na bank sprawny czujnik (podmień go z dowolnym który masz i... nie powinno być błędu = masz odpowiedź).

Jest też możliwość, że to sam sterownik - niestety bez części na podmiankę nie dowiesz się (bloki pomiarowe w PDC w w/w przypadku nic nie podpowiedzą).

Opublikowano

Bart-S dzięki :) wiązka robiła zwarcie już wszystko działa jak należy

Opublikowano

Witam

Mam sterownik z A4 B7 8E0 919 283D i próbuje dołożyć parktronic do swojej A4 również B7. Sterownik mam razem z wiązką czujników i brązową kostką 16 pinów z obciętymi kablami. Próbowałem to połączyć wedle instrukcji cytowanej poniżej, ale ani razu nie mogłem się połączyć VCDS'em z PDC kanał 76. Co minimum musi być podpięte i gdzie żeby chociaż diagnostyka sterownika PDC działała.

Oczywiście żadnego sygnału z głośniczka też nie było

Sterownik D jest 4-kanałowy - więc jeśli podłączasz tylko tył, to będzie śmigać prawidłowo.

Montując moduł z B7 potrzebne wykorzystujesz następujące piny:

1 - Zasilanie po zapłonie (czarno/niebieski)

2 - Głośnik (żółto/czerwony)

3 - Zasilanie stałe (czerwono/fioletowy)

4 - x

5 - x

6 - x

7 - CAN Low (pomarańczowo/brązowy)

8 - Masa (brązowy)

9 - x

10 - Głośnik (brązowo/czerwony)

11 - x

12 - Złącze diagnostyczne (zielono/niebieski)

13 - x

14 - CAN High (pomarańczowo/zielony)

15 - x

16 - x

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
Witam

Mam sterownik z A4 B7 8E0 919 283D i próbuje dołożyć parktronic do swojej A4 również B7. Sterownik mam razem z wiązką czujników i brązową kostką 16 pinów z obciętymi kablami. Próbowałem to połączyć wedle instrukcji cytowanej poniżej, ale ani razu nie mogłem się połączyć VCDS'em z PDC kanał 76. Co minimum musi być podpięte i gdzie żeby chociaż diagnostyka sterownika PDC działała.

Oczywiście żadnego sygnału z głośniczka też nie było

Montując moduł z B7 potrzebne wykorzystujesz następujące piny:

1 - Zasilanie po zapłonie (czarno/niebieski)

2 - Głośnik (żółto/czerwony)

3 - Zasilanie stałe (czerwono/fioletowy)

4 - x

5 - x

6 - x

7 - CAN Low (pomarańczowo/brązowy)

8 - Masa (brązowy)

9 - x

10 - Głośnik (brązowo/czerwony)

11 - x

12 - Złącze diagnostyczne (zielono/niebieski)

13 - x

14 - CAN High (pomarańczowo/zielony)

15 - x

16 - x

Może sterownik masz walnięty - podłączone muszą być 1, 3, 7, 8, 12 i 14.

Opublikowano

Ważne jest skąd wezmę Can High i Can Low?

Opublikowano
  • Autor
Ważne jest skąd wezmę Can High i Can Low?

Tak - poszukaj na lewym słupku A kabelków splecionych ze sobą i w tych samych kolorach (pomarańczowo/zielony i pomarańczowo/brązowy).

Opublikowano

Poniżej jest rozpiska gniazda OBD2

1 – 15a bezp.31 -czarny/niebieski

4 – masa -brązowy

5 – masa sygn -brązowy

6 – CAN high -pomarańcz/czarny

7 – K -zielony/czerwony

14 – CAN low -pomarańcz/brązowy

15 – L -zielony/niebieski

16 - +12v bezp.12 -czerwony/czarny

Próbowałem się podpinać z CAN również do niej i nic. A jeśli chodzi o złącze diagnostyczne to podpinamy się pod pin 7 czy 15 w gnieźnie OBD?

Opublikowano
  • Autor

A jeśli chodzi o złącze diagnostyczne to podpinamy się pod pin 7 czy 15 w gnieźnie OBD?

Pin 15.

---------- Post dopisany at 22:21 ---------- Poprzedni post napisany at 22:18 ----------

Próbowałem się podpinać z CAN również do niej i nic.

W aucie są różne magistrale CAN - masz się wpiąć do tej konkretnej ("Komfort"). Skoro na rozpisce masz kabel pomarańczowo/czarny a ja podałem Ci pomarańczowo/zielony to chyba wszystko jasne... Nie można się podpinać byle gdzie - czytajcie ze zrozumieniem!!!

Opublikowano

Witam potrzebuje pomocy przy montażu PDC w Audi A4 B5 1999r zakupiłem sobie zestaw w 15lolo wszystko już rozciągnąłem pozostało podpiąć kostkie 16 pinową do samochodu, kiedyś w A3 z pomocą Bart-S udało mi się podłączyć no ale skleroza nie boli (podobno). Tak więc koledzy gdzie mam się wpiąć tą kostką 16 pinową

762_0.jpg

DSC05641.jpg

DSC05642.jpg

DSC05640.jpg

Opublikowano
  • Autor
Witam potrzebuje pomocy przy montażu PDC w Audi A4 B5 1999r zakupiłem sobie zestaw w 15lolo wszystko już rozciągnąłem pozostało podpiąć kostkie 16 pinową do samochodu, kiedyś w A3 z pomocą Bart-S udało mi się podłączyć no ale skleroza nie boli (podobno). Tak więc koledzy gdzie mam się wpiąć tą kostką 16 pinową

http://s18.postimg.org/vhm27clz9/762_0.jpg

http://s22.postimg.org/j0iaf3va5/DSC05641.jpg

http://s16.postimg.org/qashpryld/DSC05642.jpg

http://s15.postimg.org/mavtg7xbr/DSC05640.jpg

Pin 1: zasilanie po stacyjce (z bezpiecznika nr 5) - na lewym słupku A masz białą kostkę 10-pin, podłaczasz sie pod pin 2 (z drugiej strony kostka powinna być w tym samym miejscu obsadzona kabelkiem czarno/czerwonym).

Pin 2: "-" głośniczka

Pin 3: -

Pin 4: -

Pin 5: odcięcie tylnego światła przeciwmgielnego (podłaczasz tylko jeśli w aucie jest hak)

Pin 6: światło wstecznego (szukasz w wiązce tylnej lampy kabelka niebiesko/czerwonego)

Pin 7: -

Pin 8: masa

Pin 9: zasilanie po stacyjce (to samo źródło co pin 1)

Pin 10: "+" głośniczka

Pin 11: sygnał prędkości (na lewym słupku A masz białą kostkę 10-pin, podłączasz się do pinu 3 - z drugiej strony wtyczki powinien być doprowadzony kabelek biało/niebieski)

Pin 12: linia diagnostyczna K (na lewym słupku A masz białą kostkę 10-pin, podłaczasz się do pinu 6 - z drugiej strony wtyczki powinien być doprowadzony kabelek zielono/niebieski)

Pin 13: -

Pin 14: -

Pin 15: -

Pin 16: masa

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.