Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, wiekszosc z was pisze tutaj o R15 a przeciez w naszych A4-kach (przynajmniej w B6) sa 16ki. Wszyscy zakupili sobie felgi 15" i pod to kupuja opony? Warto? :)

Przecież B6 wyjeżdżało z fabryki również na 15" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... czyli poprzedni właściciel zmienił na 16" i się nie pochwalił ;) Czyli muszę sprawdzić co się będzie bardziej opłacało. Kupowanie 16" opon, które są droższe czy 15" felgi na zime + 15" opony ;)

Tak patrze na stronie Tire Size Calculator - tire & wheel plus sizing i wychodzi na to, ze A4 były w wersji 16". Jak sprawdzić jakie miałem oryginalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... czyli poprzedni właściciel zmienił na 16" i się nie pochwalił ;)

Tak patrze na stronie Tire Size Calculator - tire & wheel plus sizing i wychodzi na to, ze A4 były w wersji 16". Jak sprawdzić jakie miałem oryginalne?

Z fabryki auto mogło wyjechać na rozmiarze jaki zażyczył sobie klient. Tak więc nie wychodzi na to, że były w 16" :wink:

Sprawdź sobie w kodach wyposażenia jakie miałeś kółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już felgi 16 to ja bym nie cudował z kołami 15''. Zostaw sobie te felgi 16 i kup opony 16 na zimę.

To że część ludzi jeździ na 15 to wcale nie jest powiedziane że tak trzeba, sporo ludzi jezdzi tez na 16'' i tak samo na 17''.

Opona 205/55R16 nie jest jeszcze aż tak droga jak 17''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na tabliczce znamieniowej na słupku przy drzwiach od strony pasazera i jest tam, ze moge miec 15" 16" i 17" . Na zime napisane jest 15" 195/55.

A tak w praktyce, to w zimie lepiej się sprawdzają 195/55/R15 czy np. 205/55/R16 ? czy to bez znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w praktyce, to w zimie lepiej się sprawdzają 195/55/R15 czy np. 205/55/R16 ? czy to bez znaczenia?

Bez znaczenia. Wybieraj tę opcję, na którą wywalisz mniej kasy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniałem opony na zimowe i gościu mówił żebym nie kupywał zimówek goodyear bo się podobno zepsuły , opona skacze prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniałem opony na zimowe i gościu mówił żebym nie kupywał zimówek goodyear bo się podobno zepsuły , opona skacze prawda???

UG8 już szału nie robi. Co to znaczy, że opona skacze? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się pochwalę że mam na zimę chińczyki Ling Long winter hero 650 205/55 R16 :polew::polew::polew:

bieżnik 7 mm i rocznik 2009

nie śmiejcie się ale tak się złożyło że były gratis z felgami :decayed:, osobiście sam bym ich nie kupił ze względu na to że made in china, ale muszę powiedzieć że na śniegu i lodzie prowadzą się zaskakująco dobrze jak na chińskie badziewie, z zatrzymaniem auta też nie ma problemów, lecz niestety na mokrej drodze jest tragedia i trzeba uważać. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli UG 7+ lepsza niż UG8?? tak mi powiedział typek co opony zmieniał, ogólnie odradzał nowe goodyeary. chce kupić 2 oponki i mam właśnie dylemat 7+ czy 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli UG 7+ lepsza niż UG8?? tak mi powiedział typek co opony zmieniał, ogólnie odradzał nowe goodyeary. chce kupić 2 oponki i mam właśnie dylemat 7+ czy 8.

Weź sobie Michelin Alpin A4 i po problemie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się pochwalę że mam na zimę chińczyki Ling Long winter hero 650 205/55 R16 :polew::polew::polew:

bieżnik 7 mm i rocznik 2009

nie śmiejcie się ale tak się złożyło że były gratis z felgami :decayed:, osobiście sam bym ich nie kupił ze względu na to że made in china, ale muszę powiedzieć że na śniegu i lodzie prowadzą się zaskakująco dobrze jak na chińskie badziewie, z zatrzymaniem auta też nie ma problemów, lecz niestety na mokrej drodze jest tragedia i trzeba uważać. :banan:

Ja powiem tak;

Mialem w lato opony chinskiej produkcji pojezdzilem 1,5 miesiaca ina oponie 17cal od srodka zaczely sie pojawiac buble co powodowalo trzepaniem ukladu kierowniczego.

W zyciu nie kupie nic gumopodobnego na swoje kólka.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w praktyce, to w zimie lepiej się sprawdzają 195/55/R15 czy np. 205/55/R16 ? czy to bez znaczenia?

Bez znaczenia. Wybieraj tę opcję, na którą wywalisz mniej kasy :wink:

dokładnie tak jak pisze Hugo, 15" (195/65), 16" (205/55) czy 17" (205/50) to bez znaczenia. wiadomo że na zime (śnieg, błoto pośniegowe) zaleca się węższe opony ale zimą również jeździ się po suchych drogach (odśnieżonych) gdzie lepiej sprawdzają się trochę szersze opony.

czyli UG 7+ lepsza niż UG8?? tak mi powiedział typek co opony zmieniał, ogólnie odradzał nowe goodyeary. chce kupić 2 oponki i mam właśnie dylemat 7+ czy 8.

pod jakim względem są gorsze? czy w twoim użytkowaniu ta "gorsza" rzecz w oponach UG8 będzie odczuwalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UG8 są lepsze niż UG7, po prostu nie robią już szału na tle konkurencji jak kiedyś UG7 :wink:

Michelin Alpin A4 i Conti TS850 są git...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście polecili z tych opon:

Firestone Winterhawk 2 EVO

Vredestein Snowtrac

Szukam do auta żony więc rozmiar 155/80 R13.

Jeżdził ktoś może na któryś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście polecili z tych opon:

Firestone Winterhawk 2 EVO

Vredestein Snowtrac

Szukam do auta żony więc rozmiar 155/80 R13.

Jeżdził ktoś może na któryś?

Mam snowtrac 3 205/55R16 i 175/65R14, oba rozmiary sprawują się super ale w moim odczuciu i wg wyników testów ta opona lepiej spisuje się w węższych wydaniach także polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście polecili z tych opon:

Firestone Winterhawk 2 EVO

Vredestein Snowtrac

Szukam do auta żony więc rozmiar 155/80 R13.

Jeżdził ktoś może na któryś?

Z tego co wyczytalem to firestony evo wypadly w testach lepiej noz vredestein.

Wystarczy wklepac w google test adac albo tuv i tabela mowi wszystko.

Sam dzisiaj zakupilem 4szt firestone evo 2, 205/60/16 jutro dojda takze wkoncu bede mogl spokojnie jezdzic i oczekiwac na snieg ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...