Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

A mogę przez jeden sezon na jednej osi mieć oponki 185/65/R15 a na drugiej 195/65/R15 ?

Po sezonie dokupiłbym dwie 195 do kompletu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale serio czy się zbijacie ?

Bo tak...

Zime prześmigałem na oponach 185/65/R15.

Na przodzie w miarę dobre Dunlopy SP Winter 3D i na tyle patologiczne Goodyeary..

Jak zmieniałem na letnie to wulkanizator powiedział że tył już jest do wyrzucenia (tym bardziej że jedna miała jeszcze dodatkowa gwoździa).

Ten przód to też wiecie.. niby dobry ale jeden sezon zimowy i też będzie do wyrzucenia...

Więc mówicie żeby kupić 2 szt 195/65/R15 i założyć na tył ?

Coś polecacie ? Dunlop, Goodyear, Michelin, Continental ?

Cenowo tak do 300zł za sztukę.

I przede wszystkim jaki typ ? symetryczna czy asymetryczna ?

Rozumiem że na przodzie miały by być 185 a na tyle 195 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. :hi: Sezon zimowy dopiero się skończył ale ja już zaczynam szukać nowych opon na następną zimę. Jako że planuję też w międzyczasie założyć heble od S4 to rozmiar koła 17" wchodzi w grę. :wink: I tu moje pytanie:

Jaką najwęższą oponę zimową mogę dać na 17"? :eusathink: Bo 225 na zimę nie chcę raczej. :kwasny: 215 będzie ok? I czy polecacie jakąś konkretną firmę.

Pozdro :wink:

---------- Post dopisany 04-06-2013 at 14:43 ---------- Poprzedni post napisany 12-05-2013 at 15:22 ----------

Up bo nikt nie odpisuje coś nic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/45 albo 215/50 Nokian D3/A3 stosunkowo tania a dobra opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Bridgestone Blizzak LM32. W ubiegłym roku chciałem kupić Nokiany A3/D3, ale znajomy wulkanizator doradził mi Blizzaki i miał w 100% rację. Na autostradzie są dosyć głośne, ale do jazdy po górkach i w kopnym śniegu nadają się rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miał ktoś z Was doczynienia z oponami Apollo Acelere Winter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam śmigam na nalewkach i to II gatunek (320 za komplet 15"):evil: I powiem wam tylko tyle, że lepszego stosunku jakości do ceny nie znajdziecie. Mięsa oczywiście dużo, guma miękka, na brak trakcji w zimie nie narzekam (w drugim aucie FWD i gumy również takie same ). Na mokrym jak i suchym asfalcie również nieźle sobie radzą (jeździłem na nich do czerwca jedyne "ograniczenie" to T-190km/h). Moje gumki są jeszcze świeże ale w drugim aucie mają 3 lata i na tą zimę dopiero będą wymieniane bo już stwardniały i trochę bieżnika straciły. Tak, że zakładam jazdę przez 2-3 sezony i wymiana na "nowe" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam śmigam na nalewkach i to II gatunek (320 za komplet 15"):evil: I powiem wam tylko tyle, że lepszego stosunku jakości do ceny nie znajdziecie. Mięsa oczywiście dużo, guma miękka, na brak trakcji w zimie nie narzekam (w drugim aucie FWD i gumy również takie same ). Na mokrym jak i suchym asfalcie również nieźle sobie radzą (jeździłem na nich do czerwca jedyne "ograniczenie" to T-190km/h). Moje gumki są jeszcze świeże ale w drugim aucie mają 3 lata i na tą zimę dopiero będą wymieniane bo już stwardniały i trochę bieżnika straciły. Tak, że zakładam jazdę przez 2-3 sezony i wymiana na "nowe" :wink:

Na jazdę autostradową nalewki się nie nadają, poza tym jak mówisz, są ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze na Continentalach ContiWinterContact TS 830P 225/50 R17 i nie moge ich dojechac. mecze sie juz nawet teraz, byly w Chorwacji przy upalach i chyba sciagne je z 3ml bieznikiem i wkoncu zaloze letnie:wink: Zima rewelacja zreszta testy to potwierdzaja a lato to juz moja opinia bo akurat je dojezdzam. Kupilem juz kolejny kpl na nastepna zime:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o oponkach Nokian 205/55R16 91H WR A3.. ? mam okazję kupić kpl z 2013r oczywiście nówki za 1200zł.. wydaję mi się że w tych pieniądzach nie dostane nic lepszego.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi o to jak sobie będą oponki radzić na podjazdach, pagórkach itp bo raczej w takich terenach się poruszam.. głośność jest dla mnie sprawą drugorzędną.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti winter concact wypadały njalepiej w testach, nokiany tez w ścisłej czołówce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti winter concact wypadały njalepiej w testach, nokiany tez w ścisłej czołówce :wink:

Tylko na tą chwilę to cenowo wychodzi dużo drożej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti winter concact wypadały njalepiej w testach, nokiany tez w ścisłej czołówce :wink:

Tylko na tą chwilę to cenowo wychodzi dużo drożej..

mówisz o tych 2 markach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak porównuje sobie właśnie cenę conti winter i o jakieś 400zł drożej na kpl mi na tą chwilę wychodzi.. :decayed: tak że nie wiem czy faktycznie jest tak duża różnica żeby dopłacać.. ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem, ale kazdy kto ma nokiany i conti to zachwala je. Więc myślę że co byś nie kupił to będziesz zadowolony, ja na ten sezon biore Conti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...