Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chyba się zdecyduje na michelina alpin a4

dwie ostanie zimy jeździłem na Michelin Alpin A3 w rozmiarze 195/65 R15 , z czystym sumieniem mogę powiedzieć że to najlepsza zimowa opona jaką do tej pory miałem :good: , teraz jestem przed zakupem 205/55 R16 i Michały A4 w tym rozmiarze są trochę za drogie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się zdecyduje na michelina alpin a4

dwie ostanie zimy jeździłem na Michelin Alpin A3 w rozmiarze 195/65 R15 , z czystym sumieniem mogę powiedzieć że to najlepsza zimowa opona jaką do tej pory miałem :good: , teraz jestem przed zakupem 205/55 R16 i Michały A4 w tym rozmiarze są trochę za drogie :thumbdown:

Miałem Alpin A3 trzy sezony na Multivanie rozmiar 205/70/15. Rewelacyjna opona :good:

Teraz założyłem 205/60/16 firmy Accelera :decayed:

Nie jest źle jeśli temperatura jest niska,ale jak przekroczy +10stopni trzeba być czujnym,bo robią się trochę kisielowate. :decayed:

Nie były to opony typowe na busa,tylko osobowe z wysokim indeksem nośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku zrezygnowałem z Michelina, bo stwierdziłem że przepłacam.

Zdarłem 3 komplety zimówek michelin i już ich nie kupie.

Wg mnie co model to były słabsze. Nie mam zamiaru już sprawdzać ich nowego modelu michelin A4. Straciłem cierpliwość i przeszedłem do konkurencji. W tym roku sprawdze jak sie jeździ na pirelli.

Później sie zobaczy. Jeszcze są inne opony na świecie :D

Goodyeary, Continentale, Dunlopy i wiele innych :D Do michelina pozostał niesmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej firmie szpec od opon(IC) mówi żeby brać klebery :good: Cena za***ista a mówi że brałby nawet zamiast goodyear`ów :cool1: Nie jeździłem ale kupie już nie długo komplecik... Krisalp HP2javascript:void(0); :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej firmie szpec od opon(IC) mówi żeby brać klebery :good: Cena za***ista a mówi że brałby nawet zamiast goodyear`ów :cool1: Nie jeździłem ale kupie już nie długo komplecik... Krisalp HP2javascript:void(0); :wink4:

mam trzeci sezon na A4 Klebery,auto zachowuje się na nich bardzo pewnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej firmie szpec od opon(IC) mówi żeby brać klebery :good: Cena za***ista a mówi że brałby nawet zamiast goodyear`ów :cool1: Nie jeździłem ale kupie już nie długo komplecik... Krisalp HP2javascript:void(0); :wink4:

mam trzeci sezon na A4 Klebery,auto zachowuje się na nich bardzo pewnie :good:

ja też je sobie chwale :good: i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, ja testowałem ale póki co ani deszczu ani śniegu więc za dużo powiedzieć nie moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował już ktoś Pirelli Snowsport ?

Jeździłem jakiś czas temu na tych oponach w poprzednim aucie.(Ibiza) Mogę powiedzieć tyle że na pewno są bardzo komfortowe. Trcohę słabo trzymają na głebokim śniegu. Poza tym ok :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyły mi się Pirelli Winter. Zrobiłem na nich 60.000, a były już założone kiedy autko przyjechało na nich z Niemiec. 80 % to trasa austria-dom. No i teraz pytanie, czy znowu Pirelli, albo może Goodyer lub Michelin :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyły mi się Pirelli Winter. Zrobiłem na nich 60.000, a były już założone kiedy autko przyjechało na nich z Niemiec. 80 % to trasa austria-dom. No i teraz pytanie, czy znowu Pirelli, albo może Goodyer lub Michelin :mysli:

No ale co , chwalisz je sobie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów z nimi nie było. Ale tak jak pisałem, głównie trasa, czyli drogi raczej oczyszczone, mokre. W śniegu, tez całkiem dobrze. Nie mam porównania z innymi, na tych jeździłem trzy sezony. Ogólnie jestem zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Michelin alpin A3... co prawda nie przejechałem jeszcze na nich nie wiadomo ile km ale parę tras już było i muszę powiedzieć, że na mokrym i suchym trzymają się dużo lepiej niż kleber. Na śniegu nie mam porównania jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kup Goodyeary.

Po zimie wymienimy spostrzeżenia.

Ja na Michelinach jeździłem 9 lat, 3 komplety po 3 sezony. Ostatni model A3 był najsłabszy z tych 3. Być może nowszy A4 będzie lepszy ale nie mam ochoty już sprawdzać.

Ty sprawdzisz Goodyeary i porównasz do pirelli,

A ja sprawdze pirelli do moich poprzednich michelinów :D

@Madoń może u was w Szczecinie się sprawdzają ale u nas na śląsku gdzie zimy są ostrzejsze to niekoniecznie. Z tym się zgodze, są leszpe niż Klebery ale za te pieniądze łaski nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc padło na Goodyeary :naughty:.Już założone. Dzisiaj pierwsza trasa, jakieś 800 km. Za oknem +10 st. i sucho więc na zimówki nie bardzo.W nocy temp. pewnie spadnie do +5, może zera. Zobaczymy jak wypadną w tych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...