Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem teraz na etapie wyboru zimówek do mojej b8 w rozmiarzr 17". Sa jakieś opony, ktore szczególnie moglibyście polecić? Zastanawiam sie między Continentalem i Dunlopem. Tylko, który model? W Conti Ts830 ma homologację Audi a w Dunlopach 3D. Jeszcze biorę pod uwagę TS850 lub 4D. Ktoś moze doradzić, które lepiej się sprawdzą w mieście?

Wysłane z mojego Avanta ;-)

Każda z nich dobrze się sprawi w mieście, do równania możesz wziąć jeszcze Micheliny Alpin 5. Homologacjami nie zawracaj sobie głowy, żaden przedstawiciel nie był mi nigdy w stanie powiedzieć czym się różni opona z homologacją od tej bez. A jeżeli opona ma homologację do Audi to do którego? Q7? Szerzej temat masz opisany http://podrogach.pl/oznaczenia-opon-samochodowych/ o ile jesteś ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jestem teraz na etapie wyboru zimówek do mojej b8 w rozmiarzr 17". Sa jakieś opony, ktore szczególnie moglibyście polecić? Zastanawiam sie między Continentalem i Dunlopem. Tylko, który model? W Conti Ts830 ma homologację Audi a w Dunlopach 3D. Jeszcze biorę pod uwagę TS850 lub 4D. Ktoś moze doradzić, które lepiej się sprawdzą w mieście?

Wysłane z mojego Avanta ;-)

Każda z nich dobrze się sprawi w mieście, do równania możesz wziąć jeszcze Micheliny Alpin 5. Homologacjami nie zawracaj sobie głowy, żaden przedstawiciel nie był mi nigdy w stanie powiedzieć czym się różni opona z homologacją od tej bez. A jeżeli opona ma homologację do Audi to do którego? Q7? Szerzej temat masz opisany http://podrogach.pl/oznaczenia-opon-samochodowych/ o ile jesteś ciekawy.

Bardziej pewnie chodzi o homologację dla konkretnegi rozmiaru opony, w tym przypadku 225/50 R17. Dzięki za tekst :). A ma jakieś znaczenie czy to będzie 94H czy 98V. Chodzi mi o to czy będzie większy opór toczenia, czy któraś może się szybciej zużywać itp?

Edytowane przez pafcio87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje 16 cali na zime. Co polecicie najlepszego poparte jakimiś testami / recenzją?

Jak coś znajdziesz, to podziel się tutaj opinią ;) również szukam 16 na zimę ;) Na razie mam good year'y , ale najlepszy czas mają już za sobą...

Edytowane przez opti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian WR A3 nadal jest w klasie cena/jakość mistrzem czy coś sie zmieniło?

BTW Ktoś kupował już opony w tym sklepie? Mają te Nokiany wyjątkowo tanio i na dodatek wysyłka free niezależnie od ilości

http://polskihurtopon.pl/p/9372-nokian-wr-a3-20550-r17-93-v-xl-c-c-2-72db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dać opinię czy kupiłem Nokiany Fińskie, jednak przez tel powiedziano mi, że opony mają być początkiem września a dziś dzwoniłem i ma być dostawa do 2 tygodni także końcem września, coś będę wiedział dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tych oponkach http://allegro.pl/show_item.php?item=5432443876&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62 Miał ktoś styczność z tym sprzedawcą? Trochę negatywów ma i się obawiam...

Edytowane przez pafcio87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował może "tańsze" opony typu np. sava eskimo s3 , goodride sw608 w rozmiarze 16" i "pochodne" , jak z ich jakością/użytkowaniem na drodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na uważam, że budżetówki to co najwyżej na lato. Nigdy na zimę.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sava Eskimo S3, polecam szczerze, naprawdę zaskaujaco dobre opony. Miałem te na A6C5 2.4V6 ośka, automat. Naprawdę, chodziłem w zimę jak pług na osiedlu, a w Suwałkach, uwierzcie mi, śniegu potrafi przypierniczyć.

Edytowane przez SHITERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dzisiaj jeżdżę na oponach Riken Snowtime B2 kupione na tej aukcji http://allegro.pl/4x-riken-205-55r16-snowtime-b2-gr-michelin-zima-i5589881874.html i jak na razie jestem zadowolony, typowa budżetówka za śmieszną kasę. Czytałem dużo w sieci zanim je kupiłem i wszyscy polecali i ja też. Na suchym i mokrym asfalcie jest ok a na śniegu czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje kupić dobre opony zimowe 16 cali.

Z racji ze głównie będą użytkowane w okolicach gór, gdzie zima jest bardziej sroga.

Samochód to B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tych oponkach http://allegro.pl/show_item.php?item=5432443876&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62 Miał ktoś styczność z tym sprzedawcą? Trochę negatywów ma i się obawiam...

Guma świetna na zimę, osobiście na niej jeżdzę, polecam. A jeżeli chodzi o zakup na allegro, taniej wyjdzie Cię na oponeo z wysyłką w cenie. Pozdrawiam Edytowane przez robert739
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje kupić dobre opony zimowe 16 cali.

Z racji ze głównie będą użytkowane w okolicach gór, gdzie zima jest bardziej sroga.

Samochód to B6

Skoro potrzebujesz to poczytaj ten temat i na pewno wybierzesz coś dobrego :hi:

Edytowane przez carrera369
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje kupić dobre opony zimowe 16 cali.

Z racji ze głównie będą użytkowane w okolicach gór, gdzie zima jest bardziej sroga.

Samochód to B6

Skoro potrzebujesz to poczytaj ten temat i na pewno wybierzesz coś dobrego :hi:

Prawie 3 tysiące postów to mi do zimy zejdzię. A też część jest nieaktualnych - starych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...