Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze kilometry na nowych Nokianach juz za mną. .. Wiem, ze do warunkow zimowych jeszcze daleko ale wrażenia na mokrej nawierzchni jak najbardziej pozytywne. Myślę, że w tym roku zima niczym mnie nie zaskoczy ;)

Was ???

Toż to jesień dopiero lekutko deszczowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pierwsze kilometry na nowych Nokianach juz za mną. .. Wiem, ze do warunkow zimowych jeszcze daleko ale wrażenia na mokrej nawierzchni jak najbardziej pozytywne. Myślę, że w tym roku zima niczym mnie nie zaskoczy ;)

Was ???

Toż to jesień dopiero lekutko deszczowa.

Na codzień jeżdżę drugim autem i żeby nie tracić później czasu w kolejkach do wulkanizatora zmieniłem juz teraz ;) Poza tym kupiłem nowe fele i chciałem zobaczyć jak leżą ;)

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego... :) szukałem felgi oryginalnej i pancernej typowo na zimę. Wybór padł na BBS-a. Znalazłem je u kolegi bubson22, który ma sporo różnych felg i opon do zaoferowania. Pomimo swojego wieku sa idealnie proste. Nie było najmniejszych problemów by je wyważyć. W dodatku pozbyłem się bicia jakie występowało na kole kierownicy przy 140 km/h :D Jeśli kiedykolwiek w przyszłości bedę szukał felg na pewno się do niego odezwę ;)

5yv4nen5.jpg

Tak więc Ada w pełni przygotowana na zimowe wojaże :D

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak d4, choć gdybym teraz miał je zamawiać wziął bym a4. Podobno lepiej sprawują się na asfaltach. Tak przynajmniej twierdzi producent... Znając życie różnica będzie niezauważalna ;)

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak d4, choć gdybym teraz miał je zamawiać wziął bym a4. Podobno lepiej sprawują się na asfaltach. Tak przynajmniej twierdzi producent... Znając życie różnica będzie niezauważalna ;)

Finansowo D4 sa droższe od A4, a przeważnie drozdze=lepsze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego... :) szukałem felgi oryginalnej i pancernej typowo na zimę. Wybór padł na BBS-a. Znalazłem je u kolegi bubson22, który ma sporo różnych felg i opon do zaoferowania. Pomimo swojego wieku sa idealnie proste. Nie było najmniejszych problemów by je wyważyć. W dodatku pozbyłem się bicia jakie występowało na kole kierownicy przy 140 km/h :D Jeśli kiedykolwiek w przyszłości bedę szukał felg na pewno się do niego odezwę ;)

5yv4nen5.jpg

Tak więc Ada w pełni przygotowana na zimowe wojaże :D

Niby tylko ori 16 a wyglada super;) na lato zapraszam po felgi cos wymyslimy 17/18/19/20;)

Edytowane przez bubson22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz rowniez na zimowkach, a to dlatego ze wymienialem olej, klocki. Od razu zimowki kazalem przykrecic wlasnie po to zeby pozniej nie tracic czasu w kolejkach.

W tym roku na Michelin Alpin A4 225/55R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz rowniez na zimowkach, a to dlatego ze wymienialem olej, klocki. Od razu zimowki kazalem przykrecic wlasnie po to zeby pozniej nie tracic czasu w kolejkach.

W tym roku na Michelin Alpin A4 225/55R17

Na bogato jak na łenooo :) Edytowane przez ArkadiuS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o oponie Yokohama V905 - jeżdzi ktoś? Parametrami myślę nie odstaje od Goodyearów, Fuld, Nokianów etc. A cena przystępna mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj muszę zamówić zimowe opony i sam nie wiem czy wziąć 225/55/16 czy 205/60/16. Co będzie lepsze na zimę?

Na wlepce mam takie coś:

https://zapodaj.net/b3fc8dc95a163.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam w swoim Audi poniższe felgi:

http://www.original-felgen.com/8k0601025ap.html

Aktualnie jeżdżę na rozmiarze opon 245/40. Zbliża się zima więc planuje zakup. Pytanie czy z tą felgą będą pasować opony o niższej szerokości, np 225 lub 235 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osta, jednen i drugi rozmiar. Ale prawa fizyki i stara szkoła mówią, żeby wziąć węższe opony

makowe. jeździłem na modelu 902 kilka kat temu w Volvo V70XC. bardzo dobrze wspominam te opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...