Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

ja miałem oponki Kleber i mogę je polecić z czystym sumieniem super przyczepność dokładnie takie jak na linku 4 opony 195/65R15 91T KLEBER KRISALP HP2 2012r. (2968878255) - motoAllegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam założóne u siebie opony Bridgestone Blizzak LM30 w rozmiarze 185/65R15 są to opony z bieżnikiem asymetrycznym i nie mogę się do nich przyczepić trzymają ładnie, może przez ich szerokość zachowują się tak dobrze w śniegi i błocie pośniegowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodyear Ultragrip 8 205/55/16, najlepsze jakie dotąd miałem, tylko że cena kosmiczna, ale polecam w 100%!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja też zabiorę głos w sprawie opon, po pierwszej bogatej w śnieg i lód skandynawskiej zimie w SZwecji opony marki Nokian WR D3 polecam z czystym sumieniem!!!!!!!! przetestowane w różnych warunkach pogodowych , podczas śnieżycy i podczas przylodzenia nawieżchni i przy lekkim deszczu i dostają szóstkę w mojej ocenie:banan:

dla porównania ostatnio były KLEBERki i byłam zadowolona ale teraz jestem zadowolona podwójnie!!!!!!!!:decayed:

---------- Post dopisany at 18:35 ---------- Poprzedni post napisany at 18:30 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kupowaniu np. opon Goodyear trzeba patrzeć na miejsce produkcji ?

Jaka jest najlepsza ? niemiecka, polska, inna ?

Np. z tych dwóch którą bardziej polecacie ?

Goodyear Ultra Grip 7+ 195/65 R15 91 T. Opony Goodyear . Oponeo.pl

Goodyear Ultra Grip 8 195/65 R15 91 T. Opony Goodyear . Oponeo.pl

Indeks T wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na Continental ContiWinterContact TS 850 205/60/R16 - zdecydowanie polecam. Bardzo dobrze radzi sobie w śniegu i na śliskich drogach. Trzyma się bardzo dobrze w zakrętach. POLECAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mówiliście że opony 185/65/R15 są za niskie...

Ja takie mam napisane na korku wlewu paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na Continental ContiWinterContact TS 850 205/60/R16 - zdecydowanie polecam. Bardzo dobrze radzi sobie w śniegu i na śliskich drogach. Trzyma się bardzo dobrze w zakrętach. POLECAM!!

Potwierdzam! Też mam to u siebie tyle że 195/65-15, opona świetna! Polecam też poprzednika TS830 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie orientuje sie ktoś może czy to jest dobry moment na kupno zimówek czy jeszcze odczekac troszke? chodzi mi o cene :) polecą jeszcze w dól? :P. Przeglądając ten temat praktycznie od początku zastanawiam sie nad kupnem opon 195/15/65 Goodyear Ultra Grip 8 195/65 R15 91 T. Opony Goodyear . Oponeo.pl lub Nokian WR D3 195/65 R15 91 T. Opony Nokian . Oponeo.pl większość z was wlasnie te oponki poleca, to chyba dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie orientuje sie ktoś może czy to jest dobry moment na kupno zimówek czy jeszcze odczekac troszke? chodzi mi o cene :) polecą jeszcze w dól? :P. Przeglądając ten temat praktycznie od początku zastanawiam sie nad kupnem opon 195/15/65 Goodyear Ultra Grip 8 195/65 R15 91 T. Opony Goodyear . Oponeo.pl lub Nokian WR D3 195/65 R15 91 T. Opony Nokian . Oponeo.pl większość z was wlasnie te oponki poleca, to chyba dobry wybór?

ja jeżdżę na GY ultra grip 8 i jestem z nich mega zadowolony :wink: szczerze polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, chyba właśnie na te sie zdecyduje, tylko nie wiem czy warto teraz kupowac czy dopiero przed samy sezonem zimowym? cena dużo sie różni?

Po co teraz kupować opony zimowe?.. najlepsze promocje są tuż przed zimą np na opony które leżały w magazynie 10m-cy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co teraz kupować opony zimowe?.. najlepsze promocje są tuż przed zimą np na opony które leżały w magazynie 10m-cy :wink:

ok dzięki :) no to czekamy, myślałem że teraz sa promocje bo sezon się kończy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BFGoodrich G-Force Winter 205/55 R16 91 H - przejechany pierwszy sezon (jescze nie zmieniłem, ale już niedługo) i naprawdę godne polecenia. Dobrze się trzymają, ścieralność ok i cichutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w A3 miałem na zime 195/65R15 i takie powinny byc, lepiej zmien komplet, z tych co podales bralbym Conti, jesli uprzesz sie tylko na parę to najlepiej bierz takie same, a i nowe powinienes dac na tyl bo tak jest bezpieczniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A3 kupiłem prawie 2 lata temu z Niemiec.

Też myślałem że są za wąskie... ale producent za zimę zaleca właśnie ten rozmiar... 185/65/R15 (info koło korka wlewu paliwa ;)

Jak lato to ganiam na 205/60/R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, chyba właśnie na te sie zdecyduje, tylko nie wiem czy warto teraz kupowac czy dopiero przed samy sezonem zimowym? cena dużo sie różni?

Po co teraz kupować opony zimowe?.. najlepsze promocje są tuż przed zimą np na opony które leżały w magazynie 10m-cy :wink:

Na oponeo znalazłem informację:

Zgodnie z Polską Normą Wg Polskiej Normy PN-C94300-7 „Ogumienie – pakowanie, przechowywanie i transport” – „Opony do 3 lat od daty ich produkcji mogą być swobodnie wprowadzane, magazynowane, dystrybuowane i sprzedawane, zachowując jednocześnie wszystkie swoje parametry w zakresie bezpieczeństwa eksploatacji.”

Poza tym, każdy producent daje co najmniej 2-letnią gwarancję od daty zakupu, czyli opona do pięciu lat ma pełną ochronę konsumencką.

Jeżeli tak, to "tracąc" 9 m-cy gwarancji możemy uzyskać upust nawet do 30-40 % ceny przy zakupie opon na koniec zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy najkorzystniej kupić oponki zimowe na następną zimę ?

A mogę przez jeden sezon na jednej osi mieć oponki 185/65/R15 a na drugiej 195/65/R15 ?

Po sezonie dokupiłbym dwie 195 do kompletu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...