Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

witam szukam oponek na tę zimę w standardowym rozmiarze 195/65 r15 przeglądałem testy ADAC i Auto Świata z ubiegłych lat i z tego co widzę to opona Semperit Speed-Grip 2 oraz Dunlop SP Winter Sport 4D jest w czołówce a cenowo można ją mieć za ok 200zł. Ma ktoś może doświadczenia z tą oponą ew jakieś swoje typy w okolicach tej ceny?

Testy opon zimowych ADAC 2011/2012 w rozmiarze 195/65 R15 - Opony.com.pl

http://www.auto-swiat.pl/sites/www.auto-swiat.pl/files/image/test%20opon%20zimowych/wyniki%20testu%20opon%20zimowych.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No trzeba pomyśleć nad oponkami na zimę.

Opony poszukuję do A6 C5 Quatro 2.5TDI 180KM

Będzie to rozmiar 205/55/R16 lub ewentualnie profil 50 lub 60.

Co byście polecili? Myślę nad Vredestein SNOWTRAC 3

Jest wiele opini wychwalających te oponki i kilka takich które nie zbyt dobrze się wypowiadają o nich. Jak to jest? Może jakies opinie od Was użyszkodników? :decayed:

Spotykam się głównie z opiniami że kiepsko z trzymaniem bocznym opony ale za to trakcja i hamowanie bardzo dobre. U mnie z Q mimo wszystko wolałbym by trzymanie boczne było bardzo dobre.

Cena oczywiście tez nie jest bez znaczenia i jak każdy wolałbym kupić nie drogo. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam goodyear ultra grip 7+
Też je polecam. Mam w drugim aucie już kolejny sezon i nieźle się spisują.

Dość drogie bo 400zł szt za 16" to sporo już a jak z kazdą opona ile ludzi tyle opini. Jedni wychwalają inni są sceptyczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowania do sezonu zimowego czas zacząć, a więc rozglądam się za oponami... letnie mam 235/45r17 i teraz pytanie moje, czy przy zimowych pozostać przy tych parametrach, czy też rozglądać się lepiej za nieco węższymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam goodyear ultra grip 7+ moim zdaniem bardzo dobre opony, ale dunlopy też powinny spisywać się dobrze.

A co powiecie o wersji UG 8? Bo widziałem opinie że następczyni 7+ słabo sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Nokian WR A3 bardzo dobre gumy na zimę, natomiast odradzam Pirelli :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Nokian WR A3 bardzo dobre gumy na zimę, natomiast odradzam Pirelli :thumbdown:

Pirelli to odrzuciłem na pierwszy rzut oka jak zobaczyłem bieżnik. Letnie Pirelli ok ale na zime to nie bardzo.

Jak tak popatrzyłem po opiniach to stawiam na

Continental ContiWinterContact TS850

Goodyear UG7+ lub 8

Vredestein snowtrac 3

No i teraz mnie jeszcze tym nokianem zainteresowałeś choć nie ukrywam że chodziło mi jeszcze po głowie Barum.

Druga sprawa mieliśmy tu wcześniej kolege Bedi który miał oponki w ciekawych cenach a teraz pisalem do niego nawet na maila i zero odzewu. :kwasny: Ktos jeszcze może oponkami sie zajmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zeszłej zimy ujeżdżam Conti TS 850 co prawda w rozmiarze 195/65R15 więc wchodzą na hamulec max 288mm ale za to płaciłem po ok. 240 zł za nufki sztuki.

Mogę krótko powiedzieć - jeszcze na lepszych zimówkach nie jeździlem a parę setek tkm mam w plecach. Dla przykładu powiem, że ubiegłej zimy latałem po lodowym torze ok. 2 km z kolegą jadącym Imprezą 2.0 150KM na Semperitach. Impreza lżejsza ok. 200 kg on sporo lepszy ode mnie kierowca a jak dawałem mu pół okrążenia forów to po trzech kółkach siedziałem mu w bagażniku. Naprawde polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja do A6 2.5TDI mniejszych jak 16" nie założę a trochę żałuję :decayed: Własnie opony w tym rozmiarze tj 195/65R15 sa w bardzo fajnych cenach a takie jak chce czyli 205/55R16 juz cena prawie 2 razy w górę przy tych wyższych modelach opon. Za te Continentale to robi się juz całkiem niezła sumka bo prawie 400zł szt a ja chce 4 nówki kupic bo mam Quatro więc nie chce kombinować z różnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję kupić do a4 b6 1.9 tdi 130km kupić komplet nowych opon zimowych plus felgi stalowe, na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie ? rozstaw śrub z tego co wyczytałem to 5x112, opony planuję kupić 205/55/R16', chociaż z tego co czytałem większość ma 15' i się zastanawiam które będą lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci wchodzą to 15 195 bo tak w zimie najlepiej ale mod hamulców odpada max 288 pod 15 wiec musisz wybrać czy tanie opony czy dobre heble.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie założone są na zime debica frigo 2 195\65 '15 felga na lato mam Nexen . Znajomi chwalą sobie bardzo opony marki Nokian oraz Wanli.Ale ile ludzi tyle opinii.Tyle co moge powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie... :hi:

Potrzebuję dwie sztuki oponek zimowych do mojej A3 w rozmiarze 185/65/R15

Brać do kompletu czy inny model ?

Na tyle mam te Dunlopy, nóweczki dałbym na przód.

Dunlop SP WINTER SPORT 3D 185/65 R15 88 T MO. Opony Dunlop . Oponeo

Gdzie w sieci kupię za najlepszą cenę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie... :hi:

Potrzebuję dwie sztuki oponek zimowych do mojej A3 w rozmiarze 185/65/R15

Brać do kompletu czy inny model ?

Na tyle mam te Dunlopy, nóweczki dałbym na przód.

Dunlop SP WINTER SPORT 3D 185/65 R15 88 T MO. Opony Dunlop . Oponeo

Gdzie w sieci kupię za najlepszą cenę ?

Dunlop WinterSport 3D - dobrze oponki, ja płaciłem około 250 za sztukę w 195/65 r15. Do szukania najtańszych polecam ceneo.pl, a ja kupiłem w 123dobreopony.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie namiary na kolegę który na forum kiedyś sprzedawał opony w niezłych cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...