Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc zadam je może ktoś będzie wiedział.

Mam ori czujniki z tyłu czy zakładając czujniki z przodu muszę zmieniać dokładać sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i prowadzić instalację. Czeka Cię wymiana modułu na 8-kanałowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy,zamontowałem parktronik, przód i tył - dorwałem oryginalną instalację, jednak po włączeniu przyciskiem w środku piszczy a VAG pokazuje błąd - coś z brakiem masy w przednich czujnikach, ostatnio zdjąłem zderzak i okazało się że w kostce mam strasznie zaśniedziałe piny i jeden to jak by był wyłamany ( nie sprawdziłem tego przy montażu) pytanie jaki numer ma ta kostka w zderzaku i ile ma pinów? zastanawiam się czy kupować taką nową w ASO z pinami czy też zastosować jakiś zamiennik z elektornika...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić. Nie zrobisz tak idealnie i ciężko kupić koszyczki na czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić. Nie zrobisz tak idealnie i ciężko kupić koszyczki na czujniki.

dokładnie , ja wierciłem w C5 i jest parę problemów np. rozmiar czujników , ciężko dostać tanią otwornicę pod ten wymiar , koszyczki zdobyłem z czujnikami i wiązką z A3 8P zupełnie przypadkowo , potem to trzeba pokleić i wygładzić żeby ładnie wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może mi napisać ile wtyczek powinno wychodzić z modułu parktronica jeżeli jest tylko na tył ?

U mnie środkowe gniazdo jest wolne, dedukuję ze może ono służyć do parktronica przód ?

Nr modułu 8 Z0 919 283 A .

Nie działa parktronic, mam błąd głośnika, nie mogę go zlokalizować.

Znalazłem moduł parktronica, jest umieszczony po lewej stronie z tyłu za panelem cd od nawigacji, natomiast głośniczka tam nie ma ani też nie jest podpięty na tylnej półce,

jakieś sugestie gdzie go jeszcze można szukać ?

Temat dotyczy A4 B6 sedan z 2002 roku.

Problem rozwiązany, głośniczek znajduje się na tylnej półce obok subwoofera, wystarczy zdjąć jego osłonę od wewnątrz auta i mamy doskonały dostęp.

Edytowane przez pawelwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko :)

Gdzie dostaliscie piny panowie, jak je dobraliscie, maja jakas nazwe czy cus?

Jak wpiac kabelki do kostki glosniczka? Zalutowac i wlozyc czy tez jakis pin jest?

Edytowane przez martinger416
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest podjechać na szrot i wyrwać za grosze kawałek wiązki, czy nawet same wtyczki.

Możesz również kupić na allegro.

Gdzieś na forum, jest spis numerów konektorów

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat papierem ściernym usuwałem część starej farby jak była grubo położona z zaciekami , a tak to tylko matowiłem papierem drobnej gradacji przed malowaniem.

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, próbuję zrobić pdc z przodu w b7 i mam kupione dwie częściowe wiązki i moduł niestety z b6.  Jedna wiązka z wtyczki 12 pinowej ma 8 przewodów,  druga wiązka z wtyczką 16 pinową ma 12 przewodów i to do niej jest podłączony głośnik przedni, chociaż wg schematów głośnik podłączony jest do kostki 12 pinowej. To jak to w końcu powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedni głośnik jest wpięty w T12e/3 i T12e/4

głośnik na tył jest wpięty w T16f/2 i T16f/10

tak to powinno być podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie masz schematy i rysunki. Tam się rozwieją wątpliwości twoje.

 

Miernik w rękę i zapisać kolory i numery pinów.

Porównać że schematami i dopiero potem pytać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to jest dziwne dla mnie że głośniczek (przedni bo na kilkumetrowym kablu) jest wpięty do 16 pinowej kostki i wszystko wygląda jak ori.

Bedę musiał od nowa to zrobić.  

Zawartość dodana 2 minutes later

Dzwoniłem do aso w sprawie adaptera do dwóch różnych miast, i kosztuje on ok 195 zł:facepalm:.  Samo gniazdo adaptera ( przy zderzaku) 45 zł.  Ma ktoś jakieś dojście do tej wiązki w rozsądnych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...