Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może się skusił już na nowość marki Toyo Snowprox S953 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a mam pytanie czy opony GOODYEAR 195/65 R15 Ultra Grip 7+ 91T beda pasowac na ori alu felgi 15? czy indeksc nosnosci moze jest za maly? 91T :mysli:

Będą pasowć bez problemu. Indeks nie jest za mały :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kilku ostrych dniach zimy moge już coś powiedzieć o Pirelli snow sport.

Oponki ładnie sie wgryzają w śnieg, nawet zaspy do połowy koła nie są straszne.

Pierwszy dzień mnie lekko rozczarował (trafiłem na lód pod śniegiem i nie jeździło mi sie zbyt rewelacyjnie) ale teraz po kilku dniach musze zwrócić honor, - to dobre opony.

Nawet ostatnio wjeżdzałem pod spore, nieodśnieżone wzniesienie, do tego przed samym szczytem wylazł mi dziadek i musiałem sie zatrzymać, pomyślałem już że nie wyjade, czeka mnie cofanie i rozpędzanie się od nowa. Ale oponki ładnie wyszły.

Chyba można je porównać na równo z michelinami z tym że pirelli są tańsze.

Oba komplety miałem od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kilku ostrych dniach zimy moge już coś powiedzieć o Pirelli snow sport.

Oponki ładnie sie wgryzają w śnieg, nawet zaspy do połowy koła nie są straszne.

Pierwszy dzień mnie lekko rozczarował (trafiłem na lód pod śniegiem i nie jeździło mi sie zbyt rewelacyjnie) ale teraz po kilku dniach musze zwrócić honor, - to dobre opony.

Nawet ostatnio wjeżdzałem pod spore, nieodśnieżone wzniesienie, do tego przed samym szczytem wylazł mi dziadek i musiałem sie zatrzymać, pomyślałem już że nie wyjade, czeka mnie cofanie i rozpędzanie się od nowa. Ale oponki ładnie wyszły.

Chyba można je porównać na równo z michelinami z tym że pirelli są tańsze.

Oba komplety miałem od nowości.

Według mnie Pirelli Snow Sport to w miarę dobre oponki ale ... z Michelin Alpin A3 nie ma ich w ogóle co porównywać - przegrały i to mocno , też oba kpl. miałem od nowości :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam 2gi sezon na Frigo od Dębicy :D Jeśli chodzi o śnieg to spisują się rewelacyjnie.Na lodzie jest już trochę gorzej, ale w stosunku do swojej ceny są świetne.

Dębica wypuściła na rynek model Frigo 2, ale podobno to już nie to samo co jedynki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze zimówki które miałem to:

- Vredestein Snowtrac 3

- Dunlop SP Winter Sport 3D

Które lepsze? Nie wiem. Obie bardzo dobre!

P.S. Muszę dodać, że staram się co 3 lata wymieniać opony zimowe na nowe. Dlaczego? Bo ponad 3-letnia zimówka do niczego już się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj_bobo, coprawda na tych oponach co wymieniłeś wyżej nie jeździłem, ale mam tak samo jak Ty, wymieniam co 3 lata i podpisuje sie pod tym co napisałeś obiema ręcami. :good:

@Robert. powiedz kolego w czym są słabsze ? Bo tak sie składa że wykończyłem 3 komplety michelinów i teraz jeżdze na Pirelkach i nie widze żadnej różnicy, prócz tego że są minimalnie twardsze i nieco inaczej sie zachowują ale za to licze że będą sie mniej zużywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert. powiedz kolego w czym są słabsze ? Bo tak sie składa że wykończyłem 3 komplety michelinów i teraz jeżdze na Pirelkach i nie widze żadnej różnicy, prócz tego że są minimalnie twardsze i nieco inaczej sie zachowują ale za to licze że będą sie mniej zużywać.

Przegrywają głównie na suchej nawierzchni ... a takie jakby nie było mamy dość często ( jak nie najczęściej ) w zimie ... spadnie sobie śnieg ... na drugi dzień "służby" go odśnieżą ... na trzeci My rozjeździmy ... a na czwarty dzień jest sucha nawierzchnia (a następny śnieg spadnie dopiero najwcześniej za tydzień) ... i w tym momencie według mnie są b. kiepskie ... :thumbdown:

Na śniegu ( jakby nie było , mamy go niewiele na drogach "głównych" podczas zimy , chyba że ktoś mieszka w górach :gwizdanie: ) zachowują się przyzwoicie [ale nie dałbym tym oponom więcej niż 4.0 ] ... a ogólna ocena ode mnie to zawyżone 3.5 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to jest śniegu po pachy a niektóre drogi są nieprzejezdne czy nawet zamknięte :wink4: i na moje warunki te opony są OK. :good:

U mnie nie widać czarnego asfaltu, no chyba ża na drodze krajowej ale to też nie zawsze. Dodam że nie mieszkam w górach.

Ps. Kolega wczoraj właśnie wjechał na taką drogę zamkniętą, 2 plastikowe czerwone oznaczenia zagradzające drogę sie przewróciły, i zasypało je śniegiem, wjechał i za kilkaset metrów utknął :D i nie mógł nawet drzwi otworzyć, tyle było śniegu. U nas to jest trzeci świat.

Póki co opony sprawdziły sie wyśmienicie, może trafiłeś na jakiś lichy egzemplarz ? Albo miałeś wyleżakowane jakieś ? Patrzyłeś date produkcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu dotarły do mnie UG 7+ i szczerze je polecam. Nareszcie auto hamuluje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to jest śniegu po pachy a niektóre drogi są nieprzejezdne czy nawet zamknięte :wink4: i na moje warunki te opony są OK. :good:

U mnie nie widać czarnego asfaltu, no chyba ża na drodze krajowej ale to też nie zawsze. Dodam że nie mieszkam w górach.

Póki co opony sprawdziły sie wyśmienicie, może trafiłeś na jakiś lichy egzemplarz ? Albo miałeś wyleżakowane jakieś ? Patrzyłeś date produkcji ?

No właśnie wyżej o tym pisałem że może mieszkasz w górach :wink4:

Data prod. to 1210 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy w zimę przeważnie jeździcie po suchej drodze??? Chyba nie w Polsce :cool1:

Najczęściej to się jeździ po błocie pośniegowym a jak już to rozjeździmy to jest jazda w większości po mokrej drodze, ogólnie to nie pamiętam kiedy ostatnio po suchym asfalcie jechałem i się raczej nie zapowiada żebym w najbliższym czasie miał jeździć, chyba że do DE pojadę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:,

szczerze mogę wam doradzić Michelin Alpin A4. Mam zimówkę o rozmiarze 195/65 R15. Może nie wygląda to efektownie, ale uważam że zimą opona powinna mieć większy profil. Miałem już raz sytuacje podbramkową (hamowanie w warunkach zimowych) i moim zdaniem spisała się idealnie. Jest cicha, ma ładny bieżnik w kształcie jodełki, aquaplaningu brak. Więc dla mnie ideał. Najlepiej spisuje się na mokrym asfalcie, najsłabiej na lodzie. Opony kupiłem po dobrej cenie - 240 zł/szt. ESP ma stosunkowo niedużo do roboty:).

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:,

szczerze mogę wam doradzić Michelin Alpin A4. Mam zimówkę o rozmiarze 195/65 R15. Może nie wygląda to efektownie, ale uważam że zimą opona powinna mieć większy profil. Miałem już raz sytuacje podbramkową (hamowanie w warunkach zimowych) i moim zdaniem spisała się idealnie. Jest cicha, ma ładny bieżnik w kształcie jodełki, aquaplaningu brak. Więc dla mnie ideał. Najlepiej spisuje się na mokrym asfalcie, najsłabiej na lodzie. Opony kupiłem po dobrej cenie - 240 zł/szt. ESP ma stosunkowo niedużo do roboty:).

Pozdrawiam,

Raczej szerokość bo to ona odpowiada za hamowanie :wink4:

Z własnego doświadczenia: nigdy więcej Fulda Kristall Montero :thumbdown:

Goodyear UG 6 były o niebo lepsze. Na następną zimę kupię UG 7.

Fulda to klasa średnia a Goodyear premium. To niestety czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem z niemcowni razem z autem jakies avony ice touring. hmmmm... szału niema.... ale z braku kasy i zwykłego żydzenia jezdze na nich.... za rok się jakies dwie nowe kupi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też słyszałem,że żadna rewelka,ale kupiłem,bo do Polski jadę-może akurat,czytałem,że stosowano opony Avon'a do Aston'ów Rollce'ów,więc firma taka sobie,ale wiadomo,że to zimówka,a Anglicy na zimie się nie znają,bo i skąd... :cool1::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...