Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy po jakich drogach się jeździ.

To właśnie pisałem.

Im gorsze warunki do jazdy tym opona węższa a jak się buja tylko po swoim mieście gdzie rzadko na ulicy leży śnieg a b.często są czarne drogi to można i na 19". z kapciem 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kupuję teraz 2 komplety do 2 aut i na polu zostały

Goodyear Ultra Grip 8

Uniroyal MS PLUS 77

Bridgestone Blizzak LM32

W zasadzie wszystkie chyba są ok, ale które byście wybrali ? W Polsce śniegu zwykle jest mało i najwięcej jednak jeździ się po mokrym dlatego skłaniam się ku Uniroyal bo te są znane z dobrych właściwości w deszczu, ale może ktoś ma więcej doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję teraz 2 komplety do 2 aut i na polu zostały

Goodyear Ultra Grip 8

Uniroyal MS PLUS 77

Bridgestone Blizzak LM32

W zasadzie wszystkie chyba są ok, ale które byście wybrali ? W Polsce śniegu zwykle jest mało i najwięcej jednak jeździ się po mokrym dlatego skłaniam się ku Uniroyal bo te są znane z dobrych właściwości w deszczu, ale może ktoś ma więcej doświadczenia.

Ogólnie Bridgestone i GoodYear zaliczane są do klasy premium a Uniroyal do klasy średniej.

GY zimowe ogólnie mają dobre opinie wśród użytkowników

Bridgestone Blizzak LM32 tego duże ilości zakładamy do aut leasingowych które obsługujemy i nie było raczej użytkownika który by na nie narzekał

Uniroyal MS PLUS 77 jest tegoroczną nowością, także za bardzo nie wiadomo jak się spisują, ale myślę że nie powinien być gorszy od poprzedniego modelu którego użytkownicy sobie chwalili

Ja osobiście wybrałbym (spośród podanych przez Ciebie marek) w takiej kolejności: 1. GY a później miałbym dylemat czy LM-32 czy ryzykować nowość i brać MS 77.

Jeśli szukasz opon a jeszcze nie kupiłeś to pisz PW, to może coś pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOODYEAR Eagle Vector+. Jak to sprawuje się w zimie? W opisie są to opony całoroczne. Jak to mówią jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Dlatego pytam.

Przy korzystaniu z dróg utrzymywanych zimową porą poradzi sobie bez problemu. Myślę że w trudniejszych warunkach też powinna sobie jakoś poradzić, wiadomo że nie tak jak zimówka. Według mnie dobra alternatywa dla ludzi poruszających się w większości po odśnieżanych drogach i mało jeżdżących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem komplet nowiutkich Conti Winter Concact TS 850 :wink: miałem wkładać na alu 16' ale postawiłem na wygodę i cenę czyli 15' stalówka...:decayed: Mam nadzieje że opony dadza radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica Frigo 2 czy Nokian WR D3? Opony tanie i ponoć dobre. Szukam czegoś tańszego bo muszę kupić do 2 aut zimówki.

Stal 15". Poruszam się w koło komina, dosyć żwawo i często po nie odśnieżonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmigam na barum polaris 2 teraz i w poprzednim aucie i naprawdę dają radę

teraz znów barum polaris 2 lub 3 albo skuszę się na frigo 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja mam pytanko.

Miałem brać tą ostatnią ale wpadło mi w oko jeszcze Frigo HP i Kelly

Co sądzicie o Kelly ?

Wybierz opony do porównania w naszym sklepie. Oponeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem komplet nowiutkich Conti Winter Concact TS 850 :wink: miałem wkładać na alu 16' ale postawiłem na wygodę i cenę czyli 15' stalówka...:decayed: Mam nadzieje że opony dadza radę.

Bardzo fajna opona, mam na służbówce :wink: takie rozwiązanie z 15 bardzo dobre jak się mieści, ja również zime teraz do B7 wcisnąłem na 15 wejdą bo to 1,9bke więc tarcze mniejsze :wink:

---------- Post dopisany at 12:24 ---------- Poprzedni post napisany at 12:17 ----------

Miałem BMW 330D i jeździłem zimą na 17 i oponach Nokian. Żadnych innych na zimę nie kupię,dziś zamówiłem kolejne opony Nokian i zakładam na 17. 235/45/R17 takie powinny być,według producenta. Kasa? to już inna sprawa,albo chcesz latać bezpiecznie i pewnie,albo kupić taniochę i codziennie rano patrzeć w okno,czy przypadkiem nie nawaliło śniegu. Ja osobiście polecam Nokian.

kolego, można mieć 17ki o wiele gorsze jak 15ki :doh: a po drugie, właśnie jak śniegu nawali to będziesz miał większy problem na 17 jak na 15 czy 16 kołach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z forumowiczow skusi sie na Uniroyal ? Uniroyal MS Plus 77 195/65 R15 91 T. Opony Uniroyal . Oponeo

Nowosc na ten rok, mam zamiar wytestowac. Ciekawy jestem jak to sie sprawdzi na sniegu i gdy na drodze bedzie bloto posniegowe. Cena jak na Uniroyal chyba dobra, porownywalna badz nawet nizsza od chinskich i ogolnie azjatyckich opon z nizszego segmentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy Nokian A3 a Goodyear UG 8. Goodyeary są droższe o 120zł, czy warto dopłacać czy może kupić Nokiany? Opony mają być 16".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ojciec ma Nokiany i jest zadowolony, ja zastanawiam się właśnie nad tymi GY UG 8 lub ewentualnie continentale.

między nokian i GY brałbym goodyear'y, miałem 7+ w b5 i byłem niesamowicie zadowolony z nich, zero problemów, na suchym, sniegu, w błocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Goodyear UG8 jest tak samo dobry jak poprzednik UG7 o których słyszałem dużo dobrych opinii :eusathink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym temacie ktoś pisał, że podobno nie, ale w formie chyba plotki.

ja rozważam UG 8 lub continentale, ale napewno któreś z tych dwóch i bardziej skłaniam się do UG 8, z resztą w testach dobrze sobie radzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Goodyear UG8 jest tak samo dobry jak poprzednik UG7 o których słyszałem dużo dobrych opinii :eusathink:.

Zdania sa podzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba sobie pomóc i wykorzystać GOOGLE :

Testy opon zimowych ADAC 2011/2012 w rozmiarze 195/65 R15 - Opony.com.pl

Test opon zimowych ADAC 2011/2012 w rozmiarze 195/65 R15 ~ Oponeo

to tylko przykłady,

podpowiem że jest co wybierać i jest co kupować, wedle uznania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...